Mgr. Markéta Strnadová

Jsem fyzioterapeutka s celostním přístupem

Celý život žasnu nad tím, jak je naše tělo geniálně navržené a co všechno dokáže. Baví mě zkoumat ho v širokých souvislostech, protože pak lépe rozumím tomu, co potřebuje a odkud pramení jeho potíže. 

K úplnému uzdravení pak často stačí málo:
krátké a jednoduché, zato dobře postavené cvičení.

0
LET PRAXE
0
ÚČASTNÍKŮ PLACENÝCH KURZŮ
0
STAŽENÝCH E-BOOKŮ
0
PŘEČTENÍ ČLÁNKŮ NA BLOGU
0
LET PRAXE
0
ÚČASTNÍKŮ PLACENÝCH KURZŮ
0
STAŽENÝCH E-BOOKŮ

Seznamte se s mým přístupem, profesní dráhou i osobním příběhem.

Začal jsem cvičit Vyprošťovák dle návodu. Vše je zřejmé, pochopitelné, fyzicky a časově nenáročné, a hlavně to FUNGUJE! Mé bolesti bederní páteře jsou z 87 % pryč a já jsem jiný člověk, šťastnější a spokojenější.

Co o mně a mých kurzech říkají jejich účastníci?

Naživo mě můžete vidět v záznamech rozhovorů v České televizi a dalších médiích.

Celá má práce pramení z lásky k pohybu

Miluju pohyb. Ten opojný pocit, když celé tělo šlape jako nádherně seřízený stroj. Do krve se vyplavují endorfiny, každá buňka se raduje a já si jen užívám ten soulad pohybu a dechu.

Věřím, že pro úplné zdraví je důležité propojit tělo i duši. I proto jsem studovala tradiční čínskou medicínu a i proto se už roky zabývám osobním rozvojem, pravidelně medituji i cvičím.

V životě se mi mnohokrát potvrdilo, že ta nejúčinnější řešení jsou ta nejjednodušší. Taková se vždycky snažím najít a předávat dál, abych vám pomohla držet život ve vlastních rukách.

Žasnu nad dokonalostí lidského těla a vím, že bez nadsázky dokáže zázraky. Tenhle úžas a radost z těla bych s vámi chtěla sdílet.

Moje profesní dráha

 • Vystudovala jsem magisterské studium fyzioterapie na Karlově univerzitě. Během vysokoškolského studia a následného dálkového studia akupunktury jsem si osvojila základy tradiční čínské medicíny.

 • Prošla jsem mnohými fyzioterapeuticky i duchovně zaměřenými kurzy a semináři, například kurzem metody Ludmily Mojžíšové nebo výcvikem Spirální stabilizace, a dál se profesně vzdělávám.
 • Ve fyzioterapii mám 13 let praxe, pracovala jsem se stovkami klientů.
 • Moje online cvičební programy Vyprošťovák® a Yogarestart® pomohly už tisícům spokojených účastníků. 
 • Jsem autorkou knihy Z lásky k pohybu, která je výborně hodnocená laiky i profesionály a která vám ukáže, jak dokonalé vaše tělo je a jak toho využít.

Můj příběh a cesta k celostní fyzioterapii

Už od mala mě bavilo pečovat o členy rodiny a léčit jim bolístky. V pubertě jsem pak zahořela pro alternativní medicínu. Našla jsem v ní to, co mi u klasické medicíny chybělo: že bere v potaz člověka jako celek, nejen tělo, ale i duši. I proto jsem si po gymnáziu nezvolila studium medicíny, ale fyzioterapii. Ta totiž na člověka stále nahlíží komplexně.

Praxe při škole mě bavila. Lidé, kteří se předtím léčili třeba i roky, nevěřícně kroutili hlavou, jak je možné, že holka, co teprve studuje páťák, je vyseká z problému za čtyři terapie. Byla jsem totiž schopná zapojovat do léčby i základy psychosomatiky a čínské medicíny a rozpoznávat, odkud problémy mých klientů pramení.

Po promoci ale přišla srážka s realitou. V ordinaci 14–16 lidí za den, pět dnů v týdnu. Bez možnosti každému se věnovat do hloubky a zjistit pravou příčinu jejich potíží. Únavou a frustrací z toho, jak je náš zdravotní systém nastavený, jsem už padala na ústa a byla na pokraji vyhoření.

Naštěstí mi do cesty vstoupila mentorka on-line podnikání Stáňa Stiborová a způsobila převrat. Díky ní jsem zjistila, že své dovednosti dokážu skvěle předávat i online, a mohu se tak postavit na vlastní nohy a pomoci mnohem více lidem, než bych dokázala v ordinaci.

A tak se teď se mnou můžete uzdravit i vy.

Jak se o vás postarám?

Praxe v mé ordinaci mě dovedla k tomu, že pokud dobře rozumíte svému tělu a víte, jak kvalitně cvičit, můžete se sami postarat o to, abyste byli zdraví a šťastní.  

A právě to najdete v článcích a kurzech na mém webu:

Napsala jsem pro vás knihu Z LÁSKY K POHYBU

Mým velkým darem je schopnost lidsky a srozumitelně vysvětlovat i složité informace o fungování těla. Tak, aby je každý pochopil a uměl je využít ke zdravému a spokojenému životu. To je také cílem mé knihy Z lásky k pohybu, která má nadšené ohlasy jak mezi laiky, tak mezi lékaři.

