Do 11. prosince si můžete koupit knihu Z lásky k pohybu se slevou 100 Kč.

Byznys nebo poslání?

Byznys nebo poslání? Peníze nebo péče o lidi? Co má mít přednost? Co je pro nás a pro náš svět důležitější?
Tuším, že mnoho z vás, kteří se objevujete na mých stránkách, volá: „Poslánííí!!!“ A že mnohým z vás, kteří jste zkušení a víte o dnešním světě své, se rozlil moudrý úsměv po tváři. Protože odpověď na tuhle otázku je vám jasná.
Je to o minci. O minci, která má své dvě strany a obě potřebují uspokojit.

Nejdříve vás vezmu k sobě. Do příběhu svého roku 2018.

Já jsem tady na druhé straně vážně dřela. 3 roky v kuse jsem seděla za kompem, psala e-booky, tvořila článek za článkem, rodila kurz za kurzem, odpovídala na stovky, možná už tisíce mailů.

Hodně lidí si teď myslí, že se topím v penězích. Že jsem prodala víc než 1 200 Vyprošťováků, každý stojí 5 000 korun a tak teď nemusím nic řešit.

Jenže málokdo se vyzná. ;-)

Málokdo ví, že 21% z výdělku ihned odvedu státu. Že se nejvíce prodává ve slevách, kdy chodím o 10% níž. Že když s někým spolupracuju, tak mu platím 30% provize. Že taky platím malý tým lidí, externisty, vybavení na natáčení, software a facebookovou reklamu… A že když to všechno spočítám, potřebuju na firmu a na živnosťák protočit každý měsíc 120 000 korun, aby bylo na výplaty.

Upřímně řečeno mě to letos téměř skolilo. Šáhla jsem si docela hluboko do svých energetických zásob. Zažila jsem chvíle, kdy mi téměř přestával fungovat mozek. Neměla jsem sílu se hýbat a sportovat. Nevěnovala jsem dostatek pozornosti ani své rodině, jak bych si to jako žena přála, protože už jsem jí prostě neměla.

Za tím vším byl jeden jediný veliký strach. Strach, že nevyděláme. Strach, že se budu muset vrátit tam, odkud jsem se poctivě doslova a do písmene vyškrábala. A smutek, že by všechno tohle snažení přišlo vniveč.

Pak jsem jednou seděla na našem podnikatelském mastermindu a rozhodla se, že to změním.

Protože upřímně řečeno, k čemu bych vám všem byla, kdybych se úplně zničila?

Říká se, že jeden ze způsobů, jak zjistit své poslání, je zeptat se: Co by ze světa zmizelo, kdybych tu najednou nebyla?

A já to vidím. Každodenní e-maily, které mi chodí. Šťastné zprávy, že se lidé po mnoha letech uzdravili z bolestí a nemohou uvěřit tomu, jak snadné to nakonec bylo. Dopisy od žen, které konečně prožívají, jak příjemná yoga umí být, a žasnou nad tím, že je téměř ihned hojí nejenom na těle, ale i na duši.

To všechno jsou mé dary, které vám můžu a umím přinést. Jenže abych to zvládla, musím být v pořádku já sama.

Potřebuju být vyspaná, klidná, naplněná a usměvavá. Mít energii na přemýšlení, na tvoření a na to postarat se nejenom o sebe, ale i o svou rodinu a o vás. Letos jsem měla naplno možnost si tohle prožít a potvrdit. A tak jsem to vzala od podlahy a spustila jsem změnu.

Jako první jsem se začala lépe starat o sebe. Nastolila jsem celý podzim a zimu věnované doplnění energie. A pak přišla fáze dvě. Je ta pravá chvíle doladit byznys, aby lépe vydělával.

Sešla jsem se s jedním z nejlepších marketérů v České republice. S radostí a úlevou, že se mu můžu svěřit do péče, jsem mu zaplatila měsíční plat za jedinou konzultaci. A pak jsem to konečně přijala.

Že prostě a jednoduše podnikám.

Protože je krásný psát vám články. Je skvělý sdílet s vámi zkušenosti. Je naprosto nádherný číst si o tom, jak vám to pomáhá v životě, a tetelit se nad našimi společnými úspěchy. Jenže někde se na to všechno musí vydělat. Protože bez toho by to nemohlo být.

Na konci roku 2018 tedy stojím mnohem lépe srovnaná sama se sebou. Plním své poslání a ZÁROVEŇ dělám byznys.

