ČASTÉ DOTAZY

Chcete se mě na něco zeptat? Potřebujete poradit?
Zkuste nejdřív prolítnout tuhle stránku, jestli tu na vás odpověď rovnou nečeká.
A kdyby ne, můžete mi samozřejmě napsat.

Všeobecné dotazy

Markéto, můžu se objednat k tobě do ordinace?

Podmínky pro osobní terapii se mnou jsou popsané na stránce Ordinace.

Jak se mám zorientovat v tom, co všechno nabízíš? Kde mám začít?

Nejlepší je začít na stránce Začni zde. :-) Tam vás nasměruju přesně podle toho, co právě teď potřebujete.

Markéto, rádi bychom u nás uspořádali tvůj kurz, je to možné?

Napište mi na e-mail dotazy@marketastrnadova.cz a můžeme se domluvit.

Rádi bychom s tebou navázali profesní spolupráci, jde to?

Pokud se mnou chcete udělat třeba rozhovor nebo přednášku, chcete spolupracovat ohledně knížky Z lásky k pohybu nebo něco dalšího, ozvěte se mi prosím na dotazy@marketastrnadova.cz. Ráda to s vámi proberu.

Zajímá mě, než si pořídím kurz

Markéto, zvládnu tvoje cvičení, i když nejsem v dobré kondici?

Zvládnete. Všechny moje kurzy je možné přizpůsobit nejrůznějším omezením a indispozicím. Některé rady najdete rovnou ve videích s návodem ke cvičení, další speciality bývají v bonusech – přizpůsobení cvičení při bolestech, v těhotenství, při zkrácených svalech nebo při únavě.

Skvělé je, že vy sami jste ti, kdo si dávkují náročnost cvičení. A to tím, jak moc už ho umíte a jak moc zvládáte jeho prvky aplikovat. V praxi to znamená, že začátečníci a lidé s omezeními cvičí velmi jemně, a teprve jak sílí, uzdravují se a nabývají zkušeností, zvládnou cvičení v čím dál náročnější a kvalitnější verzi.

Pokud jste výjimečný případ se speciálními potřebami, můžete se se mnou spojit po e-mailu a společně zjistíme, jestli je cvičení vhodné i pro vás.

Opravdu se naučím cvičit z počítače?

Opravdu tomu věřím. Moje instruktážní videa jsou velmi kvalitní a velmi chytře postavená. Ukážu vám v nich nejen to, jak má cvik vypadat, ale také vám vysvětlím, co máte při správném provedení cítit nebo jak se vyhnout chybám, které se při daném cviku nejčastěji objevují.

Mými kurzy prošly už tisíce lidí a uzdravili jsme s nimi i takové průšvihy jako například výhřez meziobratlových plotének. Vše je dobře prověřené a ze zpětných vazeb od klientů vím, že jsou instruktáže ve videích mnohem podrobnější a kvalitnější než na mnohých živých lekcích yogy nebo fyzioterapie.

Pokud byste navíc chtěli, můžete po natrénování základů cvičení za mnou zajet, abych vás osobně zkontrolovala.

Vážně mi bude stačit cvičení a uzdravím se?

Na vašem zdraví se podílí spousta faktorů. Nejde jenom o funkci pohybového aparátu, ale také o stav psychiky, aktuální úroveň vaší energie, zdraví vnitřních orgánů a mnoho dalšího. Nejlepší je zdravotní cvičení prostě a jednoduše vyzkoušet, protože svou účinností často překvapí, a občas je schopné dokonce odhojit i bolesti pramenící z jemnějších psychických nebo orgánových obtíží.
Právě z tohoto důvodu máme na všechny terapeutické systémy dlouhé garance na vrácení peněz, u Vyprošťováku dokonce 60 dní.

Jako druhá pojistka jsem na příjmu – odpovídám na dotazy klientů a po e-mailu s nimi v případě potřeby řeším jejich vývoj a další indiviuální doplňky léčby.

Pokud si přejete mít dopředu co největší jistotu, že je pro vás cvičení ta správná volba, stáhněte si zdarma e-book o čínské medicíně. Pomůže vám rozkódovat, odkud vaše obtíže pramení, a nastavit správně cílenou léčbu.

Jak často budu muset cvičit?

Pokud se potřebujete uzdravit z bolestí, na začátku budete cvičit Vyprošťovák 4× až 5× týdně. Někdo cvičení zvládne za 10 minut, někdo za 15. Po odeznění bolestí už každý cvičí podle své potřeby a chuti. Někdo rád pokračuje v intenzivním programu, někdo cvičí jednou týdně a někdo pouze pro záchranu, když ho něco rozbolí.

V případě yogy je potřeba cvičit minimálně jednou týdně hodinu. I tak málo stačí, aby se dostavily první výsledky. Většina lidí ale cvičí častěji, protože je to velmi baví a naplňuje.

Ráda bych zmínila i to, že je ideální zařadit do života také běžný, přirozený pohyb, který cíleným cvičením nelze plnohodnotně nahradit. Například pohodové vycházky působí na tělo i na psychiku na mnoha úrovních a pro celkové zdraví jsou velmi hodnotné.

Jak se dají tvoje kurzy platit?

Kurzy se platí elektronicky – platební kartou, přes platební bránu nebo bankovním převodem. Všechny podklady k platbě vám přijdou e-mailem okamžitě po vystavení objednávky.
Složenka ani dobírka nejsou možné.

