KNIHA, KTERÁ
MŮŽE Zlepšit BUDOUCNOST

O překvapivých souvislostech v oblasti pohybu, psychosomatiky a zdraví

  • Jak to, že se dá uzdravit z výhřezu ploténky za 10 minut cvičení denně?
  • Proč nás můžou rozbolet záda poté, co se rozčílíme?
  • Jak pohyb dokáže rozproudit naši kreativitu nebo prohloubit prožitek osobního štěstí?

O cvičení už bylo napsáno mnoho knih. My jsme se rozhodli, že vydáme takovou, jaká tu ještě nebyla.

Knihu, která vám ukáže pohyb v jeho širokých souvislostech a předá vám znalosti, kterým do této chvíle rozuměli jenom celostně orientovaní specialisté.

Některé z vás roky trápí bolesti, a nevíte, jak je uzdravit.
Máte chuť hýbat se, ale netušíte, který sport si vybrat, abyste si ještě více neublížili.
Víte o tom, že pohyb výrazně ovlivňuje psychiku i orgány, a chcete to naplno využít pro svůj život.
Chcete uzdravit skutečnou příčinu svých problémů, a ne jenom brát prášky.

A právě pro vás je tu kniha

Dozvíte se například:

  • jak si vybrat sport, který vás bude léčit a bude pro vás přesně ten pravý
  • jak je možné, že má někdo depresi kvůli ochablým svalům, a jak to uzdravit
  • jak díky pohybu pozvednout prožitek osobního štěstí na úplně novou úroveň
  • jak palec u nohy souvisí s krční páteří
  • jak vznikají bolesti svalů a proč se přenáší z jedné části těla na druhou
  • proč se někteří lidé neuzdraví, i kdyby se třeba ucvičili a chodili na rehabilitace celá léta

Jmenuji se Markéta Strnadová a jako špičková fyzioterapeutka pomáhám desítkám tisíc lidí v České republice a na Slovensku. Uzdravuji je z bolestí, pomáhám jim dosáhnout vyššího potenciálu a dlouhé roky je učím, jak pečovat o tělo a duši.

Spousta mých klientů se za pár týdnů uzdravila z problémů, které je trápily celé roky. Často je díky cvičení přešly i psychické nebo orgánové obtíže. Nespočet mých čtenářů mi také napsalo, jak moc je obohacují mé články a že díky nim porozuměli i velmi složitým zdravotním postupům, které jim předtím připadaly neuchopitelné.

Něco tady ale chybělo. Chtěla jsem vám předat ještě víc. Ne jen jednotlivé informace. Ne jen útržky znalostí. Ale rovnou celý systém.

Celé to pozadí, které se odehrává v mysli celostně orientovaného fyzioterapeuta, když mu vyprávíte o svých problémech a následně spolu nastavujete léčbu.

Doteď jste u mě museli listovat články a videi. Dohledávat si spojitosti. Některé si pouze domýšlet, protože vlastně ani není možné dostat na web úplně všechno uceleně, logicky a krok za krokem. Od této chvíle už to bude jinak.

Základ svého poznání vám teď nabízím na zlatém podnosu. Vy se jenom pohodlně usadíte do křesla, začnete usrkávat oblíbený čaj, a jakmile naši knížku otevřete, vtáhne vás do napínavého dobrodružství vašeho vlastního těla.

Kapitolu za kapitolou budete objevovat fascinující souvislosti z oblasti neurologie, psychologie nebo třeba sportovní medicíny a ocitnete se v příběhu, díky kterému budete lépe a lépe rozumět sobě samým.

Od toho, jak vznikají ve vašem těle bolesti, přes to, jak moc je ovlivňuje psychika, až k tomu, jak se máte oblékat, aby to pro vás bylo nejen šik, ale i zdravé.

Díky knížce Z lásky k pohybu jsem si za týden uzdravila rameno, které mě bolelo nejmíň 5 let. Ale možná ještě víc než tenhle zázrak mě nadchlo uvědomění, co všechno nám pohyb (nebo jeho absence) v životě ovlivňuje.

Smekám před Markétou, jak dokázala tolik zásadních témat poskládat na 160 stránek – jasně, srozumitelně a zároveň tak lehce a čtivě, že se mi od knížky jen velmi těžko vstávalo.

