ZKUŠENOSTI KLIENTŮ

Všechny zpětné vazby jsou odsouhlasené jejich reálnými autory.

Markétko, já Vyprošťovák miluji od první chvíle, kdy jsem ho začala cvičit. Cvičím ho každé ráno, než jdu do práce, a ještě při cestě tramvají si vychutnávám nádherné pocity uvolnění v celém těle. Je to nepopsatelný blažený pocit...

Cvičení Vyprošťováku miluji, pokaždé se na něj šíleně těším. Už si to bez něj vůbec nedovedu představit.

Uvolnila jsem si díky němu krční páteř, zbavila se bolestí hlavy, které mě trápily od dětství mnoho let, a nyní nevím, co je bolest zad. A to ho cvičím teprve pět týdnů. A ještě k tomu koukám, jak se mi krásně za těch pár dní zpevnil zadek?!

Markétko, děkuji za něj, jsem na něm závislá. Je to moje srdeční záležitost. Je to nádherný propracovaný projekt, kde je vše krásně popsáno a do detailu vysvětleno. A ještě doprovázeno vaším každodenním povzbuzujícím mailem. Prostě to nemá jedinou chybičku. Děkuji, Markétko.

Vlaďka Šrubařová

Včera jsem si poprvé postupně prošla všechny cviky z Vyprošťováku pro nožky včetně masáže. Zabrala jsem s tím asi hodinu a byla jsem ohromená, jak úplně jinak moje nožky fungovaly po cvičení. ;-)

Tak lehce se mi snad ještě nikdy nešlapalo. Díky za to, co děláš. Asi si časem pořídím ještě i další tvé kurzy na správné používání těla. :-)

Lenka Luksová

Dobrý den Markéto, chci Vám poděkovat za Váš Yogarestart. Cvičím několik měsíců a jsem opravdu spokojená.

Vlastně je to první cvičení, které doma cvičím s radostí a těším se na něj. U žádného jiného jsem nikdy nevydržela. Díky za Vaši práci.

Martina Radová

Markét na závěr Vám musím napsat, že jsem s velkou nedůvěrou před 17 měsíci začala cvičit Yogarestart. Za tu dobu jsem zhubla 12 kg a vůbec, ale vůbec jsem tomu ze začátku nevěřila (protože se u cvičení nepotím), a vyzkoušela jsem před tím mraky věcí, včetně redukce snědeného množství jídla a tloustla jsem pořád dál a dál. Jste génius!!!! A nechápu, jak to děláte.

Přeji VŠE dobré.

Martina Jeřábková

Musím ti napsat, že včerejší yoga byla naprosto skvělá. Hned v autě se mi začaly vyplavovat endorfiny, a to tak moc, že při pohledu na náš krásnej kruháč se svítícím sobem se mi tou krásou zaplavily oči slzama. :-)

A bedra mě dneska taky nebolí. Po týdnu bolesti je to fakt úleva. Moc moc ti děkuju a přeju krásný víkend.

Líba Jandová

Dobrý den Markéto. Již delší dobu si říkám, že vám napíši, jak jsem dopadl s bolestmi zad, se kterými jsem u vás byl, ale nějak jsem se k tomu nemohl dokopat. Že podám raport ohledně změn po cvičení, které jste mi u vás doporučila, a následně po cvičení Vyprošťováku.

Chci vám zcela upřímně popsat mé pocity, které jsem prožíval od prvního kontaktu s vašimi webovými stránkami. Musím se přiznat, že v prvním momentu, kdy jsem se dostal na vaše stránky, nebylo ve mně mnoho důvěry. Stránky mi svojí strukturou velice připomínaly web lecjakých "podvodných" prodejců zázračných pilulek na vše. Od rychlého zhubnutí, detoxikaci organismu až po zvětšení všeho, co si jenom našinec může přát.

Má dušička zaplesala, když jsem zjistil, že provozujete ordinaci a je možnost se k vám objednat a osobně vás poznat. Návštěva byla u vás velice příjemná a hlavně, co je nejdůležitější, i já jako laik jsem poznal, že víte, o čem mluvíte, a že jste odborník na svém místě. Po této návštěvě začala důvěra ve vás prudce stoupat a začal jsem cvičit celý Vyprošťovák.

Tak a teď se dostanu k jádru pudla. Okamžitě jsem začal cvičit dle návodu, vše je zřejmé, pochopitelné, fyzicky a časově nenáročné a dle mého i snadno naučitelné a hlavně, hlavně to FUNGUJE.

Mé bolesti bederní páteře jsou z 87,4 % pryč a já jsem jiný člověk. Těch zbylých x % bych přisoudil mé nedůslednosti, kdy dnes prakticky skoro necvičím, ale zádům i přesto dávám zabrat, ať již sportem nebo prací. Každopádně dnes už vím, že kdyby něco, tak mám kam "sáhnout".

Tak tedy Markéto, velice děkuji za vaši pomoc, učinila jste mne šťastnějším a spokojenějším, což má v konečném důsledku mnohem širší dopad než pouze na zdraví mé osoby. Předně na mé nejbližší, kteří často bývávali hromosvodem mých "blbých nálad“ z důvodu bolavých zad.

Samozřejmě jsem nezůstal jenom u Vyprošťováku a sleduji vaše další příspěvky, některé se snažím zapracovat do svého života. Věřte, že jako spokojený klient, který vám dnes již důvěřuje ze 100 %, k vám směřuji své kamarády a známé.

Toť mé vyznání, o kterém jsem byl přesvědčen, že vám dlužím.

Zdravý a spokojený Štěpán z Loun

Štěpán Pelc

Milá Markéto, velmi děkuji za celý kurz Yogarestartu. Přiznám se, že zpočátku jsem byla trošku v rozpacích a byla jsem rozhodnutá jej vrátit. Přišlo mi, že je tu jen pár základních pozic a že se nemůžu naučit nic moc nového. Jenže... těch pár vychytávek, které popisuješ, mi zcela změnily pohled nejen na cvičení!

Všechno do sebe začalo tak nějak přirozeně zapadat a musím říct, že nejen ve cvičení, ale i v životě. Vzhledem k tomu, že sama jsem doktorka, aktivně cvičím a sportuji řadu let, prošla jsem množstvím fyzioterapeutických i lékařských kurzů zaměřených na pohybový systém, přečetla spoustu knih a až díky těmhle pár "drobnostem" začalo všechno dávat úplně jiný smysl, to můžeš brát jako velký kompliment.

