Yoga je o detailu. A smete i pořádného chlapa. :-)

Západní civilizace často popisuje yogu jako “relaxační cvičení”. Jako něco, skrz co se můžeme dobře protáhnout a odpočinout si u toho. 

Moje zkušenost s yogou je však NAPROSTO ODLIŠNÁ.

Je pro mě tím nejintenzivnějším tréninkem, jaký jsem do této doby zažila. A dokonce i silní chlapi s prominutím padají na hubu, když si ji se mnou “dají” POŘÁDNĚ…

Nedávno jsem trénovala svého muže. Chtěl si po ránu zacvičit se mnou, tak jsem nadšeně souhlasila.

Konečně mu ukážu, o čem ta kvalitní yoga je! :-)

woman-692802_640

V každé pozici jsem ho pořádně nasměrovala.

V běžeckém postoji jsem ho učila vytočit koleno a protáhnout zadní achillovku. Pro oporu použít palec, malík i patu přední nohy. Tlačit vpředu patou do země, zároveň se vzpřimovat, protahovat páteř a symfýzou u toho současně klesat k podložce.

Ve střeše jsem ho zase učila tlačit dlaně dopředu dolů, srdce při každém výdechu přibližovat k podložce, otevírat u toho hrudník a ramena vytáčet do zevní rotace. Spolu s tím vytahovat zadek do dálky, “vyšpulit ho” a protahovat obě achillovky patami směrem k zemi.

Bylo vidět, že je toho na něj dost.

V polohách se klepal jako ratlík a namožený byl ještě tři dny potom!

Já jsem z toho ale měla radost. :-)

Zaprvé jsem na něj byla vážně hrdá.

Každý se totiž na začátku klepe jako ratlík. Na druhou stranu však rozhodně ne každý odcvičí  Yogarestart napoprvé kompletně, natož ještě kvalitně.

Mou zkouškou „mužnosti“ tedy prošel. :-)

A zadruhé, nikdy, ale už vážně nikdy se od té chvíle o yoze nevyjadřoval jako o “relaxačním cvičení pro holky”.

Yoga si získala jeho respekt a přijal ji jako reálnou a náročnou formu fyzického cvičení, které porazí i pořádného chlapa.

Koneckonců, ne nadarmo se náš přední fotomodel Tomáš Školoudík na svou kampaň pro Armaniho připravoval „nespočetnými hodinami yogy a posilovny“. :-)

A jestli si yogíny vážně představujete jako dredaté vyhublíky z Indie, podívejte se tady na Jamese.

Je živoucí ukázkou toho, že yoga je o měkkosti, lehkosti a ZÁROVEŇ obrovské síle. A že muž, který se jí věnuje, je opravdovým MUŽEM se vším, co k tomu patří.

Markéta

PS: Jednou za rok jezdí James učit do Karmayogy v Praze, tak byste ho po tomto videu možná chtěli potkat osobně. ;-)

Markéta Strnadová
Markéta je expertkou na fyzioterapii, která je fascinována efektivností, zdravým selským rozumem a logikou. Ráda lidi učí, jak se jednoduše a s úsměvem navždy uzdravit ze svých bolestí. I proto vytvořila Vyprošťovák, díky kterému se nyní lidé po celé republice hromadně zbavují svých obtíží. :-)
Komentáře