Ida Lozanováeditorka a korektorka knihy, www.TyDve.cz

Celé tohle dobrodružné studium bude navíc velmi příjemné. Mojí supersilou je předávat složité myšlenkové pochody tak, aby je pochopil i úplný laik.

V knížce jsou originální anatomické ilustrace, které vám do detailu zobrazí to, o čem právě čtete. Spoustu předávaných znalostí si budete moct vyzkoušet přímo na vlastním těle. Vše je psáno velmi přátelským jazykem a podle prvních čtenářů se kniha čte jedním dechem.

Markét, do vyprávění jsem byla vtažená a měla jsem pocit, že tě mám vedle sebe. Kniha je opravdu čtivě napsaná. Tak lidsky a přívětivě. Myslím, že má skvělý obsah a kdybych nebyla sama fyzioterapeutka, měla bych chuť za tebou hned jít.
Mgr. Marie Zachováfyzioterapeutka

Co konkrétně vás v knize čeká?

Připravila jsem pro vás celkem 6 bloků, ve kterých vás krok za krokem provedu vším, co v dnešní době potřebujete.

1. blok – O vzniku a léčbě bolesti pohybového aparátu

V prvním bloku si vysvětlíme, jak a proč vzniká bolest pohybového aparátu. Čekají nás první kapitoly o anatomii, biomechanice a naprosto klíčové znalosti o fungování těla, které by se měly učit už na základní škole. 

Upřímně, mě je nikdo neučil ani na univerzitě, a právě proto vám je chci jednoduše a srozumitelně předat. Je na čase, aby nebyly „majetkem vyvolených“, ale naprosto běžnou záležitostí, které rozumějí úplně všichni.

Hned v prvním bloku vám navíc prozradím, díky čemu se moji klienti uzdravují i z výrazných obtíží díky 10 minutám cvičení denně. To se hodí, že?

2. blok – Co je potřeba zlepšit

Tady se zastavíme nad hlavním poselstvím knihy.

Když je problém v pohybovém aparátu, fyzioterapie by ho měla vyřešit. Jak je tedy možné, že se tisíce lidí opakovaně ani po kvalitních rehabilitacích nezbaví svých problémů?

Na vině totiž může být psychika, porucha vnitřních orgánů, nebo dokonce nedostatek spánku. Právě v tomto bloku vás zasvětím do základů celostního přístupu k léčbě a věřím tomu, že budete nadšení. Pro mnoho lidí jsou tyto souvislosti převratné, a kdybychom si je hromadně osvojili, náš zdravotní systém by se přehoupl na úplně novou úroveň.

3. blok – Jak svaly léčí duši i vnitřní orgány

Je pravda, že nás záda můžou bolet kvůli ledvinám. Také to ale funguje naopak a náš pohybový aparát výrazně ovlivňuje funkci orgánů i psychiku. Někomu to kvůli ochablým zádům nemyslí. Někoho trápí deprese. Někdo nemůže otěhotnět.

V tomto bloku vám vysvětlím, jak a proč to funguje, a vy uvidíte, že se nejedná o žádná kouzla, ale o dobře aplikované anatomické znalosti.

Všechno vám přitom vysvětlím „po selsku“, doprovodíme to názornými ilustracemi a vy tomu porozumíte na první dobrou. 

4. blok – Který sport je nejzdravější?

Ano, ano. Mnoho lidí si klade tuto záludnou otázku. Který sport je ten nejzdravější? Který z nich si mám vybrat, aby mě během let nezničil, ale naopak kultivoval?

Namísto jednoduché odpovědi vám předám celý koncept, jak o sportu uvažovat. Posvítíme si na to, že prvotní není to, JAKÝ sport děláme, ale JAK ho děláme. Že je taky důležité vědět PROČ. A že se možná jako společnost pleteme v tom, co to ZDRAVÍ  vlastně znamená.

Po tomto bloku uvidíte sport úplně novýma očima. Budete ho vnímat velmi široce a ve velmi radostných souvislostech.

5. blok – Jak jde čas

Před psaním knihy jsem oslovila své čtenáře. Co si v knize přejete nejvíce? Co by v ní rozhodně nemělo chybět? Pátý blok knihy je jednou z reakcí na tato přání a podíváme se v něm na konkrétní životní etapy.

Co se děje v těle během těhotenství? Co potřebujeme uhlídat u dětí, aby v budoucnu neměly skoliózu nebo špatně narostlý hrudník? A co seniorský věk? Máme možnosti, jak se ochránit před pády, před řídnutím kostí, před depresí nebo před úbytkem intelektu? Jasně, že ano. A právě tady si na to posvítíme.