Takže ještě jednou díky, cvičení je super a doporučuji jej dál. :-)

Světlana Hrachovinová

Yogarestart jsem si koupila proto, že jsem od něho čekala nový pohled, propojení yogy a fyzioterapie a zajímalo mě, do jaké míry mohu ovlivnit svoje tělo tak, aby svaly pracovaly správně a koordinovaně.

Proč mě to tak zajímalo? Žiji s chronickou bolestí těla, a tak hledám různé podporující techniky, jak své tělo podpořit. Markéty Yogarestart mě nadchnul. Uvědomila jsem si, že své tělo po čtyřech těhotenstvích spíše než používám, vláčím. Při cvičení mi došlo, že některé svaly se vůbec neumí zapojit, a že většinu svého dne jen stojím a sedím, a to úplně nevhodně.

Markéta velmi srozumitelně vysvětluje, jak probíhá svalové řetězení a vám během pár minut dojde, jak je tělo nádherně propojené a jak ho jedním "vhodným" pohybem můžete celé aktivovat. Ten pohyb ale musíte znát. A právě v tomto kurzu ho dostanete. A to je něco, co mě naprosto učarovalo.

Z Yogarestartu těžím dodnes. Třeba i když myju nádobí, uvědomím si, co udělat s ploskou nohy, abych si nezničila záda. Rozhodně přispěl k vylepšení mého postoje, pevnosti těla i uvolnění napětí, které mé tělo udržovalo.

Prvky z něho používám také denně při cvičení yogy s jinými lektory a všímám si, že žádný učitel, kterého jsem dosud potkala, o fíglech, které Markéta sdílí, neví. A přitom tyto na první pohled „maličkosti“ dělají cvičení hlubší, zdravější ale i pohodlnější.

Yogarestart doporučuji nejen jako léčbu, ale hlavně jako prevenci pro všechny, kterým není jejich tělo lhostejné a chtějí o něho pečovat.

Martina Kolmanováwww.celostnikomunikace.cz

Markét, chci vám moc poděkovat. Pořídila jsem si Yogarestart. Jsem zatím u jednotlivých pozic a jsem nadšená. Na yogu chodím pět let, ale takto jsem ji nikdy nevnímala. Pevně věřím, že mi pomůže vytvarovat moje tělo a srovnat si zas o kousek život :-).

Děkuji vám za úžasný program.

Martina Růžičková

Dobrý den, Markétko. Nemám žádný dotaz, spíše Vás chci pochválit… Dnes jsem si zacvičila (teď večer) Vyprošťovák pro nožky. Udělalo mi to moc dobře. Neměla jsem dobrou náladu, byla jsem skleslá, ale jak jsem si zacvičila, tak to bylo jako zázrak. Úplně jsem ožila. Nastal příval pozitivní energie.

Moc Vám děkuji. Mějte se hezky :-)

Ružena Wagnerová

Dobrý den, Markéto. Je senzační, kolik projektů zvládáte, a ještě přitom odpovídáte na dotazy čtenářů! :-)

Minule jste mi skvěle poradila s běháním, pokaždé když běžím, myslím na Vás a Vaši radu zastrčit bradu. Fakt to funguje! Děkuji.

Irena

Markétko, ty jsi kouzelnice! Cvik má ještě jeden účinek. ;-) Palce zatím stejné, ale žilka, která mi začala vystupovat na pravém lýtku zajela zpátky a lýtko bylo půl dne hladké. Moc mě to potěšilo, zatím se mi na operaci ani na laser nechce.

Vanda Kopečková

Dobrý den milá Markétko. DĚKUJI Vám za to, že děláte svoji práci právě tímto způsobem. Jsem Vámi okouzlena. Před pár týdny jsem viděla Vaše video s Terezkou Kramerovou a líbilo se mi, jak se ptáte a jak "pátráte". Líbí se mi, jak jste propojila tradiční čínskou medicínu, fyzioterapii a osobní rozvoj, práci s psychikou.

Od svých 25 let (teď je mi 42) využívám TČM při všech svých zdravotních potížích, nedám na ni dopustit. Ale znáte to, i když to vypadá, že všechno už máme načtené a absolvované a víme, někdy to prostě nedocvakává. A mně to docvaklo, až jsem si přečetla Váš e-book.

Kdysi jsem v Meduňce četla krásnou větu jedné paní léčitelky: "Správný terapeut musí nejdříve zjistit, ve kterém těle se u klienta problém nachází. Jestli je v mentální, emoční nebo fyzické rovině." Dlouho jsem tomu nerozuměla. A Vy o tom tak krásně, laskavě a jednoduše mluvíte. Teď už se ptám vždy, kde mě to bolí, tlačí, svírá, kde se bojím, kdy jdu do paniky a co přitom dělá moje tělo. No nebudu se rozepisovat. :-)

Yogová sestava je báječná, krásně vše popisujete a ukazujete. Je radost s Vámi být, i když jen virtuálně. Takže DĚKUJU Markétko, jste vyslyšením mých modliteb. Bůh ví, že jsem Vás potřebovala najít.

Opatrujte se a mějte krásné, snad už o něco teplejší dny. :-)

Sylvia Miklová

Markét, děkuji, že jste s námi v kontaktu. :-) Yogarestart cvičím, a to vždy s Vámi na videu, je to pro mne lepší inspirace, než si jen pamatovat, co a jak jde po sobě, což si stejně nepamatuji. :-)

I když necvičím nijak pravidelně, je to vždy pro mě potěšení, když mám celý den od rána záměr, že až přijdu z práce, udělám si tu hodinku pro sebe. Už jen to naladění a představa, jak si zacvičím, ve mně vzbuzuje příjemné pocity.

Svěřím se ještě s jednou věcí, proč jsem si objednala Váš Yogarestart. Loni na podzim roku jsem prošla takovou zvláštní niternou krizí, během které mne postihla (doufám, že ojedinělá) panická porucha. Přesto, že již dlouhé roky jdu cestou duchovního rozvoje, s celou tou hloubkou souvislostí a vhledů, tahle "černá noc duše“ zkrátka přišla. Zcela jistě jako odrazový můstek k další cestě. :-)

Pak když jsem po měsíci odložila léky a spontánně jsem tento stav překonala, rozhodla jsem se zaměřit se na sebe i "přes tělo". A to nejvíc, co si u cvičení prožívám, je právě ta hloubka dechu – vaše slastná dechová vlna. U každé pozice... A to ostatní uvnitř, v těle i v hlavě, se už děje samo.

Přeji vše krásné a slunečný den.

Soňa Hejlová

Milá Markétka, pýtali ste sa ma, či cvičím. Áno, cvičím, respektíve sa snažím cvičiť a veľmi sa na cvičenie teším. Je to neuveriteľné, ale moje telo si pýta, aby som sa vystrela. Ramená sa akoby samé dajú do správnej polohy. Roky ma kamarátka búchala po chrbte, aby som sa vystrela.

