Bolesti zad a kloubů jsou od 13. července 2015 zbytečné

Před pár dny jsem si povídala se svým kamarádem Martinem o bolestech zad. O tom trápení, které týrá naši civilizaci, a že je dneska úplně zbytečné. Že už jsme na něj našli lék. Že je více než tisíckrát ověřený, funguje velmi spolehlivě a stojím za ním se vší svojí terapeutickou zodpovědností.

Že jediným problémem teď už není to, jak uzdravit bolesti pohybového aparátu, ale jak to dostat k lidem…

Víte, když nějaký neurochirurg přijde na nový způsob operace, strhne se malá lavina. Seběhnou se noviny, televize, všechna média se o to zajímají. Když ale někdo přijde na geniální cvičení, které za 15 minut denně člověka uzdraví i z vyhřezlé ploténky, nic moc se kupodivu nestane a je docela fuška tuhle informaci šířit dál.

Jak jsem to Martinovi vyprávěla, zamyšleně se na mě díval, v hlavě se mu protáčely jeho zkušenosti z oblasti veřejných vztahů a pak mi řekl: „Tak jim to prostě napiš. Napiš jim to úplně stejně, jako to říkáš mně. Ukaž jim, že to funguje, a pošli tu zprávu ven. Popros i ty, kteří už Vyprošťovák cvičí, ať se připojí a sdílí svoje zkušenosti s ním. Víš, jestli jsi vážně přišla na to, jak uzdravit bolesti zad, měl by o tom vědět každý člověk v republice, který to potřebuje. Měla bys to pustit naplno do světa.“

A tak tu jsem, přátelé, a píšu vám veliký článek o tom, že trápit se bolestmi pohybového aparátu je od 13. července 2015 zbytečné.

Ten den jsem totiž do světa vypustila svůj fyzioterapeutický program, který od té doby pomohl 1378 lidem (počítáno k 18. únoru 2019) a na vlastní kůži jim ukázal, že uzdravit se z bolestí nemusí být jenom překvapivě jednoduché, ale dokonce i příjemné.

Já teď začnu hezky od začátku a nejdříve vám ve zkratce řeknu, jak Vyprošťovák vznikl. To bude skvělá předehra a nejvíce vám to o něm i o mně jako terapeutce řekne.

Už odmalička jsem byla poměrně zvláštní dítě. Pečovala jsem o dospělé, ráda jsem je koupala ve vaně, omývala žínkou a projevovala jsem nadání v oblasti uzdravování. (Více zde.) V mých 15 letech to vše přerostlo do veliké vášně pro alternativní medicínu a seštudovala jsem prakticky všechno zajímavé, co se v tomto oboru vyskytovalo v naší okresní knihovně. :-)

Když jsem pak po gymnáziu uvažovala, kam dál, měla jsem jasno. Věděla jsem stoprocentně, že chci léčit lidi. Druhé stoprocentní rozhodnutí se však týkalo toho, že nechci na klasickou medicínu. Toužila jsem po přírodní léčbě, celostním přehledu, psychologii, čínské medicíně. A tak jsem nastoupila na studium fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu, na Karlovu univerzitu. Během pár měsíců studia jsem ze svého výběru byla nadšená a myslím, že při mně tenkrát stáli všichni svatí. :-)

Naše škola byla totiž skvělým propojením všeho, co mě zajímalo.

Už na ní jsem oficiálně a „vědecky“ studovala čínskou medicínu, yogu, čchi-kung, psychologii, psychosomatiku, alternativní postupy a všechno tohle bylo krásně uzemněné klasickým západním medicínským vzděláním.

Probírali jsme moderní vědní obory A ZÁROVEŇ jsme nahlíželi pod pokličku těm nejstarším terapeutickým systémům s tisíciletou tradicí. Takovým, které umějí propojit na první pohled nesouvisející příznaky a naučí svého studenta PŘEMÝŠLET.

Výsledkem bylo to, že jsem už během studia uzdravovala překvapivé procento svých pacientů na praxích a dokonce jsem byla schopná rozeznat, jestli jejich obtíže pramení z pohybového aparátu nebo například z vnitřních orgánů nebo psychiky. Stala jsem se takovým malým obvodním lékařem a odesílala jsem své svěřence často i na čínskou medicínu nebo za specialisty v péči o duši.

