[Reportáž] Jaký je týdenní pobyt s Dispenzou?

Dr. Joe Dispenza se po celém světě stává fenoménem a Česká republika není výjimkou. Lidé se skrze jeho meditace uzdravují z rakoviny. Vstávají z invalidních vozíků. Léčí své vztahy, přitahují si hojnost, plní si životní přání.

Není divu, že nás zajímá. A že se mu chceme dostat co nejblíž. Proto vám přináším reportáž z týdenního pobytu s Joem. Byli jsme v Londýně. Na největším „weeklongu“, který se doteď pod jeho taktovkou konal.

Jaké to bylo? Jaký je Joe naživo? Opravdu je na jeho pobytech tak úžasná atmosféra? Vítám vás ve vyprávění. Pořádně si to užijte. ;-)

O tomhle týdenním pobytu by se dalo vyprávět hodiny. Bez přehánění. Když se mě kamarádky po návratu ptaly, jaké to bylo, řekla jsem jim, ať se mě raději zeptají na něco konkrétního. Protože jestli tu pusu otevřu a začnu jim všechno vyprávět, budu mít problém se zastavit. :-)

Právě z tohoto důvodu jsem pro vás vytipovala 4 otázky, které vás podle mě budou nejvíce zajímat, a na ně se pokusím co nejlépe odpovědět. Se vší radostí i hloubkou, kterých se mi na týdenním pobytu pro pokročilé = „weeklongu“ dostalo.

  • Jaké to tam je?
  • Co se tam s člověkem stane?
  • Stojí to za ty peníze a cestu do ciziny?
  • Jaký je Joe naživo?

Tak jdeme na to.

Jaké to tam je?

Na tuto otázku vám odpovím jedinou, dobře rozvedenou odpovědí. Všechno ostatní vynechám, protože TOHLE se prolíná celým pobytem, je to do očí bijící a zároveň je to jeden z těch nejdůležitějších prožitků, které si z Joea odnesete.

Celý jeho pobyt je jako jedna velká jízda skrz Avatara. Nevím, jak to máte vy. Pro mě je to tak, že když myslím na Avatara a na to, co mě na tom filmu nejvíce inspiruje, jsou to chvíle, kdy jde cítit KMEN.

Ty záběry, kdy všichni sedí okolo posvátného stromu. Drží se za ruce. Jsou propojení. Společně zpívají, vlní se a spojují se v jednom záměru. Ty chvíle, kdy jsou SPOLU. V harmonii. Ve vzájemné pomoci. To mě velmi dojímá a často tenhle obraz záměrně používám nebo spontánně vídám v meditacích. A přesně tohle na týdeňáku s Joem prožíváte.

Celý pobyt začíná tím, že na podium vstoupí Kelly, která celou akci organizuje. Všechny přivítá a pak nám sdělí, že je nás dva a půl tisíce, doslova z celého světa. Že je mezi námi zastoupeno 76 zemí ze všech kontinentů. A začne jmenovat. Jeden stát po druhém.

Venezuela. Jamajka. Vietnam. Austrálie. Arménie. Belgie. Švédsko. Singapur…

Jmenuje dál a dál. Najednou je to tak, že po vyřčení jména státu zvednou ruce ti, kteří odtud přijeli. Zapískají a zavýskají. A ostatní je přivítají potleskem.

A už tady se to začne proměňovat.

Člověk má najednou husí kůži. Dojde mu, co to znamená. To, na co se díval před patnácti lety ve filmech a o čem snil, je realitou. Jsme tu. Všichni.

Všechny rasy, všechny věkové kategorie, všechny představitelné formy vzdělání, zaměstnání, sexuální orientace, náboženského vyznání nebo úrovně zdraví. Jsme tu. SPOLU.

Tady jsem byla poprvé rozechvělá. Stoupla mi energie a zároveň jsem byla dojatá k slzám. Tohle jsem si léta přála. A je to tady.

Právě tahle atmosféra se pak prolíná celým pobytem.

Zjistíte například, že je tu kolem 80 lidí, kteří se o vás starají. Asi 20 z nich jsou zaměstnanci. Zbytek jsou dobrovolníci. Nadšenci z celého světa, kteří se tu o vás starají pouze z dobroty svého srdce, bez nároku na jakoukoliv odměnu.