Ja som ju za to neznášala, lebo som to nevedela urobiť. Nechápem, že teraz v 55 rokoch sa mi to už dá. Chodím sa na seba dívať do zrkadla ako dávam ramená dozadu a dolu.

Presne pre toto som sa rozhodla kúpiť si Vaše cvičenia. Ja som verila tomu, že keď to pomohlo toľkým tisícom ľudí, tak to musí pomôcť aj mne - rozhýbať moje stuhnuté telo. ROBÍTE SKVELÚ PRÁCU a veľmi Vám za to, Markétka, ĎAKUJEM !!! Ešte jednu vec som chcela spomenúť: Vaše videá sú krásne, podrobné vysvetlené, sú zrozumiteľné a veľmi dobre sa podľa nich každý cvik dá naučiť. Ste profíčka!

Jana Repiščáková

Hezký den Markéto. Už je to dost dlouho, stále cvičím a dělá mi to dobře. Když přejedu po páteři, tak už je jen malé vychýlení, páteř se rovná. Je to neuvěřitelná změna a velký rozdíl.

Také cítím svoje boky při chůzi, předtím jsem to neznala. A při cviku Sluníčko cítím vytažení rukou a natažení páteře, i v bocích se jde povytáhnout. A co více, mně se i jinak chodí.

Moc děkuji za vaše cvičení a za vaši práci i rady. Jste skvělá, protože když já vydržela cvičit, tak to je moc velký úspěch. Ještě jednou děkuji a ať se vám daří.

Růžena Novotná

Milá Markéto, cvičím s vámi poctivě každý den a musím a chci Vám napsat, že je to fantastické. Na pravidelné zdravotní cvičení jsem zvyklá, věnuji se i spirální stabilizaci, ale Váš přístup je úžasný a toto moje tělo ještě nezažilo.

Jeho reakce je velmi pozitivní, ráno vstávám bez bolestí, delší výlety zvládám bez bolestí, takže už si v koutečku své duše začínám myslet i na nějaký klusánek.

Postupně pročítám Vaše webovky a jsem jednoduše nadšená z celé Vaší tvorby. Děkuji. Děkuji za Váš přístup a za to, co všechno a jak vypouštíte do světa.

Veronika Šenková

Dobrý den paní Markéto. Není to tak dávno, co jsem Vám posílala video s ukázkou, jak je pro mne obtížné na jednu nohu provést cvik s aktivací palce. Palec se pral s kloubem a vyskakoval. Dnes při cvičení jsem zjistila, že už mi nevyskakuje. Sama pro sebe jsem si jenom řekla, promiňte, „ty vole“. Super ne? Díky že jste a hezký den!

Věra

Dobrý den Markéto. Moc děkuji, je to skvělé. Zkouším si meditovat, ale v klidu mi to moc nejde a ještě jsem nenašla žádné mluvené slovo, se kterým bych rezonovala jak obsahem, tak příjemností hlasu. Pak ale přijdete vy a je to tam. Meditace na pánevní dno je to, co potřebuji.... Moc moc vám děkuji.

Romana Krajícová

Ahoj Markéto, tak jsem úplně v šoku, ale moooc bezvadném. V sobotu jsem poprvé začala Tvůj Yogarestart a dneska už mě nebolí kyčel. Už v sobotu mě to přestávalo bolet, a to zatím necvičím celou sestavu.

Teď jsem si hezky „s Tebou“ projela v obědové pauze pozici kočky, žraloka a střechy, a ještě pořád jsem v euforii, jak kdybych snědla nějakou drogu. Absolutně vyčištěný mozek, a přitom normálně pracuju (jsem účetní) a mám stále v sobě tu slastnou vlnu, jak popisuješ.

Yogu cvičím už nějaký čas, ale nikdy ne tak jako s Tebou. S opěrnými body – ty jsou teda strašně důležité. Vždycky jsem měla bezvadný pocit po yoze, ale aby mi to „najelo“ takhle rychle, už jen při aktivní ruce a prvních pár dechách, tak to jsem ještě nezažila. A to mám výborné učitelky, ale prostě jsem to špatně chápala a cvičila na půl vlastně.

Takže veliké díky. Jo a taky mám bezvadnej pocit, že vlastně celkem dost posiluju. Takže vlastně dělám něco pro sebe hned třikrát: přestala bolest kyčle, posiluju a přestala jsem se stresovat, že mám nadváhu, protože cítím, že snad začínám i hubnout, což je moje noční můra, respektive byla. Teď vím, že to půjde dolů bez stresu. To je fakt pecka!!!

Jěště jednou moc děkuju a už se těším, až přijdu domů z práce a pustím se do tréninku.

Lenka Poláková

Dobrý večer, milá Markéto. Dnes jsem si dala cvičení podle vás, v pozicích mi bylo moc příjemně a opravdu je to makačka. Jsem moc ráda, že jste mi přišla do cesty. Cítím vděčnost, a když jsem četla vaše e-maily, měla jsem husinu. To je pro mě výborné znamení. Máte mou úctu za to, co děláte a předáváte dál, děkuji.

Marsi K.

Dobrý den milá Markéto, moc si Vás vážím za to, co pro nás děláte. Z Vyprošťováku pro nožky jsem nadšená!

Na ortopedii jsem se bohužel takové skvělé rady a návody nedozvěděla.

Moc Vám za ně děkuji!

Miluše

Krásný prvomájový den Markétko. Vy jste prostě úžasná. Právě jsem doposlouchala Vaše video a musím říci, že jste mi velice kápla do noty. Poučila jsem se, a ještě jste mě pohladila po duši. Krásně jste mě uklidnila a Vaše video přepošlu synovi, který též hodně pracuje a je téměř stále ve stresu.

Ještě jednou děkuji za to, že nám předáváte Vaše znalosti a vědomosti, které jsou velmi hluboké a zajímavé. Přeji Vám příjemné dny a hodně zdraví.

Lada Horáková

Pěkný den, Markéto, nějak jsem Vás před chvílí „náhodou“ (však víme, jak to s „náhodami“ je) potkal na facebooku, pak Váš web a momentálně projíždím e-book zdarma. No, chci moc poděkovat.

Teprve Vás objevuju, ale tak Láskou psaný e-book a Láskou tvořené i ostatní informace na Vašem webu – to se běžně nevidí. Nádhera, paráda. A především: velmi, velmi poctivé dílo.

Jsem s Vámi na stejné vlně. Moc díííky za to, že jste.

