Konečně pořádně o bolestech z psychiky, s psycholožkou a fyzioterapeutkou

Jsem fyzioterapeutka. Když se klient dostane do mojí péče, máme velmi jasný a „jednoduchý“ úkol. Uzdravit ho z bolestí. U mě se to v naprosté většině povede velmi rychle a „na první dobrou“. Pacienti často odcházejí už po první terapii bez bolesti nebo alespoň s výraznou okamžitou úlevou.

Jenže někdy se to nedaří. Protože za jejich bolestmi nemusí stát pouze pohybový aparát, ale také vnitřní orgány, nebo dokonce psychika a poraněné emoce…

Podle mě je tohle jedno z nejdůležitějších témat dnešní rehabilitace.

  • Ne všichni potřebují cvičit.
  • Ne každému pomůžou masáže.
  • Ne každý je vhodný do péče fyzioterapeuta.

Napsala jsem vám o tom už dva e-booky. Jeden o tom, jak si otestovat zdraví svého vlastního těla, a druhý o tom, jak poznáte, jestli vaše obtíže pramení z pohybového aparátu nebo z vnitřních orgánů. Několik let mi ale chyběl poslední díl skládačky.

Pořád jsem si říkala, že vám přece musím povědět více o té psychice. Jak to funguje, jak to poznáte a co s tím máte udělat. V hlavě jsem si představovala další e-book, meditaci s jednou z mých kamarádek, cokoliv, co vás do tohoto tématu DOBŘE UVEDE a ukáže vám cestu.

A pak se mi zcela nečekaně ozvala Lucie Kolaříková, zda bychom spolu něco podnikly. Okamžitě jsem věděla, že „už je to tady“. :-)

Konečně se pořádně podíváme na bolesti, které pramení z psychiky.

Natočily jsme vám podrobné video. Máte v něm k dispozici mě, „profláknutou“ fyzioterapeutku se spoustou praktických zkušeností, a také Lucii, láskyplnou a moudrou psycholožku, která má stejně jako já nejen klasické vysokoškolské vzdělání, ale i spoustu dalších postgraduálních a osobních výcviků, které ji přivedly k jejímu jedinečnému přístupu.

Cílem videa je odpovědět vám na dvě vaše základní a nejčastější otázky:

  1. Jak poznáte, že vaše tělesné obtíže (nejenom bolesti, ale třeba i svědění, škrouhání v břiše, motání hlavy…) pocházejí z psychiky?
  2. Co máte v takovém případě udělat = jak konkrétně vypadá jejich léčba?

V rozhovoru probíráme své reálné zkušenosti, praktické návody, citujeme zajímavou literaturu, a tak je jeho obsah velmi poutavý.

Kromě dvou základních otázek se podíváme také na tyto:

  • Jak funguje psychosomatika? Jsou to jen babské řeči, nebo má opravdu vědecký základ?
  • Měli bychom léčit všechny negativní emoce, nebo existuje jejich zdravá a nezdravá forma?
  • Jakého společného jmenovatele mají stres, perfekcionismus, žárlivost, vztek a co s ním můžeme udělat?

Tak tady naši živou přednášku máte. A protože vím, že si občas libujete v pohledech do zákulisí, prozradím vám ještě, že je to ten nejvymodlenější a nejopečovanější rozhovor, který jsem doteď natočila. :-)

Čtvrt roku jsme se s Luckou domlouvaly na termínu. Pak jsme celý rozhovor natočily, aby se vše zhroutilo 10 minut před jeho ukončením. Pak jsme se domluvily znovu, ale na Lucku dolehla po příletu z Bali tak silná kombinace cestovatelské a maminkovské únavy, že to opět krachlo a já zůstala nalíčená a připravená sama před monitorem.

Musely jsme se proto domluvit ještě jednou a vy sledujete náš vymodlený třetí pokus, který se zrodil asi půl roku po první komunikaci. Doufám, že vám hodně pomůže. Poslední léta mívám zkušenost, že čím důležitější projekt dělám, tím větší zkoušky se ukazují na cestě. Tenhle rozhovor by tedy vážně mohl stát za to. :-)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A teď ještě všechny slibované odkazy.