Po 5. ročníku vše klasicky vyvrcholilo diplomovou prací, státními zkouškami a denní praxí fyzioterapeutky. Práce mi šla od ruky, pacienti se uzdravovali, všichni s radostí a bez nucení cvičili a já jsem studovala dál. Prošla jsem několika dalšími postgraduálními kurzy, a tím nejzásadnějším se pro mě stal kurz MUDr. Smíška Spirální stabilizace.

Nestihla jsem zírat, jak chytrý MUDr. Smíšek je. Jak má všechno logicky propojené a jak to umí vysvětlit. Na jeho kurzu mi docvaklo tolik souvislostí! Začala jsem tedy jeho systém testovat a výsledky byly naprosto úžasné. Fungovalo to. Skvěle a často velmi rychle.

Časem, s tím, jak jsem pilovala své dovednosti, jsem však zjistila, že někteří mí pacienti nejsou schopní některé pohyby udělat precizně. Nezvládli je udělat tak, aby z nich měli ty nejlepší výsledky. A tak jsem je začala zodpovědně připravovat cviky zaměřenými na určité partie.

A tady se, krok za krokem, den za dnem, začal rodit Vyprošťovák.

My jsme totiž v ordinaci zjistili, že když s pacienty uděláme ty „malé“, na první pohled „nevinné“ přípravné cviky, bolesti velmi rychle mizí a nic jiného už není potřeba.

Nebylo to přitom „jen tak“, nějakým zázrakem.

 • Všechny ty cviky byly a jsou velmi chytře postavené.
 • Všechny propojují logiku a celostní přístup, které jsem se za roky studia, praxe a postgraduálních kurzů naučila. Ludmilou Mojžíšovou počínaje, MUDr. Smíškem konče.
 • Všechny jsou na první pohled velmi jednoduché a přitom zapojují mnoho částí těla najednou a přesně tak, jak je potřeba.

Časem se těch cviků seskupilo celkem pět a vytvořily společně harmonickou a příjemnou sestavu. Jsou schopné „pokrýt“ celé tělo a za poslední roky vám přísahám, že jsem téměř nic jiného ve své ordinaci, co se cvičení týká, nepoužila. Maximálně jsem tak jednomu ze 100 případů přidala cvičení na klenbu nožní, jinak nic.

Když to někomu poprvé vyprávím, zdá se mu to neuvěřitelné. Lidé se nad tím pozastavují a nemůžou uvěřit tomu, že by něco takového mohla být pravda. 15 minut denně, 5 jednoduchých cviků a takové účinky? Mnohdy váhají, dlouho rozmýšlejí, zda se do Vyprošťováku pustit. A pak, když se konečně odhodlají, napíšou mi třeba něco takového:

Zdravím Vás, paní Strnadová, dnes jsem si konečně koupila Vyprošťovák.
Před třemi dny, v úterý, jsem se probrala s bolestí krční páteře. Ve středu mi začala bolest v kříži. Na dnešní páteční noc jsem si musela brát prášek, abych se vyspala, a to dělám jenom zřídka.
Z postele jsem lezla po čtyrech, schody jsem „sešla“ posouváním po zadku, nebyla jsem schopná stát na dvou nohách. Když jsem chtěla podat si něco z výšky, tahala jsem za sebou stoličku, vstávala pomocí opírání se o ni a pak si na ni sedla. Časem se to trochu zlepšilo, ale velké bolesti jsem měla pořád.
O Vyprošťováku už jsem četla několikrát, ale říkala jsem si, no, pět tisíc je pět tisíc, tak snad až někdy.
Dnes v 9:09 jsem konečně Vyprošťovák koupila, v rychlosti projíždím popis cviků, v 10:00 cvičím třetí cvik a vida! Chodím, stelu postele, dávám prádlo do pračky a volám muži, že se zítřejší výlet neruší!!!
Koukám jako blázen. Jaktože se o tomto neví?! Kolik zbytečně vydaných peněz a energie ve zdravotnictví, na léky, lékaře! VELIKÉ DÍKY! Něco podobného jsem zažila jenom u lékařky v Německu, která dělala akupunkturu tepelnou elektrickou tyčinkou.
Jojo, ještě se máme jako lidé hodně co učit. Takže ještě jednou děkuji!
Alžběta Doležalová