Jindřich Dvořák

Milá Markétka! Vôbec som si neuvedomila, že môjho kamaráta Vyprošťovák mám už celý rok. A vôbec si nespomínam, čo presne ma k nemu priviedlo, ale som za tú skutočnosť naozaj veľmi vďačná a vôbec nepreháňam.

Nepoznám lepší a krajší začiatok dňa ako byť rozcvičená, ponaťahovaná aj uvoľnená zároveň a tak sa Vyprošťovák stal mojím pravidelným ranným rituálom. Úplne automaticky ráno rozkladám podložku, zmotanú deku… Mám ho rada a som zaňho vďačná :-)

Zrovnávajú sa aj moje prstíky na nohách, kolená už nebolievajú a cítim sa pružnejšia a ohybnejšia, je to paráda :-)

Som veľmi rada, že som sa rozhodla pre Vyprošťovák a hlavne som veľmi rada, že ste ho vytvorili a sprostredkovali nám ho cez internet.

Ďakujem a želám vám všetko dobré a veľa spokojných klientov.

Alena Bónová

Dobrý den, Markéto, na srdci a v myšlenkách mám nekonečnou hromadu věcí, které bych vám chtěl říci, resp. napsat, ale velmi nerad bych vás přehltil.

Prvně je to obrovské poděkování za to, kolika lidem jste už dokázala pomoci od komplikovaných a dlouho se táhnoucích problémů. Máte neuvěřitelný dar vnímat vše kolem sebe, a to ještě na vícero úrovních. Je až zarážející, jak mi dává snad každé vaše slovo, které vyřknete, smysl. Jde jak o oblast psychosomatiky, tak samotné fyziologie člověka, které spolu tak úzce a neoddělitelně souvisí.

A každopádně bych vám chtěl velice poděkovat za techniku dýchání při stresové situaci, která mi funguje dosti spolehlivě, a která mne už několikrát vytáhla z nejhoršího. Nějak se na mne za ta poslední léta vše sesypalo a zůstalo uloženo na chlup přesně, jak popisujete v psychosomatickém videu.

Dlouho pozoruji různé podnikatele a vedoucí yogových či dalších cvičení, ale absolutně nikdo mi nedával ani trochu podobný smysl a napojení, jako jsem zaznamenal u vás. Ať je to video z jakékoli oblasti, vše mi dokonale zapadá a třeba mi i ukáže cestu ze současné neblahé situace, kterou ale musím hlavně najít a pochopit já sám.

Nejsem velký pisálek a mé myšlenkové pochody se mi většinou nedaří komplexně shrnout, ale napsat jsem vám to musel. :-) Budu i nadále sledovat vaše videa, abych to uvnitř a kolem mne více pochopil. Markét, ještě jednou DÍKY, DÍKY, DÍKY za to, co děláte a JAK to děláte. Držím Vám palce ve všech směrech.

Daniel

Zdravím Markétko! Nejprve mi učarovala vaše Aktivní ruka, pak jsem zkusila Yogarestart, ale ten jsem odložila, protože mě bolelo koleno a nedávala jsem ani základní posed.

Přišlo jaro, dala jsem se do rytí zahrady a měla jsem problém i uklidit nářadí, lezla jsem úplně nalomená. Tak jsem zkusila Vyprošťovák. Večer jsem se dovlekla do postele a řekla si, že zkusím aspoň Čápovou. Manžel už spal, a tak jsem si jen jemně zacvičila. Musím říct, že rozprostřená záda a jaksi uvolněná ramena byla naprostá slast. Nečekala jsem, že v posteli bude cvičení k něčemu, ale bylo!

Jak jsem byla ze slunečného odpoledne a námahy vyprahlá, vypila jsem večer hodně vody, a tak jsem v noci vstávala. Čekala jsem bolavé tělo, ale nebolelo nic, dokonce ani koleno, které mě trápí už víc jak rok. Ráno jsem se nemohla dočkat až si Čápovou zopakuju a přidala jsem i Sluníčko. Byla to paráda!

Ještě jsem dnes dokončila práce na zahradě a teď jsem zkoukla znovu všechny cviky a už se těším až přidám Česnek. Uvidím, jak další den půjdou Stehna, jestli to moje koleno dá.

Díky za skvěle zpracované návody. Ještě se ozvu jak budu pokračovat.

Květuše Kostová

Markéto srdečně vás zdravím. Koupila jsem si Yogarestart a jsem nadmíru spokojená, výsledek je o moc hodnotnější než cena, za kterou jsem ho koupila. Roky mám problém s váhou a teď, když jsem to přestala řešit a cvičím Yogarestart, tak hubnu. Krásně se mi tvaruje postava a cítím se o mnoho lépe.

A nejkrásnější dáreček je těhotenství. O miminko jsme se pokoušeli už několik měsíců, a přišlo to až s Yogarestartem, kdy jsem se dost uklidnila. Přestala jsem na sebe v mnoha ohledech tlačit a jen jsem se učila zažívat to uvolnění.

Videa jsou opravdu podrobná a dá se to krásně naučit. Takže ještě jednou díky, Markéto. :-)

Mirka

Markéto, říkala jsem si, co se tak asi můžu nového dozvědět o yogové pozici "Židle" ale byl to brutál! Zjistila jsem, že jsem nevěděla nic! A to praktikuju dobře 5 let.

Třeba o té uvolněné pánvi, to je přímo neskutečné, to mi nikdy nikdo nesdělil! Úžasně mi i "křuplo" (ale myslím příjemně, uvolněně) v bederní páteři a v kotnících, přišlo úžasné uvolnění zejména v bedrech, a bylo to, jak kdyby se přede mnou otevřel nový svět. Úžasně klidná, procítěná pozice.

Jsem přímo v šoku a okouzlena. Děkuji Vám ze srdce!

Monika Boháčová

Dobrý den, Markéto. Jsem opravdu ráda, že Vyprošťovák existuje. Neměla jsem nějak extrémní zdravotní potíže, jen lehce, ale to jsem netušila, že mi může být ještě o hodně lépe. Super!

A máte pravdu, že se na cvičení těším! Už na konci toho, které končí. :-)

Ale co je pro mě úžasné, je načasování Vyprošťováku a Yogarestartu. Došlo mi, že kdybych si nerozcvičila stehna při Vyprošťováku, nemohla bych si zacvičit Yogarestart. Byla zatuhlá a trvalo mi 7 měsíců, než jsem se dostala do čtvrtého cviku tak, jak se má. A Yogarestart je skvělý. Nikdy jsem yogu necvičila a nevím, co obnáší, ale cvičí se super. První měsíc byl hodně neohrabaný, ale každé další cvičení jde lépe a mám z něho větší prožitek. Moc velké díky a ať se Vám daří.