6. blok – O kráse

Krása… Pro někoho téma povrchní, pro někoho velmi důležité.

My se na ni podíváme překvapivým způsobem a necháme se ohromit tím, nakolik souvisí se všemi předchozími tématy.

Prolneme ji s léčbou bolesti. Se zdravou sebedůvěrou. S tím, že krásný člověk bývá často i dobrým člověkem. A jako vrchol vám ukážu džíny, které vám pomohou ulevit od bolestí krční páteře. Zní to velmi zajímavě, že? Však to také bylo mým záměrem.

Přeju si uvést vás do celého světa souvislostí. Do světa, kde A souvisí s B. Kde má každá akce svou reakci. Kde jsou poznatky radostné, plné naděje a spojují se do překrásné mozaiky, která má hluboký smysl. Proto je kniha napsána tak jednoduše a zároveň tak komplexně.

Kniha je psaná lehkým perem, je čtivá a skutečně velmi zajímavá. S nadhledem i s citlivostí popisuje témata, která by zabrala celé životy.
MUDr. David Pánekneurolog, vyučující na FTVS, Karlova univerzita

dva urychlovače navíc

Abyste z knížky dostali maximum, zapojila jsem do ní ještě dva výrazné urychlovače.

1.

Testování na vlastním těle

Spoustu z toho, co se budeme učit, budete moci rovnou otestovat na vlastním těle.

Dopřeju vám pokusy a jednoduchá cvičení, díky kterým nebudete knihu jenom číst, ale rovnou její myšlenky vyzkoušíte a uvedete do praxe.

Všem svým známým pak budete schopní nejen vysvětlit, ale i ukázat, jak palec u nohy souvisí s krční páteří. To je jenom jeden z příkladů, čeká vás jich mnohem více.

2.

Bonusová sekce na webu

Za poslední roky jsem pro vás vytvořila hodně pomocníků. Články, kurzy, videa, je toho opravdu požehnaně. A tak jsem se rozhodla, že tím knihu obohatím.

Když budeme probírat psychosomatiku, přidám vám video, kde její základy vysvětluji opravdu do hloubky. Když budeme zkoušet fyzioterapeutickou yogu, přidám vám i kvalitní videonávod, abyste to zvládli levou zadní. Bonusová online sekce knihu krásně doplňuje a rozšíří vám jak její teorii, tak praxi.

První čtenáři napsali

Co na knihu říkají její první čtenáři, mistr světa ve fitness Michal Barbier a úspěšná spisovatelka Dana-Sofie Šlancarová?

Výborná vzdělávací knížka, která umí vysvětlit náročné strukturální a pohybové procesy v našem těle i naprostému laikovi. Ukáže vám, jak funguje lidské tělo a že zdravě se hýbat dokáže úplně každý, když bude chtít.

Dávám knize 10 z 10!

Michal Barbiervícenásobný mistr světa, Evropy a Slovenska ve fitness
Hlasuju pro zařazení knihy Z lásky k pohybu do povinné četby pro všechny věkové kategorie. Na rozdíl od českých klasiků vám totiž tato kniha skutečně pomůže změnit život a zlepšit zdraví. To, co v ní Markéta píše, by prostě měli vědět všichni.
Dana-Sofie Šlancarováspisovatelka a vydavatelka, zakladatelka projektu Cyklická žena® a milovnice pohybu

Jak to vypadá uvnitř knihy?

0
BLOKŮ
0
KAPITOL
0
KRÁSNÝCH ILUSTRACÍ

Kniha má rozměry 165 × 225 mm, abyste dobře viděli ilustrace a zároveň se vám pořád pohodlně vešla do tašky.

Tady se podívejte na ukázku, kliknutím se obrázek zvětší.

Na knize intenzivně pracoval tým 8 lidí. Mysleli jsme na vás při každém kroku, který proces jejího vzniku provázel. Od ilustrací přes názvosloví svalů až po složitější zdravotní logiku. 

Je psaná pro vás, je vaše a vymazlená do posledního detailu. :-)

Její cena je 650 Kč

Zjistěte, jak dokonalým nástrojem vaše tělo je.
Objevte motivaci, vášeň i lásku k pohybu.
Proměňte kompletně to, jak své tělo a pohyb vnímáte, a naučte se s nimi efektivně zacházet.