Můžu kurz koupit na splátky?

Prodej na splátky znamená hodně administrativy navíc, proto ho umožňujeme pouze u nejdražšího kurzu Sestavy pro Yogarestart. Pokud si tento kurz chcete pořídit na splátky, ozvěte se nám na e-mail dotazy@marketastrnadova.cz a vše společně zařídíme.

Pokud se chcete dozvědět o občasných slevových akcích na ostatní kurzy, přihlaste se k odběru mých novinek a všechny informace vám včas přijdou e-mailem.

Za jak dlouho mi můj kurz dorazí?

Přístupy do online kurzu posíláme okamžitě po jeho zaplacení. (Počítejte prosím s časem potřebným pro převod peněz na náš účet.)

Jak dlouho platí přístupy do kurzů?

Přístupy nejsou časově omezené, tj. platí vám, dokud budu tuhle práci dělat. A kdybych s tím náhodou někdy skončila (což se rozhodně nechystám), budete mít garantovaný přístup ještě rok potom.

Můžu kurz někomu koupit jako dárek?

Ano, každý můj kurz můžete věnovat jako dárek, a to včetně dárkového poukazu. Napište nám prosím na e-mail dotazy@marketastrnadova.cz a všechno s vámi zařídíme.

Mám si pořídit Vyprošťovák, nebo Yogarestart?

Rozdíl mezi Vyprošťovákem a Yogarestartem je hlavně ten, že Vyprošťovák je cílený primárně k léčbě bolesti, zatímco Yogarestart k celkovému posílení a procvičení. Podívejme se na to blíže.

Jakmile má pacient bolesti, začínáme s Vyprošťovákem, protože je celý postavený speciálně k tomuto účelu – je to terapie, léčba. Uzdravuje tělo, obnovuje přirozené pohybové programy a je nejlepším předpokladem pro jakékoliv další cvičení.

Yogarestart má také ozdravné účinky, také hojí celé tělo. Oproti Vyprošťováku má navíc velikou výhodu ve stabilizaci a uklidnění psychiky. Jedná se však už o sport, o zátěž. A tělo, které nefunguje ideálně, ji nemusí zvládnout. Proto je potřeba nejdříve ho uzdravit z bolestí, aby tu hodinu cvičení a výraznou svalovou aktivaci uneslo. Ideálně aby si ji užilo. :-)

Pokud tedy člověk nemá bolesti, může rovnou do Yogarestartu. Pokud ale na bolesti trpí, doporučuji nejdříve vstoupit do Vyprošťováku.

Mám vbočený palec (hallux) – je na to lepší Vyprošťovák, nebo Vyprošťovák pro nožky?

Na léčbu halluxu se specializuje Vyprošťovák pro nožky. Obsahuje komplexní péči o chodidla – vyšetření, masáž a cvičení včetně cviků cílených přímo na hallux.
V některých případech je ale potřeba cvičit celé tělo, protože palec může být křivý kvůli vyšším patrům pohybového aparátu, například kvůli vbočeným kyčlím. To je závažnější problém, a pokud se neřeší, samotné cvičení na nohy nezabere.

Možností, které z toho vyplývají, je vícero:
a) Pokud máte celkově horší držení těla, bude nejlepší, když nejdříve vstoupíte do velkého = celkového Vyprošťováku. Některým lidem se palce dokonce srovnaly samy jenom díky tomu, že si uzdravili zbytek těla. Nedá se to zaručit, ale občas se to stane.
b) Pokud máte pocit, že je u vás problém jenom v chodidlech, můžete rovnou do malého Vyprošťováku = Vyprošťováku pro nožky.
c) Můžete vyzkoušet ten z Vyprošťováků, který je vám v tuto chvíli sympatičtější.
d) Oba Vyprošťováky lze také kombinovat. Když mi napíšete, pošlu vám návod, jak postupovat.

Pokud netušíte, jak na tom vaše tělo je, stáhněte si zdarma e-book 9 testů pro vaše svaly a klouby. Otestujete si s ním jednotlivé části těla a dostanete o něm mnohem lepší celkový obrázek.

Mám kurz a nevím si rady

Kde se můžu přihlásit do svého kurzu?

Jděte na stránku Přihlášení, ze které vedou cesty do všech mých kurzů.

Co mám dělat při potížích s přihlášením?

Na stránce Přihlášení sjeďte až dolů, kde najdete řešení nejčastějších dotazů a potíží.

Přišlo mi upozornění o konci splatnosti faktury, ale já už mám dávno zaplaceno

Toto se děje v případě, že jste omylem objednali kurz vícekrát za sebou (např. kvůli problémům s platební bránou). Pokud vám už přišly přístupy do kurzů, opravdu máte zaplaceno a nemusíte nic řešit. Když duplicitní fakturu neuhradíte, náš systém ji sám automaticky vystornuje.

Pokud vám přístupy do kurzu nepřišly, zkontrolujte prosím, jestli peníze odešly se správnými platebními údaji (číslo účtu, variabilní symbol).

V případě jakýchkoli nejasností nám napište na dotazy@marketastrnadova.cz.

Jak mohu vrátit kurz v rámci garance na vrácení peněz?

Napište nám na adresu vraceni@marketastrnadova.cz a my s vámi vše vyřešíme.

Nenašli jste svou odpověď?

Napište nám na marketa@marketastrnadova.cz. :-)