Jana Šipošová

Milá Markéto, není to poprvé, co v životě řeším téma „bolestí z psychiky“ a Vy na to natočíte video!!! Upřímně před Vámi smekám! Umíte to podat stručně a hlavně jasně, srozumitelně! Pobavilo mě, jak jsem začala googlovat Schusslerovy soli a zjistila, že je mám doma, jen jsem si nějak "nevšimla", že jsou Schusslerovy. :-)

Je květen a já jsem se až teď proklikala k videu z listopadu o "vyčerpání", které taky aktuálně řeším, a jenom zírám, že uvádíte přesně to, jak se vyčerpání projevuje u mě.

Jsem opravdu neskonale vděčná, že točíte tak potřebná témata. A taky se mi líbí, že otevřeně přiznáváte, že Vám taky není vždycky hej, ale jde to nějak poléčit a pomoci si. Ono to totiž z té obrazovky vypadá, že Vy vždycky víte a nic zlého se Vám neděje...

Petra Kašpárková

Milá Markéto, už týden ujíždím na Vašich stránkách. :-) Rozhodla jsem se Vám napsat svůj zážitek při sledování videa o nahřívání akupunkturních bodů.

Je mi 50 let, co se týká periody, tak stále funguju, ale cítím se velice unavená a prožívám strach ze ztráty menstruace jako ze ztráty svého ženství.

Ve Vašem videu zazněla myšlenka, že ztráta menstruace je přirozenou reakcí těla na ubývání životní energie. Je to pro mě převratná myšlenka, protože se stále setkávám s úplně obrácenou teorií, že energie ubývá z důvodu menopauzy. Nechápu proč, ale po zaznění této myšlenky jsem pocítila tak silnou úlevnou emoci, že jsem asi deset minut brečela a strašně se mi ulevilo. Jako bych se zbavila svého strachu a sklíčenosti. Najednou mám pocit, že to zvládnu.

Vaše stránky mi otevřely oči v mnoha směrech a úplně je hltám. Nepřeháním, když řeknu, že jste mi změnila život k lepšímu. Díky Vašemu desateru při vyčerpání se už necítím tak unavená, mám pocit, že jsem uchopila život do svých rukou a začínám pociťovat účinky Yogarestartu.

Přijměte tedy mé hluboké poděkování za Váš čas, energii a lásku, s jakou vše připravujete. Moc si toho vážím.

Gabriela Marešová

Ahoj Markét, nedávno mi prišiel Tvoj mail, že už sú to tri mesiace, čo cvičím Tvoj Yogareštart a ja už veľmi dlho mám v sebe pocit, že Ti potrebujem napísať. To cvičenie je úplne božské a to doslova! :-)

Začala som cvičiť 10 a pol týždňa po druhom pôrode. Keď sa dcérka narodila, často som ju kojila, veľakrát zaspala posediačky v noci s ňou na rukách a onedlho sa mi začali intenzívne bolesti v oblasti krčnej chrbtice a z toho bolesti hlavy. Aj keď som išla behať, domov som sa vrátila so stŕpnutým krkom a bolesťou hlavy. Vtedy som začala cítiť, že by to chcelo niečo viac.

Prvýkrát v živote som neočakávala od pohybu výkon a dynamiku ale skôr regeneráciu, harmonizáciu, posilnenie celého tela, aby bolo zdravé a fungovalo ako malo. A tak som začala cvičiť yogu. Občas ma vďaka nej prestal bolieť krk a hlava.

No až teraz, vďaka Tvojmu Yogareštartu si naplno uvedomujem, čo všetko mi tento pohyb prináša. Doslova cítim v každej bunke tela, že je to cvičenie, ktoré mi akoby ošetruje moje zranené telo, ktoré ma harmonizuje, popreťahuje, keď som dolámaná z celodennej starostlivosti o deti. Cítila som, že potrebujem niečo, čo mi dá telo na správne miesto, všetky kosti, svaly, ktoré nepracovali správne, niektoré boleli, iné boli ochabnuté.

A toto je presne ono! Konečne som to našla vďaka Tvojej yoge. :-)

Po docvičení mám nekonečne slastný pocit - je to akoby som našla tú najsprávnejšiu a najvýživnejšiu potravu pre moje svaly, orgány, kosti. Keď docvičím, cítim, ako mi celým telom cirkuluje teplo, dych, vzduch… akoby sa rozhýbala energia v celom tele. :-)

Bola to tá najlepšia investícia, akú som mohla spraviť a pre mňa má toto cvičenie neoceniteľnú hodnotu. Kľudne by som Ti zaň dala nobelovku - podľa mňa je to niečo geniálne! A to vôbec nepreháňam.

Cítim k Tebe neskutočnú vďaku a viackrát som Ti ju už aj na diaľku posielala. :-)

Kristína Svoradová

Markét, děkuji vám! V první řadě za vaše emaily. Velice často slýchám ve svém okolí, že já ten svět nezachráním, a spousta lidí mě považuje za blázna. Ale díkybohu je na světě hodně takových jako já a vy, kteří víme, co děláme, a nevzdáme to. :-)

A i když v okolí mám minimum lidí, kteří jsou alespoň trošku nasměrovaní jako já, každý další pokrok z jejich strany k uvědomění, ať už ohledně svého zdraví nebo ochrany přírody atd., je pro mě obrovská motivace a příval radosti. :-) A to nedávám nevyžádané rady, nikoho nepřesvědčuju, musí si k tomu najít cestu sami, já jen jdu příkladem.

Po tomhle emailu už jsem vám to musela napsat. Že jsem moc ráda, že děláte to, co děláte. A jak to děláte. Vlastně ještě nad rámec vaší profese. Vy totiž máte možnost oslovit obrovské množství lidí a umíte to tak krásně napsat. :-)

Katka M.

Milá Markétko, konečně jsem si našla čas zhlédnout tvoje video Desatero pro dobití osobních baterek. Kdybych už neseděla na židli, asi bych se propadla na zem. Dostala jsem takovou facku. Od začátku do konce jsi vlastně mluvila o mně!

Tak za to může únava, že jsem na děti v běžných situacích zlá! Že večer jedu jak fretka a nemůžu pak spát, chodím na záchod snad tisíckrát, mám divoké sny! Ráno sotva vstanu a přes den lítám od skvělé nálady k záchvatům zlosti. Bylo mi jasné, že jsem unavená, ale že až takhle, to je teda NĚCO!