Alžběta je ze cvičení Vyprošťováku tak nadšená, že když jsem se jí zeptala, jestli její zpětnou vazbu můžu „pustit ven“, napsala mi, že jistojistě ano. Že o tomhle by se podle ní měl dovědět každý. :-)

Vidíte? Na takové nadšení jsem z ordinace zvyklá. Takhle mě ta práce a život jako takový baví. :-)

Za těch pár let, co Vyprošťovák s klienty používáme, už jsme s ním zvládli opravdu mnohé.

 • Alena se uzdravila z výhřezu meziobratlových plotének a hrozící operace, aniž by mě jedinkrát osobně navštívila. Všechno se naučila z pohodlí domova a výsledek byl bravurní. Její příběh je zde.
 • Pan B. se uzdravil po jediné terapii z bolestí v kříži, vystřelujících do stehna, a dokonce do oblasti šourku. Jeho příběh je zde.
 • Jana se uzdravila z dlouhodobých bolestí hlavy, i když jsme použili jeden jediný cvik ze sestavy. Celý článek je zde.
 • Z dlouholetých bolestí hlavy se uzdravila také Vlaďka Šrubařová, která mi po sdílení článku o bolestech hlavy napsala:

Markéto, od dětství jsem se trápila bolestmi hlavy, kolik vyšetření jsem podstoupila a nic mi nepomáhalo, až můj miláček Vyprošťovák. Od té doby, co ho cvičím, bolesti hlavy zmizely. Je to prostě zázrak.
Cvičím ho každé ráno, než jdu do práce, a ještě při cestě tramvají si vychutnávám nádherné pocity uvolnění v celém těle. Je to nepopsatelný blažený pocit…
Cvičení Vyprošťováku miluji a už si to bez něj vůbec nedovedu představit. Moc vám za něj děkuji. :-)
Vlaďka

Zní to dobře, že?

Ještě vám přidám další dobré zprávy a napíšu vám, že jsme už v začátcích Vyprošťováku velmi rychle uzdravovali letité motání hlavy seniorky, bolavá ramena kickboxera, a tak bolestivou dekompenzaci skoliózy, že klientku upoutala na nemocniční lůžko. Všechny tyto příběhy jsou zde.

Pacienti mi tři a půl roku po jeho vypuštění stále píšou nádherné zpětné vazby a jedny z prvních byly tyhle:

Vyprošťovák je vyprošťovákem v pravém slova smyslu. Téměř neustále mne bolela záda, jak v části bederní, tak i krční. K mé velké radosti s ním bolesti ustupovaly a nyní jsem zcela bez obtíží. Je to neuvěřitelné. Díky Vyprošťováku jsem zase fit a mohla jsme se vrátit i k činnostem, které poslední měsíce nepřicházely kvůli bolesti zad v úvahu. Autorce vřelé díky.
Denisa Bednářová

Vyprošťovák jsem si koupila kvůli bolestem zad v bederní oblasti a zejména kvůli bolestem nohou (bolest z kyčelního kloubu vystřelovala až ke kolenům, někdy i dále). Bolestmi zad jsem trpěla dlouhodobě, v těhotenství se vše velmi zhoršilo, a to tak, že jsem nemohla téměř chodit.
Vyprošťovák cvičím zhruba tři týdny, ještě cviky neumím dokonale, a přesto mi cvičení už teď přináší velký efekt!!!
Velmi ustoupila bolest v oblasti krční páteře, kde jsem měla takovou tenzi, že se bolestivě promítala až do hlavy. Bolest kyčlí a bederní oblasti se natolik zmírnila, že mohu jít s dětmi na hodinovou procházku, aniž bych cestou domů kulhala. A krom toho jsem zjistila, „že moje nohy nejsou moje nohy“. Mám mnohem rovnější palce (před cvičením byly palce vbočené). Prostě je mi lépe, a to ještě jednotlivé cviky neumím dokonale.
Kateřina Havrdová

Všechno tohle už jsme společně zvládli. A stačilo nám k tomu pár základních cviků položených na opravdu dobrých základních terapeutických principech.