Na pobytu začínáte meditovat nejpozději v 6 hodin ráno. Občas také v 5 a občas ve 4. Končí se v 6 večer. A tihle lidé celou tu dobu makají. Začínají před vámi, aby vše připravili. Finišují dlouho po vás, protože mají přípravy na druhý den a společné aktivity, které je ladí do dokonale fungující mašiny.

Řeší všechno. Od toho, aby byli všichni najedení a v jídelně to odsýpalo, přes to, abychom byli všichni v bezpečí a opečovaní během venkovních chodicích meditací, až po to, že nás před začátkem každé lekce roztančí a rozjásají před pódiem, abychom se probrali a zvedla se nám energie.

Dovedete si představit tu nezměrnou sílu motivace, která za tím stojí? Tu obrovskou lásku a chuť podělit se o sebe? Tu nesobeckost? Oni vážně během těch sedmi dní skoro nespali a dělali to úplně zadarmo.

Nevím, jestli to vyzní v článku tak, aby to člověk mohl nasát a pochopit. Můžu vám jen říct, že jsem tyhle lidi s bílými kšiltovkami fakt obdivovala a byla jsem jim neskutečně vděčná.

Po první chodicí meditaci jsem byla tak dojatá a měla jsem tak otevřené srdce, že jsem jednu z nich prostě musela obejmout a pořádně jí poděkovat. Odpověděla mi: „Děkuju ti. Přesně kvůli tomuhle to děláme.“

Budování party se velmi intenzivně rozvíjí a rozšiřuje i mezi samotnými účastníky. Každý den sedíte na jiném místě sálu a s novými lidmi po boku. Joe vás navede na kontakt, protože po každé probrané látce máte za úkol „vášnivě ji prodiskutovat se svým partnerem“. :-)

Tady se většina lidí chytí a začíná se propojovat.

Každý den potkáte nové blízké. Každý den se dovíte něco zajímavého. Občas někoho inspirujete. A občas děkujete Pánu Bohu, že vám právě teď přivál do cesty právě tohohle člověka, protože vám obrovsky pomohl s něčím, co jste nutně potřebovali probrat nebo vyřešit.

Neděje se to přitom jenom v hlavním sále. Děje se to VŠUDE a POŘÁD. V jídelně jsme například zjistili, že je velikým a společným tématem „harmonie v přístupu k jídlu“. Chceme zdravěji jíst. A zároveň se neničit tím, že jsme v tom moc přísní a stažení.

Hned několik lidí se na tom shodlo a řehtali jsme se jako blázni, když nám jedna žena vyprávěla, že má tuhle „biofázi“ právě teď její manžel. Že musí některé věci jíst tajně na chodbě a schovávat je před ním, aby jí nevynadal. Fakt nás pobavilo vidět sebe samé „zvenku“ a s nadhledem se smát, jak moc jemu i jí rozumíme.

Člověk na tom pobytu potká vážně zajímavé a inspirativní osobnosti. Vytvářejí se i hlubší přátelství. A dřív nebo později nejde přehlédnout, jak jsme protkaní synchronicitami.

Jak říká moje kamarádka Kamila, člověk na takové akci doslova „žije to kouzlo“.

Potřebujete seznámit dva přátele? Potkáte je náhodou oba dva ve stejnou dobu před vchodem do vašeho hotelu. Lidé byli ubytovaní asi v deseti hotelech, proto ten údiv. :-)

Potřebujete uklidnit před hromadným léčením? Zcela náhodou je v řadě před vámi tak ukecaná, otevřená a zemitá holka, že nejde než ji zaujatě poslouchat, jak vám vypráví o své předchozí zkušenosti. A najednou přesně víte, co při tom léčení máte udělat. Ta holka vám předá dokonalý, na míru ušitý návod.

Takové věci se tam děly pořád. A ještě aby ne. Celý týden jsme se propojovali ve velmi vysokých energiích. V mozku i v srdci. Nejen že jsme obývali stejný prostor, ale společně jsme ho ladili do soudržnosti a harmonie. Ty synchronicity a kouzla jsou možná automatickým důsledkem. :-)

Poslední, o čem vám chci povyprávět, je vyvrcholení celé téhle pospolitosti. Hromadné koherentní léčení.

Představte si 300 healees = těch, kteří potřebují uzdravit. A kolem každého z nich 6–8 healers = léčitelů. Ti se nejdříve naladí na své srdce. Zharmonizují a napumpují své energetické pole. Pak se propojí a nechají tyto energie, ať samy, spontánně a tou nejlepší cestou uzdravují člověka, který jim byl svěřen.