A díky tobě mám teďka skvělý návod, jak s tím zatočit!! Ani nevím, jak moc ti poděkovat, protože tohle téma je pro mě víc než aktuální. Říkám si ksakru, co se to se mnou děje…

Moc se těším, jak si začnu pomáhat. Postupně, pěkně pomalu. Fakt moc děkuji. Tvoje práce má smysl a děkuji ti, že tě máme! Že nám v tom videu přijdeš, když to v danou chvíli potřebujeme! NÁDHERA!

Měj se moc krásně a těším se na uzdravení!! Zdraví tě Adéla, žačka Vyprošťováku, co jej začala cvičit jako těhule v Africe, a moc si ho užívá.

Adéla

Milá Markéto, přeji Ti krásné odpoledne. Reaguji na e-mail s připomenutím výročí zakoupení Vyprošťováku. Vyprošťovák používám pořád, celou dobu od zakoupení, od té doby se mi nikdy nevrátily bolesti zad, kterými jsem často trpěla, napravily se i jiné věci (řešily jsme spolu třeba tenisový loket).

Teď mám intenzitu cvičení 2-3x týdně. Když jsem mimo domov a delší dobu, tak necvičím, cítím to na sobě, takže mě ani nenapadne se cvičením úplně přestat. :-) Pracuji celý den u PC, a i když se snažím u toho protahovat, tak je takovéto cvičení potřeba. Na Vyprošťovák nedám dopustit, ale mám pocit, že potřebuji ještě víc posílit, takže mám už i Yogarestart, stačí mi jen konečně začít.:-)

Děkuji za Tvůj čas a přeji hezký víkend.

Mirka

Dobré sváteční ráno, Markéto. Ozývám se, abych Vám dala vědět ohledně mého nateklého kloubu palce levé nohy.

Kloub začal odpuchat či splaskávat minulý pátek a v pondělí jsem šla do práce. Strávila jsem dvě hodiny v gumákách (pracuji se zvířaty) a kloub bolel a kulhala jsem. Ale v neděli jsem začala cvičit Vyprošťovák pro nožky. Riskla jsem to. No a zacvičila jsem si také v pondělí a co se nestalo.

V úterý, po dvou hodinách v gumákách, byl kloub v pořádku! Nebolel, nenatekl! Možná to byla náhoda, že se noha začala uzdravovat, možná to bylo cvičením, které podpořilo ozdravný proces. To vážně nevím, ale fakt je, že jsem středu a čtvrtek strávila na nohách, nemohla jsem nohu nechat odpočívat ve vodorovné poloze a stav se nezhoršil. Ba naopak, postupně se stále zlepšoval!

Martina

Milá Markéto, rozhodla jsem se Vám napsat, protože mě v poslední době těší Váš Yogarestart. Program jsem si koupila už před více než rokem, ale ke cvičení jsem se dlouho nedostala. Sice se nějak hýbu pořád (běhám, chodím, tančím, prováděla jsem různá cvičení od fyzioterapeutů, tajči, či-kung, funkční trénink...), ale možná právě proto jsem si na yogu prostě neudělala čas.

Jinak bych se mohla chlubit skoliózou, hypermobilitou, degenerativními změnami na krční páteři a roztroušenou sklerózou. Nic z toho mě naštěstí nijak významně neomezuje a taky se omezovat nechat nehodlám. Když mi našli RS (kterou mám podle všeho už dlouho a nevím o tom), řekli mi: "Co nejvíc se hýbejte." Takže to s radostí plním. Ovšem taky jsem už dlouho zvyklá na různé bolesti zad, kolen atd.

Když teď přišla koronavirová "dovolená", rozhodla jsem se tedy ten Yogarestart konečně otevřít. Prošla jsem si poctivě základy, ale když jsem si potom poprvé zacvičila celou sestavu, byla jsem překvapená, jak mě to "rozložilo", přestože jsem na pohyb zvyklá. Druhý den mě bolely svaly, o kterých jsem dosud vůbec netušila. A taky mě překvapilo, jak výrazně si tělo řeklo o odpočinek. Jako bych ho najednou začala mnohem líp vnímat.

Tak jsem si odpočinek dopřála a napodruhé už to taková námaha nebyla a teď už si sestavu fakt užívám. Na cvičení (s "jógovou paní", jak vždy oznamuji manželovi) se vždy těším a nechápu, jak se do toho někomu může nechtít. :-)

Kromě toho, že se cítím mnohem líp ve svém těle a tělo si mnohem důrazněji říká, že chce vstát od počítače a jít ven, mě taky třeba přestala bolet kyčel, která mě bolela asi rok. Líp se mi běhá a připadá mi, že prostě celkově líp funguju. Takže se těším na další vývoj a děkuji za vaše přispění. :-)

Helena Mirovská

Krásný den, Markéto, objednala jsem si Yogarestart, protože jsem hledala něco, co by obnovilo mému tělu energii a přirozený pohyb.

Nacházím se momentálně v období, kdy jsem potřebovala celkový restart. Vyslala jsem přání a přišel mi do cesty Yogarestart. Moc jsem si od toho neslibovala, ale...

U lektorů mi právě chybělo dostatečné vysvětlení pohybu v pozicích. Chodila jsem na yogu i jiná cvičení k různým lektorům a pořád mi tam chyběl ten dobrý pocit pohody a radosti z pohybu a těšení se na to, že je den, kdy mám jít pro své tělo něco udělat. Cítila jsem v tom spíš povinnost než potěšení.

Prostě chybělo mi to něco, co mi Yogarestart přináší, a za to z celého srdce děkuji. Yogarestart mě opravdu startuje, mé tělo a mysl se dostávají do klidu a neskutečné pohody.

Říkám si, jak je to úžasné, že v podstatě jednoduchým způsobem je možné probudit radost v těle i na duchu. Jsem nadšená a překvapená, že mě to baví, těší a dělá tak dobře.

Viktoria Demartini

Vyprošťovák pro nožky mě fakt nadchl. A to svojí jednoduchostí a účinností. Sama masíruji a vidím, v jakém stavu lidi nohy mají. Zničené a zdeformované z nevhodných bot. Vyprošťovák je zázrak, který umí napravit to, co člověk zanedbal.

Díky za to, co děláš. Je to super. Pokud člověk není líný pro sebe něco udělat, je schopen změnit nepříznivou situaci a zlepšit své zdraví. Jsi báječná a přeji ti hodně spokojených klientů.

Dita Breberová

Milá Markéto, tvůj Vyprošťovák se nám připletl do cesty v pravý čas a velký dík za něj. Cvičíme ho od prvopočátku, co vznikl a opravdu cvičíme každé ráno ještě před snídaní. Vynechali jsme jen na dovolené.