Možná se teď ptáte, jestli je to vážně tak jednoduché. To by na to přeci přišel někdo už dávno, že? :-)

Ono to totiž zas tak jednoduché není. Jednoduchý je ten finální počin. Těch 5 cviků, které se zvládnete s mým vedením naučit i doma v obýváku. To, co stojí „za tím“, je ale výsledkem mnoha a mnoha let studia, praxe, stovek klientů, mnoha a mnoha kurzů z různých oborů, kterými jsem prošla.

I proto je Vyprošťovák postaven velice kvalitně a jedná se o celý kurz, který vás provede vším, co k uzdravení potřebujete. Ať už po té lektorské nebo psychologické stránce. ;-)

 • Ukáže vám velmi jasně a srozumitelně, jak mají cviky vypadat.
 • Vysvětlí vám, co s vámi každý cvik dělá a jak funguje.
 • Naučí vás, jak si cvičení individuálně nastavit.
 • Pomůže vám také s psychikou a ať už se rozhodnete „jet po vlastní ose“ nebo si na jeho začátku nastavíte to, že ode mě chcete vším krok za krokem provést, dodá vám motivaci, nadšení i vnější pomůcky k tomu, abyste cvičení zařadili na svůj denní plán.

Z praxe je totiž jasné, že to není jenom o cvičení, ale o celém přístupu a radosti, které by vám měl fyzioterapeut předat. Mě osobně moc těší, že se mi to daří. :-)

Dobrý den, Markétko, musím vám to prostě napsat. Když jsem si kupovala váš Vyprošťovák, netušila jsem, co všechno obsahuje. Skvělá videa, propracovaný projekt, motivační e-maily…
Vše máte do detailu udělané. Klobouk dolů. 🙂Jsem teprve v 7. dni projektu a už cítím pokrok. Děkuji, děkuji, děkuji.
Pavla Langerová

No a teď se s vámi ještě pozastavím nad jednou věcí, která je podle mě velmi důležitá.

Stává se, že Vyprošťovák někdy nezabere? Občas se to stane, mně ani mým klientům to ale nevadí.

Máme na něj totiž 60 dní garanci na vrácení peněz, to zaprvé, a zadruhé, právě když na první pohled Vyprošťovák „selže“, ukáže se jedna z jeho největších předností.

On je totiž natolik silný a funkční, že když nezabere, je téměř jasné, že základní problém je někde jinde než v pohybovém aparátu. A někdy může být tohle zjištění naprosto zásadní.

Dovedete si představit, kolik lidí si léčí bolesti na rehabilitacích a jejich příčina je přitom „jinde“? Kolik z nich je vyčerpaných, vystresovaných, nevyspaných, kolik z nich má problémy s vnitřními orgány nebo dokonce zásadní neurologická onemocnění, které je nutné ihned a správně řešit?

My jsme takhle třeba u Aleny přišly na to, že nemá klasické bolesti zad, ale Parkinsona. Celý příběh si můžete přečíst zde a pochopíte, jakou zásadní roli u ní Vyprošťovák sehrál. Nejen, že ji začal léčit a zlepšil její zdravotní stav, ale pomohl nám i k tomu hlavnímu – stanovit u ní základní diagnózu, kterou potřebovala uzdravit. Bez něj bychom na to nepřišly.

I proto jsem k dispozici na e-mailu. I proto své „pacienty na dálku“ přijímám v živé ordinaci. I proto je občas přeposílám za dalšími specialisty, kteří jsou potřeba.

Staráme se o celou jejich bytost, nejen o pohybový aparát. A Vyprošťovák je nám při tom skvěle ku pomoci.

No a protože jste dočetli až sem, předpokládám, že vás tohle téma hodně zaujalo, a tak vám předám základní instrukce, jak můžete s Vyprošťovákem a se svým uzdravením začít i vy.

1. Nejdříve se otestuje

Jednou z nejlepších investicí, které jsem do své praxe vložila, se stalo studium čínské medicíny. Naučila jsem se díky ní rozpoznat, který člověk patří ke mně, který k lékaři či terapeutovi přírodní medicíny, a který potřebuje pohýčkat na duši. Napsala jsem vám o tom celý e-book, díky kterému se to alespoň částečně můžete naučit i vy, a zdarma si ho můžete stáhnout zde.