Osobně tohle video vnímám jako velmi důležitý rozcestník, takže rychle „sem s nimi“.

Odkazy od Lucie

První a nejzásadnější odkaz je na Luciin kurz Přijímám svůj strach. Sama jsem jím prošla a mohu říci, že je velmi dobře postaven, odpoví vám na mnoho vašich otázek a dá vám základní klíče k tomu, abyste se sebou mohli krok za krokem začít pracovat. Zde máte odkaz na kurz Přijímám svůj strach >>

Zde je odkaz na Lucčinu knihu Učebnice sebelásky >>

Zde je odkaz na Lucčiny produkty zdarma>> Dostanete meditaci nebo kousek z její učebnice.

Lucie mluvila také o „AUM meditaci“, dělají ji tito lidé z Emočního fittness >>

Odkazy ode mě

Zde najdete e-book Jak poznám, jestli potřebuji fyzioterapii >>, díky kterému si můžete otestovat, jak je na tom váš pohybový aparát. Pomůže vám to s nalezením příčiny vašich bolestí, zejména pokud sídlí ve svalech, kloubech či páteři.

Zde máte k dispozici e-book Jak poznám, jestli moje obtíže pramení z pohybového aparátu nebo z vnitřních orgánů >>, který vám díky čínské medicíně pomůže zjistit, jak jsou na tom vaše orgány.

Úvod do mé yogy, která je schopná mimo jiné léčit i psychiku, vás naučím zdarma zde, v tréninku Aktivní ruka >>

Pokud chcete rovnou i maličkou cvičební sestavu, můžete vyzkoušet moji Yogu pro okamžité uvolnění >>

Myslím, že je důležité nasměrovat vás i na další články, které jsou s tímto tématem přímo spojeny, tak vám je také přidám.

O emocích a jejich „chemii“ vám řekne více toto video: Jak nám emoce kolují v krvi >>

Pokud jste velmi vyčerpaní, vystresovaní a na pokraji svých sil, vřele vám doporučuji zkouknout Desatero pro dobití osobních baterek >> Dostala jsem na něj hromadu děkovných reakcí. Spoustě lidí vysvětlil, proč jsou někdy tak unavení a bez jakýchkoliv pocitů a zároveň občas tak hyperaktivní, „nafrčení“ a plní euforie. Velmi důležité video pro všechny vysílené a životem rozhozené jedince. ;-)

Přímý přenos z terapie, na které jsme pacientku uzdravily z bolestí jenom díky meditaci, najdete v článku Jak potřebovala přátele, aby ji přestala bolet záda >>

Pokud si přejete dostávat ode mě novinky, aby vám neunikl žádný nový článek, rozhovor nebo on-line trénink, stáhněte si cokoliv zdarma z tohoto odkazu >>

A teď už finále z mé strany, doplňující odkazy z jiných webů.

O Schüsslerových solích se dovíte hodně zde: Schüsslerovy soli >>
O homeopatii v souvislosti s psychikou se hodně dovíte zde: Homeopatie, stres a únava >>
O čínské medicíně si můžete mnohé nastudovat zde: Patentní medicína MUDr. Hoffmann >>

Uf. To je odkazů a možností, že? Doporučuji vám vybírat intuitivně a nechat se vést vlastní duší. Však ona ví, kam je potřeba pokračovat. ;-)

Já se teď s vámi loučím. Doufám, že jsme stanovený úkol s Lucií splnily a dobře jsme vás do té psychosomatiky uvedly. ;-)

Přeji vám krásný den, Markéta.

Jsem zkušená fyzioterapeutka s celostním přístupem a autorka knihy Z lásky k pohybu, výborně hodnocené jak laiky, tak profesionály. Ve své práci lidem ukazuju, jak se díky propojení znalostí o pohybovém aparátu, tradiční čínské medicíně a osobním rozvoji jednoduše uzdravit z bolestí jak na těle, tak na duši. Mým online terapeutickým systémem Vyprošťovák a kurzem fyzioterapeutické yogy Yogarestart prošly už tisíce lidí v Čechách i na Slovensku.
Komentáře