Vždycky je naděje žít bez bolesti

Proč. Proč se tolik snažím? Proč posílám do světa všechny ty interní fyzioterapeutické informace?

Odpověď je snadná.

Protože vím, že to potřebujete. Že pro mnohé z vás je teď nejdůležitější, abyste našli NADĚJI a víru v to, že zase můžete žít bez bolestí… 

Ordinuji od roku 2007.

Má cesta ke kvalitní fyzioterapii byla sice náročná, ale poměrně krátká. Díky výborným učitelům jsem se v problematice rychle zorientovala, našla si svůj osobitý přístup a klientům teď velmi efektivně pomáhám vrátit se zpět do života bez bolestí.

Baví mě to a naplňuje. A to zejména z jednoho důvodu.

Do mé ordinace chodí většinou lidé, kterým už dlouhou dobu nikdo nepomohl.

Trápí je výhřezy plotének, motání hlavy, někdy také bolesti, které paralyzují jakýkoliv jejich pohyb.

Jejich situace vypadá na první pohled velmi složitě a často se bojí, že už je z toho průšvihu nikdo a nic nevyseká.

Velmi živě si pamatuji například jednoho mladého kickboxera. Přišel s tím, že ho bolí ramena a záda. Zejména ty ramenní klouby ho jako kickboxera hodně trápily. Lékař mu řekl, že je z jeho pohledu zdravý, nemá žádný nález a bude to tedy nejspíše nějaká artróza z opotřebení sportem. Že se s tím má smířit a připravit se na to, že se sportem je konec a bude se muset po zbytek života šetřit.

Pak si pamatuji další klientku. Motala se jí hlava. Už celý jeden rok. Lékař s ní vyzkoušel celkem šest léků na snížení tlaku. Pět jich nezabralo vůbec. Šestý jí tlak konečně snížil, ale motání hlavy nepřestalo. Rehabilitace taky nepomohla. S tím už si potom lékař rady nevěděl. Odmítl ji tedy dále léčit jinak než těmi pilulkami na snižování tlaku a nechal ji osudu.

A nakonec ráda vzpomínám na klientku, která mi byla i osobně blízká. Jednoho dne si lehla zády k topení a nahřála se. Druhý den se nebyla schopná zvednout z postele kvůli tomu, jak ji bolelo v boku.

Byla týden hospitalizovaná. A nález? Kde nic, tu nic. Její obvodní lékař jí řekl, že ji možná budou muset operovat, protože s tím svalem na boku není něco v pořádku, že tam chirurg nesjpíše musí něco odstranit. V téhle fázi dorazila ke mně, protože nechtěla žádnou operaci, kór když se ani neví, co jí vlastně je.

Takoví lidé ke mně chodí.

A hádejte co.

Dají se uzdravit. A ještě něco navíc.

Příčiny jejich obtíží jsou často banální.

Například kickboxer Tomáš měl od samého boxování předsunutá ramena. Jejich chrupavky, šlachy i kloubní pouzdra tak dostávaly zabrat, protože nebyly v optimálním postavení. (Tohle téma podrobněji vysvětluji v tomto e-booku zdarma >>)

Stačilo mu protáhnout prsní svaly, pár terapií věnovat Spirální stabilizaci a byl „v cajku“. Jako odměnu mi tenkrát přinesl veliký dárkový koš plný sladkostí. Zjistil totiž, že může zůstat u sportu, který miluje, a ohromně se mu díky tomu ulevilo. :-)

U druhé klientky, které se motala hlava, bylo zase nutné uvolnit krční páteř. Aby se to povedlo, potřebovala však předtím nastartovat břišní svaly. Za čtyři terapie jí bříško i na něj navázané svaly začaly fungovat a motání hlavy bylo to tam.

Teď si zase velice aktivně užívá důchodu, jezdí na pobyty do maďarských lázní a vzdělává se, kde může. Je opět tou úžasnou vitální seniorkou, kterou byla dříve.

A třetí klientka byla opravdovou lahůdkou. Její anabáze byla způsobená tím, že si u topení nahřála a uvolnila vzpřimovače bederní páteře. Tím si rozhodila kompenzační mechanismus, kterým její tělo celé roky překonávalo neléčenou skoliózu. Začaly jsme tedy hojit skoliózu, uvolnily bolavé svaly a za čtyři terapie byla opět v kompenzovaném stavu.

I když skolióza ještě přetrvávala, neměla už žádné bolesti.

Tak to je ono.

Proto mě tahle práce tak baví.

Často jsem v pozici zachránce, který vyřeší nevyřešitelné a zázračně své klienty uzdraví. A to mi samozřejmě dělá dobře. :-)

Na druhou stranu je to však velice smutné.

Upřímně řečeno je totiž to, co s klienty na terapiích provádím, velmi jednoduché.

Jde pouze o pár principů, které v praxi aplikuji >>. A k tomu klientům vždy dobře vysvětlím, proč mají cvičit.

Spousta dlouhodobých problémů pak mizí jako mávnutím kouzelného proutku…

A to je důvod, proč píšu všechny ty články a e-booky zdarma >>. Chci vám s nimi vzkázat jediné.

Můžete být zdraví.

A mělo by se o tom vědět.

Markéta

Jsem zkušená fyzioterapeutka s celostním přístupem a autorka knihy Z lásky k pohybu, výborně hodnocené jak laiky, tak profesionály. Ve své práci lidem ukazuju, jak se díky propojení znalostí o pohybovém aparátu, tradiční čínské medicíně a osobním rozvoji jednoduše uzdravit z bolestí jak na těle, tak na duši. Mým online terapeutickým systémem Vyprošťovák a kurzem fyzioterapeutické yogy Yogarestart prošly už tisíce lidí v Čechách i na Slovensku.
Komentáře