Čistý byznys. Dobrý byznys. Byznys, který má smysl a věřím, že tuto planetu velmi obohacuje. A tak je v pořádku, že si za něj nechám zaplatit.

Jsem všechno najednou. Žena, maminka, terapeutka a také podnikatelka. A je mi v tom mnohem lépe, než mi kdy bylo. Konečně jsem plně ztotožněná s tím, proč to tak nejenom může, ale snad i musí být. :-)

Už se vám ulevuje, terapeuté?

Cítíte to poselství a sílu, které k vám skrz svůj příběh nechávám proudit? ;-)

A teď půjdeme na druhou stranu mince. Představuji vám tímto svojí učitelku podnikání. Změnila mi život. Umožnila mi po mnoha nezdařených pokusech pracovat „sama na sebe“. Díky ní jsem se vymanila ze zdravotního systému a konečně jsem svobodná, s tím, že můžu dělat přesně to, co chci, a přesně tak, jak chci.

Když jsem ji poprvé viděla, byla pro mě jako modla. Věděla jsem, že vydělává několik milionů ročně. Vídala jsem fotky z jejích exotických dovolených. Představovala jsem si ji jako bohyni. Stáňa Stiborová, která se celý den koupe v endorfinech. :-D

A pak jsem ji poznala blíž a osobně. Tu 160 centimetrovou křehkou blondýnku. Nemohla jsem uvěřit, jak jemná bytost to je a co všechno pro svou práci dělá. V hlavě mi občas jelo „Tak tohle bych fakt nedala.“

Jenže když procházíte jejím kurzem, první, na co se vás zeptá je vaše PROČ.

Proč do toho jdeš?
Jaké jsou tvé důvody pustit se do podnikání?
Jaký v tom vidíš smysl a co chceš tím vším dokázat?
Pro sebe, pro svou rodinu, pro celou naší společnost.

Stáňa totiž ví, co všechno podnikání obnáší. A že jenom niterný pocit poslání dává tomu všemu hloubku a smysl a drží nás ve chvílích, kdy už se nám nechce dál.

Proto se dobrovolně noří do ledové vody, aby se napojila na své nitro. Proto umí hodně z duchovních technik. Proto je její dobrou přítelkyní Tereza Kramerová.

Tahle holka moc dobře ví, že byznys bez duše nemá dlouhého a už vůbec ne šťastného trvání.

A ve stejném duchu (doslova a do písmene) vede i nás všechny.

Víte, já jsem se nedávno dověděla o velmi zajímavém dokumentu o Oshovi. Natočil ho Netflix a prý jde někde stáhnout. (Ne, nemůžu vám napsat kde, dejte si to do googlu. :-))

Když mi o něm kamarád vyprávěl, výskala jsem smíchy. Osho nebyl žádný vymeditovaný mnich na břehu jezera! Byl to člověk, který tvrdil, že se západ i východ ztratili. Že západ zapomněl na vnitřní svět a opravdové hodnoty. Ale východ zase nepostoupil vůbec dopředu. A že jeho přání je tyhle dva světy spojit, aby konečně došlo k harmonii.

Nebránil se ani takovým vymoženostem, jako je soukromý tryskáč nebo osobní asistentka, která mu řídila celou jeho „kancelář“. Pro jeho aktivitu a pro to, aby změnil svět, to prostě bylo potřeba.

Tomu já říkám konstruktivní přístup. Obě strany mince. Peníze i péče o svět. Byznys i poslání. Pravá i levá hemisféra.

Myslím, že tohle uvědomění pomůže hodně lidem, kteří se bojí nechat si za své poctivé a láskyplné služby zaplatit. A možná osvítí někoho, kdo si jede „jenom“ byznys o penězích. I když si myslím, že někdo takový na mé stránky nezavítá. Ledaže už by byl uvnitř připraven… ;-)

Mějte se krásně.

Markéta

Jsem zkušená fyzioterapeutka s celostním přístupem a autorka knihy Z lásky k pohybu, výborně hodnocené jak laiky, tak profesionály. Ve své práci lidem ukazuju, jak se díky propojení znalostí o pohybovém aparátu, tradiční čínské medicíně a osobním rozvoji jednoduše uzdravit z bolestí jak na těle, tak na duši. Mým online terapeutickým systémem Vyprošťovák a kurzem fyzioterapeutické yogy Yogarestart prošly už tisíce lidí v Čechách i na Slovensku.
Komentáře