Udržuje nás v kondici (mně i manželovi je 65 let). Cviky pro nás nejsou problém. Dosud jsme nepotřebovali navštívit ortopeda či neurologa, nepotřebujeme rehabilitace. To asi také o něčem vypovídá. Stále ještě pracujeme, i když někdy je to už vyčerpávající.

Ilona Chýlová

Dobrý den, Markéto. V první řadě vám chci vyjádřit uznání. Vámi sestavené cviky měly hned po prvním dni cvičení efekt. Následující den jsem si uvědomila, že chodím se svěšenými rameny a při narovnání podle Čápové nemám problémy. Dřív mne bolela ramena a nechtěla jsem je držet narovnaná. Nyní je vyrovnám a držím. Funguje to. :-)

Dokonce mi zmizely menstruační bolesti, což je po 27 letech veliká úleva! A to jsem rok denně cvičila Mojžíšovou kvůli marným pokusům otěhotnět. Syn se narodil úspěšně, ale bolesti se poté vrátily. Nyní to vypadá, že jsou fuč. Děkuji vám!

O cvičení jsem nadšeně vyprávěla i mamince, která je okamžitě začala cvičit a je také spokojená.

Alena

Krásný den Markétko. Vyprošťovák už jsem si tak osvojila, že cvičím denně a dějou se věci. Ráda chodím dlouhé pravidelné procházky ať už kvůli zhubnutí, kondici či posilování zad nebo jen vyčistit hlavu a většinou jsem se vrátila úplně hotová. Různě mě bolela záda, nohy a druhý den jsem pořád cítila, že jsem byla na procházce.

Teď zjara jsem se opět do procházek opřela a koukám, nic mě nebolí, a ještě se cítím krásně protažená. Zázrak!!!

A za ten vděčím vám, najednou mi došlo, že tělo asi začíná fungovat tak, jak má. Dokonce to právě začíná být vidět na figuře, před tím jsem mohla chodit do aleluja a nic. A teď si všímám, že se postava mění a nemusím proto mimo procházek nic jiného dělat.

Petra Vykydalová

Dobrý den Markéto, já jsem z Yogarestartu nadšená.

Dlouhodobě jsem se potýkala s problémy s kyčlí, přes bolesti jsem se téměř nemohla ohnout k pravé noze. Bolelo mě to při chůzi a někdy i při sezení. Často jsem měla zablokovanou krční páteř, někdy jsem byla zablokovaná již od kyčle, a postupně to přecházelo výš až ke krku a teprve poté to povolilo. Ve svém věku (32 let) jsem si připadala dost neohebná a nepružná, a to i přesto, že jsem již pár let yogu cvičila.

Už po necelých 2 měsících cvičení Yogarestartu jsem zaznamenala obrovský rozdíl. Nejenže se opravdu zaměřuju na to, jak pracuje mé tělo při jednotlivých denních činnostech a samozřejmě i při sportu. Ale už po tak krátké době se obrovsky zlepšila moje ohebnost a já se nyní můžu předklánět bez bolesti. :-)

Jsem moc ráda, že jsem na vás narazila a mohla tenhle báječný program vyzkoušet. Doporučila bych ho všem, které trápí jakýkoliv problém s pohybovým aparátem, případně i těm, kteří chtějí být ohebnější a cítit se ve svém těle lépe. Moc děkuji za tak báječný program, který mi pomohl zbavit se mých problémů. Mějte se krásně. :-)

Mirka G.

Markéto, děkuji moc za váš e-mail, a hlavně za skvělé vysvětlení psychosomatiky. I když v tom nejsem začátečník, dalo mi to hodně a také zásadní aha moment. Sleduji vás už dlouho, děláte skvělé věci a moc si vážím, že je zadarmo sdílíte mezi lidi.

Přeji vám jen vše dobré, ať se vám daří v práci i v osobním životě! Věřím, že se někdy potkáme i osobně.

Katarina Dutková

Dobrý den, Markéto, moc děkuji za to, co děláte. Vyprošťovák jsem si loni koupila k narozeninám a cvičím pravidelně, jen s několika výpadky.

Velmi jsem si ho oblíbila a přesně jak píšete, většinou předchází bolestem. Je to takový můj ranní budíček před snídaní.

Kateřina Brzokoupilová

Dobrý den, Markéto, moc děkujeme za cvičení. Apolenka si sama říká, že chce cvičit, že se na to těší. I po krátké době vidíme zlepšení hlavně v tom, že začala víc pít, víc chodí na záchod, je méně unavená, nestěžuje si tolik, že ji bolí nohy a záda, říká, že se jí líp chodí i běhá, i víc zkouší, co její tělo umí.

Včera zkoušela udělat dřep na jedné noze, na levé pokrčila koleno stejně jako před návštěvou u vás, na pravé noze předtím nedokázala ani to, jen se jí noha klepala. Teď už to koleno pokrčí. Sama se včera prarodičům chlubila, že už cítí svaly na břiše.

Maternovi

Zakoupila jsem si Yogarestart, celý jsem ho nastudovala podle báječných videí a do své praxe zařazuji pravidelně jeho kompletní sestavu.

Co je ale nejlepší je to, že principy, které jsem se zde naučila, mohu používat i v jiných lekcích yogy, a najednou jsou pozice snadnější a tělo mě samo pouští dál a bez úsilí.

Jeden z nejužitečnějších on-line kurzů, děkuji za perfektní zpracování a názorné vedení.

Dana Manousková

Před pár lety jsem si jako aktivní sportovec procházela velmi nepříjemným obdobím silné bolesti zad. Byla jsem na magnetické rezonanci a několik týdnů jsem docházela na rehabilitace. Bohužel bez zlepšení a můj stav, kdy jsem vstávala z postele tak, že jsem se musela sesunout na kolena na zem a pak až postavit, byl hodně nepříjemný.

Naštěstí moje sestra objevila Markét a tehdy jsem si za ní, ještě se svým dědečkem, udělala výlet. Markét mi ukázala Vyprošťovák a tohle cvičení mě zachránilo. Člověk by řekl taková maličkost a ona opravdu velice rychle zafungovala. Po měsíci jsem byla jako nová, cvičení jsem zvládala i během 10 minut a stačilo mi zacvičit si už jenom ob den.

Dneska po několika letech si občas zacvičím například po větší zátěži a žije se mi krásně. Děkuji za to!

Lucie Reinwartova

Přeji hezký den, paní Markétko, cvičím podle vašeho videa a jsem nadšená. Návody jsou srozumitelné a váš výklad je bezvadný. Je to úžasné a já už zaznamenávám pokroky. :-)

Jak jsem si měla na začátku obkreslit nohu a postavení palce (já ho mám vpravo vbočený), tak jsem si tam zkoušela dát teď nohu a byla jsem překvapená, jak se mi palec narovnává. Super. Uvědomuji si také více své nohy a jak jsou postavené vůči podlaze. Zakoupila jsem si i Yogarestart a od soboty cvičím podle videí, nechala jsem se vámi vést. Maximální spokojenost a mé tělo se uvolňuje čím dál více a já mám z toho velkou radost.