Ukáže vám, jak jednotlivé příčiny obtíží odlišit, jaké bylinné směsi u nich použít a předá vám i jména terapeutů, kterým já osobně důvěřuji.

2. Začněte klidně zlehka

Jeden ze cviků Vyprošťováku si můžete zdarma vyzkoušet tady. Ochutnáte jeho účinky, popíšu vám, jak to celé funguje, a trochu už vás zasvětím do celostního přístupu ve cvičení.

3. Pojďte se mnou do malého programu

Pokud chcete provést diagnostikou svého problému a nahlédnout do mého terapeutického systému blíže, vstupte se mnou do Průvodce pro uzdravení svalů, kloubů a páteře. Když si ho objednáte, projdu s vámi všechno zásadní po e-mailu a na konci budete jasně vědět, kudy vede vaše cesta. Určitě mi pak můžete i napsat a vše doladit.

4. Samozřejmě můžete rovnou do Vyprošťováku

Pokud se trápíte bolestmi a po e-booku o čínské medicíně jste si jistí, že pramení v pohybovém aparátu, neváhejte a pojďte se mnou do Vyprošťováku. Prověřilo ho přes 1 300 lidí před vámi. Dodáváme ho s 60 denní garancí na vrácení peněz. Máme s ním skvělé zkušenosti a každým dnem tyhle dobré zpětné vazby přibývají.

Můžete se k nám přidat a své uzdravení si nejenom dopřát, ale s mojí podporou dokonce i užít.

5. Pokud se vám chce, sdílejte tuhle informaci dál

Dovedete si představit, kolik energie, peněz a času byste ušetřili, kdybyste se ihned uzdravili z bolestí? O kolik by se zvýšilo vaše životní štěstí?

A teď ještě lepší otázka – Dovedete si představit, kolik energie, peněz a času by se ušetřilo celkově v naší zemi, kdyby tenhle problém vymizel? Kolik prostoru a síly by se uvolnilo pro řešení průšvihů, které to doopravdy a akutně potřebují?

Můžete mi teď pomoci a změnit svět o trochu k lepšímu.

 • Sdílejte tenhle článek.
 • Přidejte dolů komentář, pokud už s Vyprošťovákem máte dobré zkušenosti.
 • Řekněte svým známým, že je tu cesta, která může vymýtit jeden z největších civilizačních problémů 21. století.

Já vám k tomu na rozloučenou přidám ještě jednu nádhernou zpětnou vazbu. Mám jich v počítači celou složku, kterou si občas pro potěšení pročítám, tak vám trochu té radosti taky předám. :-)

Dobrý den, paní Markéto.
Chtěla bych vám poděkovat za Vyprošťovák a vlastně všechna videa. Ze začátku jsem se rozmýšlela, jestli ho mám koupit, ale jsem ráda, že jsem tak učinila. Na rehabilitacích jsem se nic moc nenaučila, tak jsem pokračovala jako samouk, ale stále mi chybělo něco propracovaného, cíleného. Když jsem otevřela Vyprošťovák, ta vymakaná videa, vytryskly mi slzy, s jakou péčí a láskou se snažíte pomoct. Jste pro mě úžasné zjevení. :-)
S radostí jdu cvičit, moc děkuji, nelituji ani korunky a přeji vám i celému kolektivu hodně radosti a životního elánu.
Renata

Tak kéž se informace o uzdravení šíří o sto šest. :-)

Markéta

 

Jsem zkušená fyzioterapeutka s celostním přístupem a autorka knihy Z lásky k pohybu, výborně hodnocené jak laiky, tak profesionály. Ve své práci lidem ukazuju, jak se díky propojení znalostí o pohybovém aparátu, tradiční čínské medicíně a osobním rozvoji jednoduše uzdravit z bolestí jak na těle, tak na duši. Mým online terapeutickým systémem Vyprošťovák a kurzem fyzioterapeutické yogy Yogarestart prošly už tisíce lidí v Čechách i na Slovensku.
Komentáře