V čem je můj přístup výjimečný?

 • Celostní přístup i vysokoškolské vzdělání
  Propojuji kvalitní vysokoškolské vzdělání se znalostmi z tradiční čínské medicíny a osobního rozvoje. Beru v potaz jak vaše tělo ve všech souvislostech, tak i vliv psychiky.
 • Cvičení, které vás bude bavit
  Mám na paměti, že abyste mohli pravidelně cvičit, musí být cvičení krátké, jednoduché a příjemné.
 • Měníte návyky těla i mozku
  Mé cvičení je efektivní díky tomu, že se zaměřuje nejen na celé tělo a komplexní svalové řetězce, ale také na mozek, který potom lépe řídí svaly i při běžných činnostech.
 • Srozumitelný výklad i na dálku
  Mám dar naučit vás cvičit a vysvětlit vám souvislosti srozumitelně a zábavně, a to i na dálku – v on-line kurzech, v článcích na blogu nebo v knížce. 
 • Aktivní péče o vlastní život
  Dodávám lidem know-how a sílu na to, aby o sebe dokázali aktivně pečovat a mít život ve vlastních rukou. Věřím, že tak můžeme společně zlepšit svět.
Cvičení Vyprošťováku miluji, pokaždé se na něj šíleně těším. Uvolnila jsem si díky němu krční páteř, zbavila se bolestí hlavy, které mě trápily od dětství mnoho let, a nyní nevím, co je bolest zad. A to ho cvičím teprve pět týdnů. A ještě k tomu koukám, jak se mi krásně za těch pár dní zpevnil zadek! Markétko, děkuji za něj, jsem na něm závislá.
Vlaďka Šrubařová
Já jsem nikdy nebyla moc zapálená do jógy. Přišlo mi, že moje tělo trpí, nemá sílu a já nemám vůli ho dlouhodobým praktikováním vytrénovat. Potom co jsi mě naučila Yogarestart, se pro mne prožitek změnil o 180°. Jógu si nejen užívám, ale dokonce miluju a sama si ji doma s radostí zacvičím. Jsem naprosto nadšená.
Kamila Connell
Markét, musím Vám napsat, že jsem před 17 měsíci začala s velkou nedůvěrou cvičit Yogarestart. Od té doby už jsem zhubla 12 kg, ale na začátku jsem tomu vůbec, ale vůbec nevěřila. Vyzkoušela jsem předtím mraky věcí, včetně redukce snědeného množství jídla, a tloustla jsem pořád dál a dál. Jste génius!!!
Martina Jeřábková

Co na mých online kurzech klienti nejvíce oceňují?

 • Cvičení opravdu funguje. Jde o zdánlivé maličkosti, ovšem s převratnými účinky: bolesti mizí, tělo se zpěvňuje a krásně tvaruje, duše vrní blahem.
 • Cvičení je jednoduché a příjemné – nic, do čeho byste se museli nutit.
 • Podle ohlasů jsou kurzy skvěle připravené a srozumitelně vedené. Však do nich taky dávám srdce.
 • Může se mnou cvičit kdokoli – v každém věku i v jakékoli kondici.
 • Nejsou to kurzy, které projdete a hotovo. Co se v nich naučíte, vám bude pomáhat celý život.
Začal jsem cvičit Vyprošťovák dle návodu. Vše je zřejmé, pochopitelné, fyzicky a časově nenáročné, a hlavně to FUNGUJE! Mé bolesti bederní páteře jsou z 87 % pryč a já jsem jiný člověk, šťastnější a spokojenější. Zbylých pár % bych přisoudil své nedůslednosti – dnes už skoro necvičím, ale zádům dávám zabrat. Každopádně dnes už vím, že kdyby něco, tak „mám kam sáhnout“.
Štěpán Pelc
Jógu jsem začla cvičit po druhém porodu. Očekávala jsem od ní regeneraci, harmonizaci a posílení – a ano, občas mě po cvičení přestala bolet hlava a krční páteř. Ale až díky Tvému Yogarestartu si naplno uvědomuji, co všechno mi cvičení jógy přináší. Po docvičení mám nekonečně slastný pocit – je to, jako bych pro své svaly, orgány a kosti našla tu nejsprávnější a nejvýživnější potravu. Byla to ta nejlepší investice, jakou jsem mohla udělat, a pro mě má tohle cvičení neocenitelnou hodnotu.
Kristína Svoradová
Jako aktivní sportovec jsem měla nepříjemné období se silnou bolestí zad. Týdny rehabilitací byly bohužel bez zlepšení a z postele jsem už vstávala tak, že jsem se musela nejdřív sesunout na kolena na zem. Pak mi Markéta ukázala Vyprošťovák a tohle cvičení mě zachránilo. Člověk by řekl taková maličkost, ale ona opravdu velice rychle zafungovala. Po měsíci jsem byla jako nová, cvičení jsem zvládala během 10 minut a stačilo mi zacvičit si už jenom obden.
Lucie Reinwartová

Podívejte se na mě naživo v televizi

Pokud mě chcete vidět naživo, podívejte se na některý z mých rozhovorů pro Českou televizi v Dobrém ránu nebo v Sama doma. I v krátkých vstupech vám vysvětlím a ukážu to nejdůležitější, co potřebujete vědět.

Vydejte se se mnou na cestu ke zdraví a radosti z pohybu