Tahle knížka má sílu zlepšit svět.

Odborné knihy zásadně nečtu. Knížka Z lásky k pohybu mě ale nadchla. Rozuměl jsem všemu, co Markéta psala, a co víc, úplně mě to pohltilo, ani jedna stránka mě nenudila.

Na konci jsem si říkal, že tohle by si měl přečíst doopravdy každý. Že taková kniha vážně může změnit svět k lepšímu.

Petr Skála
Při čtení knížky jsem si najednou začala všímat, jak sedím, stojím nebo zvedám ruku. Text mě úplně nenápadně přiměl začít se rovnat, a dokonce i cvičit – a to ještě tak, že mě to baví!
Jitka Černovskáeditorka a korektorka knihy, www.TyDve.cz
Knížka Z lásky k pohybu mne okouzlila hned na prvních řádcích svou čtivostí, lehkostí a humorem. Velmi pěkně vysvětluje vzájemné souvislosti „všeho se vším“ a tím obohacuje každého, kdo pro své zdraví chce něco dělat. Při čtení máte pocit, jako by si s vámi Markéta povídala. Z knížky dýchá její zapálení pro věc, láska k profesi i k lidem. Kniha je prostě báááječná.
Jana Dostálová fyzioterapeutka Vysoké Mýto, asahi.cz
S Markétinou knížkou úplně souzním, cítím z ní skutečnou lásku a úctu k tělu, pohybu i životu. Dobře vím, jak důležitý je přístup k provedení cviků, aby se jejich efekt v těle zúročil. A právě způsob, jakým Markéta cvičení podává, mě nadchl svou jednoduchostí a zároveň přesností. Takhle to prostě pochopí každý.
MUDr. Eva Belohorcoválékařka a lektorka jógy
Jako ilustrátorka jsem měla možnost číst text „ještě horký“, a musela se na něj opravdu soustředit. Postupně jsem začala chápat a vnímat, o čem Markéta píše. Studovala jsem pohyby svalů nejen na sobě, ale zírala jsem na všechny okolo.

Dovolená na pláži se stala nekončícím studijním pobytem, neušel mi žádný plavec, kochala jsem se i hrou svalů lezců na skalách i plavkyň na paddleboardech. Bezpečně jsem poznala, kdo to „táhne ramenem“, kdo má povolené břišní svaly a kdo má vpadlý kotník, a proto ho možná bolí za krkem.

Lidské tělo je úžasný svět, kde jsou věci logicky propojeny, a díky Markétině knížce už je vidím a vnímám taky.

Eva Rybníčková ilustrátorka knihy, www.pepeta.cz

A jak promění knížka vás?

Nejčastější dotazy

Určitě tu knihu pochopím, Markéto?

Nemusíte se bát, vážně tomu budete rozumět. Nepotřebujete žádné předchozí medicínské znalosti ani žádné latinské názvosloví. Na srozumitelnost textů i obrázků jsme kladli největší důraz.

Je to i pro zdravotníky?

Ano, věřím, že je kniha obohacující i pro zdravotníky profesionály. Lékaři a fyzioterapeuti, kteří ji pro nás testovali, byli nadšení. Důvod je možná velmi prostý. Studium zdravotnických oborů často probíhá velmi rychle a velmi intenzivně. Nezbývá při něm moc času na to, probíranou látku pořádně vstřebat a zasadit do širšího rámce.

Právě tuto mezeru kniha Z lásky k pohybu vyplňuje. Zasazuje pohyb do občas až překvapivých vazeb a umožňuje pochopit, s čím vším v našem těle i v psychice souvisí. Může díky tomu výrazně pomoci při léčbě pacientů i při diferenciální diagnostice mnoha potíží.

Pro koho je tedy kniha vhodná?

Zaprvé pro každého, kdo se chce dobře postarat sám o sebe. A zadruhé pro ty, kteří se starají o ostatní. Fyzioterapeuti, lékaři, celostně orientovaní specialisté, maséři, sportovní trenéři, učitelé yogy, těm všem může kniha výrazně pomoci s jejich posláním.

Jak mi bude kniha zaslána?

Kniha je rozesílána v rámci České republiky i Slovenska, a to Českou poštou nebo Zásilkovnou.

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, neváhejte mi napsat na dotazy@marketastrnadova.cz 
Ráda vám odpovím.

 

© 2023 Markéta Strnadová