Moc vám děkuji, že umožňujete lidem sami sobě se věnovat a uvidět svůj potenciál. Nejraději bych se za vámi rozjela. Mějte se moc hezky a já dám zase vědět, jaké dělám pokroky.

Helena Kadlecová

Dobrý den, Markéto. Cvičím Vyprošťovák asi už 5 měsíců. Vaše cvičící mapy jsou kouzelné. Nikdy jsem u žádného cvičení nevydržela, ale tentokrát se povedlo. Nemohla jsem být bez vybarveného smajlíka na ledničce. Popravdě mi dělalo dobře, že i ostatní členové rodiny a návštěvy vidí, jak jsem pilná. :-)

Teď už mapy ani nepotřebuji, cvičím, protože chci. Cítím, jak mi je dobře. Asi jsem i na cvičení závislá. :-)

Záda mě dřív občas bolela. Přisuzovala jsem to únavě, kdy jsem celý den běhala kolem dětí. Ale od té doby, co cvičím, se mi to už nestalo.

Chtěla jsem vám poděkovat za vaši práci! Fakt to pomáhá a je to skvělé.

A co mi to ještě přineslo? Po porodech jsem trpěla inkontinencí, což se spravilo. Za to jsem vám nesmírně vděčná. Za další mám krásně vypracované břicho a udělám cvik most. Nikdy jsem ho neuměla a včera jsem to, jak to neumím, chtěla předvést svému muži pro zasmání, a místo toho jsem vyšvihla ukázkový cvik. :-)

Děkuji moc! Jste skvělá, co jste dokázala vytvořit! Máte u mě obrovský obdiv.

Zuzana Masopustová

Ahoj Markétko, moc ti děkuji za všechny tvoje úžasné objevy a cit pro detail. Yogarestart jsem si koupila už začátkem roku, a i po sedmi měsících jsem z něj stejně nadšená. Konečně jsem našla někoho, kdo dá yoze trochu více porozumění, co se jednotlivých pozic týče, a vysvětlí mi, jak se správně naštelovat, aby si tělo neubližovalo, ale naopak zesílilo.

Moc mě tvůj komplexní pohled zaujal, těšila jsem se na podložku a koho to jen trošku zajímalo, ten se ode mě o objevech Markéty Strnadové dozvěděl a poslouchal se zájmem.

Hned po několika dnech jsem začala vnímat změny. Fascinovalo mě, jak při běžném postoji v Hoře jsem se první den klepala jako ratlík, a hned druhý den mé tělo bylo stabilnější a bez sebemenšího třesu. Neuvěřitelné, jak rychle tělo reaguje. Asi mě to nikdy nepřestane udivovat. Naše úžasné chytré buňky. Moc mě baví najít těžiště a cítit v nohách váhu svého těla, a jen se tak ladně pohupovat a vnímat.

Omlouvám se za tykání. Snad ti to nevadí. Když tě tak vídávám každý den na obrazovce, jsi už jako kamarádka. Děkuji ti.

Venda

Milá Markéto. Moc a moc děkuji za úžasný víkend plný inspirace, hlubokých prožitků a jasných, jednoduchých, a přitom tak efektivních principů, jak pracovat se svým tělem.

Jak si užít pohyb, a přitom si neubližovat. Jak makat, a přitom cítit slast. Jak vnímat, co právě tady a teď potřebuji. Jak mít důvěru v sebe, své tělo a neřešit nic kromě toho, jak se cítím.

Eva Dalecká

Milá Markéto. Jste úžasná a jedinečná bytost, co pomáhá mnoha lidem i mně, tím že jste jaká jste a co děláte…

Děkuji vám a buďte dál tak boží.

Dagmar Bašová

Milá Markétko. Prvně jsem se s vámi setkala někdy před dvěma roky. Začala jsem používat vaši Čápovou a používám ji dodnes. Díky ní mě záda zlobí o mnoho méně než dřív, mám sedavé zaměstnání a pracuji na zahrádce.

A teď přišel i Yogarestart! Po docvičení cítím, jak mnou proudí energie. Je to mravenčení v celém těle. A psychicky na mě působí také, pokaždé trošku jinak, asi podle toho, co zrovna potřebuji. Posledně jsem začala bulet. :-)

Ale to největší, co se od té doby událo, je, že budu měnit zaměstnání. Nějak celá situace vygradovala, dala jsem výpověď z toho původního, kde byly věci, které mi vadily, aniž bych měla něco nového. Ale stal se zázrak a do 2 týdnů jsem měla práci novou, a i lépe placenou. A myslím, že váš Yogarestart má s tím co dělat, jak to popisujete uvnitř kurzu v části o životních změnách. Tak mi držte palce!

Stejně tak i já vám, aby se vám dařilo a měla jste víc a víc spokojených klientů a aby vás napadaly samé zajímavé projekty. Těším se na ně.

Zdeňka

Jsem maminkou tří skvělých dětí a po posledním porodu jsem ucítila, že potřebuji ucelené a časově nenáročné cvičení, které bude podporou pro mé tělo, mysl i duši. Pak se ke mně dostala informace o cvičení Vyprošťovák od Markéty Strnadové a jsem nadšená, že jsem do toho šla.

Hned během prvního týdne jsem ucítila, jak tělo začíná reagovat (zpevnění svalstva, větší uvědomění nerovnosti kostry, hlubší uvědomování dechu, pozitivnější mysl, méně častější bolest hlavy…).

Skvělou reakci jsem procítila i při intimním prožitku s manželem. Díky zpevnění pánevního dna, lepší a vědomější práci s ním a také větší výkonnosti svalů se prohloubilo vnímání a prožívání této brány, která jako by začala zapínat vypnuté senzory. Vagína začala být citlivější a začala sama spolupracovat s myslí a momentálním pocitem, vášní. Krásný prožitek byl, když téměř bez pohybu jsme docházeli k vrcholné rozkoši.

Před nedávnem mi kamarádka povídala o vaginálním mapování a nyní při větším prozkoumání tohoto tématu jsem zase více pochopila, že je opravdu důležité k plnohodnotnému prožití sebe během všech našich aktivit spojit všechny naše stránky. Od jednoduchého cviku na břiše se dostanu k hlubokému dechu v bedrech a uvolní se mi proud energie stoupající po páteři. Je to skvělý pocit. Velké díky.

Tereza