Poprosila jsem kamaráda, aby vám to namaloval. Jen tak je možné pochopit tu SÍLU.

Červeně je vždy namalovaný healee = uzdravovaný. Žluté ťupky okolo jsou jeho léčitelé. Namalovali jsme jich jenom 6. Ve skutečnosti nás bylo ještě víc, v některých skupinách až 8.

Dovedete si představit tu sílu, když se TOLIK LIDÍ spojí v záměru UZDRAVENÍ? Nejde o jedince. Nejde ani o partu 6–8 lidí. Jde o tu ohromnou BATERKU, která se vytvoří, když se přesně takhle spojí dva a půl tisíce lidí! A všichni, kteří jsou uvnitř, dostanou své dary. Nejen léčení, ale i léčitelé.

Wau. Joe tuhle fázi vnímá velmi zodpovědně a velmi vážně. Žádné hlouposti. Žádné odvádění pozornosti. Je to posvátná záležitost a přesně tak se přistupuje k obsáhlým přípravám i k celému procesu léčení.

Nádherné vyvrcholení pospolitosti, že?

Ráda bych vám ukázala více fotek z pobytu. Z týmu Dr. Joea mi ale odpověděli, že mi ani oni nemohou dát k mnoha jejich fotkám svolení, protože bychom museli všechny, kteří na nich jsou, poprosit o souhlas „pro třetí stranu“.

Jde to ale vyřešit, a bude to dokonce ještě lepší. ;-)

Dám vám pár svých fotek. A pak vám ukážu video, kde všechno to, o čem jsem vám vyprávěla, uvidíte na vlastní oči. Slova, která jste si právě přečetli, dostanou díky těm obrazům mnohem větší hloubku. A věřím, že jejich poselství dopluje až k vám.

Pro vaše pobavení. Takhle jsem vypadala, když jsem poprvé vstávala na meditaci v 5 hodin ráno. Naštěstí to bylo každý den snazší a snazší. :-)

Na pobytu jsem byla s úžasnou a milovanou Danou¬Sofií Šlancarovou. Skvělá volba. Byly jsme spolu A ZÁROVEŇ jsme si dopřávaly dostatek prostoru.

Tuhle kombinaci vřele doporučuju. Na pobytu se často stávalo, že si dvojice, páry nebo rodiče se staršími dětmi záměrně vybrali odlišnou studijní skupinu. Aby se mohli úplně otevřít procesu, nasosat si nové energie a seznámit se s novými lidmi. Není to nutné, ale může to být vskutku užitečné.

A tohle je Anastasia. Potkaly jsme se „náhodou“ a užily si ten nejlepší první den. Procházka podél řeky, u které se pobyt konal. Vyhlídková jízda lanovkou, plná nadšení. A povídání a povídání… Můj anděl prvního dne, který mi pomohl se otevřít. :-)

A teď už to slibované video. Vybrala jsem záměrně záznam z kurzu v Dubaji. Je jeden z nejpovedenějších a je v něm i pár záběrů z koherentního léčení. Užijte si ho. :-)

Tak. První část reportáže byla nejobsáhlejší a podle mě i nejdůležitější. Protože do velké míry je zdrojem kouzel okolo Joea právě KOMUNITA a to, že jsme SPOLU. I Joe o tom často mluví, a proto jsem vám chtěla právě tohle předat pořádně. :-)

V příštím dílu vám odpovím na zbývající tři otázky. Co se tam s člověkem stane? Stojí to za ty peníze a cestu do ciziny? Jaký je Joe naživo?

Pokud ještě neodebíráte mé novinky, přihlaste se zde >> , ať vám neunikne pokračování. Věřím, že i druhý díl bude stát za to. ;-)

Markéta

Jsem zkušená fyzioterapeutka s celostním přístupem a autorka knihy Z lásky k pohybu, výborně hodnocené jak laiky, tak profesionály. Ve své práci lidem ukazuju, jak se díky propojení znalostí o pohybovém aparátu, tradiční čínské medicíně a osobním rozvoji jednoduše uzdravit z bolestí jak na těle, tak na duši. Mým online terapeutickým systémem Vyprošťovák a kurzem fyzioterapeutické yogy Yogarestart prošly už tisíce lidí v Čechách i na Slovensku.
Komentáře