Důvod, proč vám stále nejde vytvarovat postava vašich snů

Bříška, která zůstávají stále vypouklá.
Stehna, která se nezpevní, ať děláte, co děláte.
Zadečky jako hruštičky, které prostě nejdou vytvarovat. Ať se dřete, jak se dřete, ať posilujete, jak posilujete.
Taky prdelky, které jsou „kde nic tu nic“, i když už jste žena se dvěma dětmi a přála byste si konečně ladnou ženskou postavu ve tvaru přesýpacích hodin…

Kde to všechno pramení? Jak to, že prostě některé partie nejdou „naposilovat“, i když se tak hodně snažíte?

Odpovím vám na to v dnešním videu z poměrně překvapivého fyzioterapeutického hlediska. Vyzpovídala mě specialistka na ženskou krásu, Míša Měřínská, na které mě baví to, že přesně ví, co nás ženy nejvíce trápí, a umí se dobře zeptat. ;-)

Ještě pro jistotu taková „malá organizační“. V 1:40 začíná Míšina znělka, tak se nelekněte, za pár vteřin skončí. Vím, že „vy moji“ na to nejste zvyklí, tak vás raději připravím. :-)

A teď už hurá na video o tom, jak vytvarovat ladnou ženskou postavu, i když se to chvílemi zdá nemožné.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jako správná terapeutka vám ještě předám poslední doplňující tipy, abychom to měli kompletní. ;-)

Je velmi důležité přijmout fakt, že zapojení svalů není jediným faktorem, který se podepisuje na tvaru vaší postavy. Z různých oborů, jako čínská medicína nebo makrobiotika, vím, že např.:

  • Tukový polštářek okolo břicha může souviset se zhoršenou funkcí jater.
  • Celulitida nemá mnoho společného s funkcí svalů, nedá se příliš uzdravit fyzickým cvičením a bývá při ní lepší zkultivovat z pohledu čínské medicíny slezinu a yang ledvin.
  • Vypouklé spodní bříško může hodně souviset s vaším trávením. Zkuste na jediný den vynechat jakékoliv pečivo, cukr a těstoviny a sledujte rozdíl oproti ostatním dnům.

Na tvaru postavy se také podepisuje aktuální výše vaší energie, produkce hormonů, stav vaší nervové soustavy (pohoda či stres) a mnoho dalších záležitostí. Mějte to, prosím, na paměti a klidně mi napište.

Všechno, co jsem vám popsala ve videu, souvisí zejména s tvarem a aktivací vašich svalů a platí zejména pro vytvarování pěkného zadečku, bříška, stehen a lýtek, pro dobré držení těla a také pro krásnou linii šíje, ramen a dekoltu.

Pro názornou ukázku vám sem přidávám svoji oblíbenou fotečku, ať máte představu, co umí například kvalitní fyzioterapeutická yoga. Tukové polštářky z ní většinou člověk rychle nezhubne, ale svaly umí vytvarovat velmi pěkně. ;-)

A teď ještě odkazy, ať víte, kam pro další cestu:

Pokud hledáte podporu a pomocnici, jak se cítit sebevědoměji, víc si užívat péči o sebe a naladit se vědomě na svoji krásu, určitě omrkněte Míšiny stránky Magicky ženská. Jsou plné inspirace, plné její výjimečné jiskry.

Pokud si přejete vyzkoušet moje léčebné cvičení, mám pro vás dvě různá řešení pro dvě různé situace. Je velmi důležité je odlišit.

1) Jestli vás trápí bolesti, je nutné dát nejdříve do pořádku vaše tělo a až potom „posilovat“.

Křivky už se vám začnou tvarovat, jenom je potřeba jít na to opravdu pomalu a citlivě. Část mého zdravotního cvičení si můžete zdarma vyzkoušet tady >>, uzdraví vám zejména krční páteř, případný „hrb“ na zadní straně krku nebo „kulatá záda“.  Pro uzdravení spodních partií těla už by bylo třeba cvičit kompletní program.

2) Pokud jste bez bolestí a fungujete víceméně dobře, můžete jít rovnou do intenzivnějšího cvičení a vyzkoušet si třeba moji fyzioterapeutickou yogu.

Část z ní vás naučím zdarma zde, v tréninku Aktivní ruky >>. Také vám uzdraví „hrb“ i „kulatá záda“, půjde ale více do hloubky a začne vám výrazněji tvarovat linii dekoltu, šíje a ramen.

Pro vaši finální inspiraci vám přeposílám s laskavým svolením slova Petry Vykydalové, abyste viděli, že když se jde na cvičení chytře, postava se formuje doopravdy bez dřiny.

Krásný den, Markétko.
Vyprošťovák už jsem si tak osvojila, že cvičím denně a dějou se věci. Ráda chodím dlouhé pravidelné procházky, ať už kvůli zhubnutí, kondici nebo jen vyčistit hlavu, a většinou jsem se vrátila úplně hotová. Různě mě bolely záda, nohy a druhý den jsem pořád cítila, že jsem byla na procházce.
Teď zjara jsem se opět do procházek opřela a koukám, nic mě nebolí, a ještě se cítím krásně protažená. Zázrak!!!
A za ten vděčím vám. Najednou mi došlo, že tělo asi začíná fungovat tak, jak má. Dokonce to právě začíná být vidět na figuře, předtím jsem mohla chodit do aleluja a nic. A teď si všímám, že se postava mění a nemusím proto mimo procházek nic jiného dělat. 

A to je vše, drahé ženy. Doufám, že jsem vám dobře posvítila na cestu ke krásným křivkám a těším se na vaše zprávy i případné fotečky.

Blíží se máj, lásky čas, tak ať to stojí za to. :-)

Markéta

Jsem zkušená fyzioterapeutka s celostním přístupem a autorka knihy Z lásky k pohybu, výborně hodnocené jak laiky, tak profesionály. Ve své práci lidem ukazuju, jak se díky propojení znalostí o pohybovém aparátu, tradiční čínské medicíně a osobním rozvoji jednoduše uzdravit z bolestí jak na těle, tak na duši. Mým online terapeutickým systémem Vyprošťovák a kurzem fyzioterapeutické yogy Yogarestart prošly už tisíce lidí v Čechách i na Slovensku.
Komentáře