Zachraňte se před operací zad

Mnoha lidem je operace zad nabídnuta jako jediná možnost léčby. Díky zkušenostem ze své praxe však vím, že tomu tak často není, a že mnohdy stačí pár minut kvalitního cvičení denně, aby se záda sama „zázračně“ zhojila.

Je mi jasné, že to některým z vás může připadat nereálné. A taky je mi jasné, že tomu možná nevěříte, i když si to vlastně z hloubi srdce přejete.

Proto vám předám zkušenost pana Tuzara a jeho partnerky Aleny, kteří přesně takovým procesem prošli. Abyste nakoukli do toho, jak to funguje a že to můžete vyzkoušet taky. :-)

Chci se podělit o naši zkušenost s cvičením Vyprošťováku. Moje partnerka Alena, ročník 1957, se kterou společně žijeme jednadvacet let, trpí od dětství bolestí zad v oblasti bederní páteře. V polovině srpna 2015 ji začala záda bolet a postupně bolesti zesílily natolik, že se ani neotočila na posteli a plakala, že chce umřít.

Místní ortoped jí dal obstřik, který jí vůbec nepomohl, a tak jí doporučil infuze. Po absolvování pěti infuzí nedošlo ke zlepšení, takže dostala dalších pět. Ani po deseti infuzích nedošlo k předpokládanému zlepšení, nemohla normálně chodit, v autě si lehala na zadní sedadlo, bylo pro ni velké utrpení se do auta vůbec dostat, a pro velké bolesti nemohla spát. Takže byla poslána na CT, kde zjistili dvě vyhřezlé plotýnky.

Když přišla s nálezem k neurologovi, byla jí jako jediná možnost nabídnuta operace.

operace

Vzhledem k tomu, že zná několik lidí po operaci páteře, tak ji rezolutně odmítla. Stále brala růžové pilulky, protože bolest byla velká, a nezlepšovala se s odstupem času. Byla z toho vystresovaná a velmi trpěla neustálými bolestmi.

Protože si nemohla dovolit z pracovních a finančních důvodů zůstat na nemocenské, denně jsem ji vozil do a z práce. Také jsem jí musel pomáhat s oblékáním, protože přes velké bolesti si neoblékla ponožky ani boty.

Pracovní dobu má od 6 hodin, tak po příjezdu domů jsem někdy sledoval v televizi Studio 6 na ČT2. A tam jsem asi začátkem října uviděl paní Markétu a ona hovořila o cvičení na bolesti zad a měla tam svou emailovou adresu.

Po prostudování jejích stránek jsem neváhal a objednal Vyprošťovák.

Měl jsem i štěstí, že byl zrovna ve slevě, ale koupil bych ho i za plnou cenu.

Po zaplacení jsme získali přístup k cvičebním videím se slovním doprovodem od paní Markéty. Cviky jsou jednoduché, provádějí se vleže. Moje partnerka si v té době nemohla obléknout ponožky a nazout boty a záda ji bolela i při chůzi. Koupil jsem karimatku a partnerka začala cvičit. Už po třech dnech cvičení došlo k pozitivním změnám, bolest při chůzi se zmenšila a po týdnu cvičení si, i když s obtížemi, oblékla ponožky a nazula boty.

Dnes, i přestože občas vynechá, ji záda nebolí a žije jako člověk se zdravými zády.

Shodou okolností byla tento týden na preventivní prohlídce u své praktické lékařky, která se podle výsledků na CT domnívala, že Alča nemůže ani pořádně chodit a velmi se divila, že si sama sundala boty a ponožky a bez její pomoci se položila na vyšetřovací lůžko kvůli EKG.

Takže co říci?

Při dřívějších bolestech zad růžové pilulky a pokud možno v klidu.

Dnes, po praktickém použití Vyprošťováku, oba litujeme, že jsme ho nepoznali alespoň o dvacet let dříve.

Děkujeme Vám, paní Markéto, za Vyprošťovák, děláte opravdu nádhernou práci. Ať se Vám daří, a ať dál pomáhá trpícím s bolavými zády.

Zdravíme Vás

Milan Tuzar s partnerkou Alenou

IMG_2498

 

Hezké, že? I takto to může vypadat, když se cvičí opravdu dobře a efektivně. 

A kdybyste se chtěli o tom superléčivém cvičení dovědět více a nahlédnout do jeho principů, není nic jednoduššího. Stačí si stáhnout e-book Zázračné tělo zdarma a já vám vysvětlím, jak to všechno funguje.

Markéta

 

Jsem zkušená fyzioterapeutka s celostním přístupem a autorka knihy Z lásky k pohybu, výborně hodnocené jak laiky, tak profesionály. Ve své práci lidem ukazuju, jak se díky propojení znalostí o pohybovém aparátu, tradiční čínské medicíně a osobním rozvoji jednoduše uzdravit z bolestí jak na těle, tak na duši. Mým online terapeutickým systémem Vyprošťovák a kurzem fyzioterapeutické yogy Yogarestart prošly už tisíce lidí v Čechách i na Slovensku.
Komentáře