Vždycky je naděje žít bez bolesti

Proč. Proč se tolik snažím? Proč posílám do světa všechny ty interní fyzioterapeutické informace?

Odpověď je snadná.

Protože vím, že to potřebujete. Že pro mnohé z vás je teď nejdůležitější, abyste našli NADĚJI a víru v to, že zase můžete žít bez bolestí… 

Ordinuji teprve několik let.

Má cesta ke kvalitní fyzioterapii byla sice náročná, ale poměrně krátká. Díky výborným učitelům jsem se v problematice rychle zorientovala, našla si svůj osobitý přístup a klientům teď velmi efektivně pomáhám vrátit se zpět do života bez bolestí.

Baví mě to a naplňuje. A to zejména z jednoho důvodu.

Do mé ordinace chodí většinou lidé, kterým už dlouhou dobu nikdo nepomohl.

Trápí je výhřezy páteře, motání hlavy, někdy také bolesti, které je paralyzují vůči jakémukoliv pohybu.

Jejich situace vypadá na první pohled velmi složitě a často se bojí, že už je z toho průšvihu nikdo a nic nevyseká.

Velmi živě si pamatuji například jednoho mladého kickboxera. Přišel s tím, že ho bolí ramena a záda. Zejména ty ramenní klouby ho hodně jako kickboxera trápily. Lékař mu řekl, že je z jeho pohledu zdravý, nemá žádný nález a bude to tedy nejspíše nějaká artróza z opotřebení sportem. Že se s tím má smířit a připravit se na to, že se sportem je konec a bude se muset po zbytek života šetřit.

Pak si pamatuji další klientku. Motala se jí hlava. Už celý jeden rok. Lékař na ní vyzkoušel celkem šest léků na snížení tlaku. Pět jich nezabralo vůbec. Šestý jí tlak konečně snížil, ale motání hlavy nepřestalo. Rehabilitace taky nepomohla. S tím už si potom lékař rady nevěděl. Odmítl ji tedy dále léčit jinak než těmi pilulkami na snižování tlaku a nechal ji osudu.

A nakonec ráda vzpomínám na klientku, která mi byla i osobně blízká. Jednoho dne si lehla zády k topení a nahřála se. Druhý den se nebyla schopná zvednout z postele kvůli tomu, jak jí bolelo v boku. Byla týden hospitalizovaná. A nález? Kde nic, tu nic. Její obvodní lékař jí řekl, že ji možná budou muset operovat, protože s tím svalem na boku není něco v pořádku, že tam chirurg nejpíše musí něco odstranit. V téhle fázi dorazila ke mně, protože nechtěla žádnou operaci, kór když se ani neví, co jí vlastně je.

Takoví lidé ke mně chodí.

A hádejte co.

Dají se uzdravit. A ještě něco navíc.

Příčiny jejich obtíží jsou často banální.

Kickboxer Tomáš měl například od samého boxování předsunutá ramena. Jejich chrupavky, šlachy i kloubní pouzdra tak dostávaly zabrat, protože nebyly v optimálním postavení.

Stačilo mu protáhnout prsní svaly, pár terapií věnovat spirální stabilizaci a byl „v cajku“. Jako odměnu mi tenkrát přinesl veliký dárkový koš plný sladkostí. Zjistil totiž, že může zůstat u sportu, který miluje, a ohromně se mu díky tomu ulevilo. :-)

Druhá klientka s motáním hlavy zase potřebovala uvolnit krční páteř. Aby se to povedlo, potřebovala však předtím nastartovat břišní svaly. Za 4 terapie jí bříško i na něj navázané svaly začaly fungovat a motání hlavy bylo totam.

Teď si zase velice aktivně užívá důchodu, jezdí na pobyty do maďarských lázní a vzdělává se, kde může. Je opět tou úžasnou vitální seniorkou, kterou byla dříve.

A třetí klientka byla opravdovou lahůdkou. Její anabáze byla způsobená tím, že si u topení nahřála a uvolnila vzpřimovače bederní páteře. Tím si rozhodila kompenzační mechanismus, kterým její tělo celé roky překonávalo neléčenou skoliózu. Začaly jsme tedy hojit skoliózu, uvolnily bolavé svaly a za 4 terapie byla opět v kompenzovaném stavu.

I když skolióza ještě přetrvávala, neměla už žádné bolesti.

Tak to je ono.

Proto mě tahle práce tak baví.

Často jsem v pozici zachránce, který vyřeší nevyřešitelné a zázračně své klienty uzdraví. A to mi samozřejmě dělá dobře. :-)

Na druhou stranu je to však velice smutné.

Upřímně řečeno je totiž to, co s klienty na terapiích provádím, velmi jednoduché.

Jde pouze o pár principů, které v praxi aplikuji, a o to, vysvětlit dobře klientům, proč mají cvičit.

Spousta dlouhodobých problémů pak mizí jako mávnutím kouzelného proutku…

A to je ten důvod, proč píšu všechny ty články a e-booky zdarma. Chci vám s nimi vzkázat jediné.

Můžete být zdraví.

A mělo by se o tom vědět.

Markéta

Markéta je expertkou na fyzioterapii, která je fascinována efektivností, zdravým selským rozumem a logikou. Ráda lidi učí, jak se jednoduše a s úsměvem navždy uzdravit ze svých bolestí. I proto vytvořila Vyprošťovák, díky kterému se nyní lidé po celé republice hromadně zbavují svých obtíží. :-)
Komentáře