Jeden z nejlepších guru na světě

Naše země poslední roky prochází úžasnou proměnou. Spousta lidí se obrací zpátky k sobě a mění svůj život díky duchovnímu rozvoji. S touto změnou však přichází jedna veliká výzva.

Jak máme nalézt toho pravého průvodce, který nám s tím pomůže? Jak máme vědět, čí rady vyslechnout a které raději ihned zapomenout? Jak máme poznat, komu můžeme BEZMEZNĚ DŮVĚŘOVAT a KÝM SE MŮŽEME NECHAT BEZPEČNĚ VÉST?

Dobrou zprávou pro nás všechny je, že jednoho z těch nejlepších a nejzasvěcenějších guru máme každý doslova a do písmene po ruce. A že stačí ho trochu „nastartovat“.

Přivedu vás k němu malým příběhem…

„Markéto, já už vážně nemůžu. Zase se doma hádáme a já už fakt nevim, kudy kam. Už jsem z toho úplně vyšťavená.“

Kolikrát jste slyšeli větu jako je tahle? Já opravdu mnohokrát.

Třeba od jedné ze svých nejlepších kamarádek jsem ji slýchávala asi 6 let. Vážně. Vztah, ve kterém žila, byl velice náročný a pohyboval se takzvaně „ode zdi ke zdi“.

Chvíli žili s manželem v nebi, kde si hleděli do očí, jeden druhé milovali takzvaně bez podmínek a v zápětí se zase řítili někam, kde se na sebe naopak nemohli ani podívat, aniž by se probodávali neviditelnými šípy. Trochu to přeháním, ale v zásadě to bylo tak.

Já jsem se vždy snažila svou přítelkyni provázet tím, že ji vyslechnu, podpořím a pokusím se jí poradit.

Po pár letech mi ale bylo jasné, že musím prostě a jednoduše čekat, jak to všechno dopadne. Celý ten proces jsem začala spíše sledovat.

Ještě zajímavější lekcí se však časem pro mě stalo SLEDOVAT U TOHO SEBE SAMU.

Všimla jsem si totiž, že se mé vlastní reakce vůči kamarádce dosti mění.

Někdy jsem ji měla chuť podpořit v tom, aby vztah vyhojila a zaměřila se v něm na to pozitivní. A jindy jsem měla chuť jí říct: „Proboha, už to pusť a dovol si jít dál. Nehledě na to, že máte rodinu, nehledě na to, že se očividně máte rádi. Takhle se všichni jenom trápíte a nikam to stejně celé roky nevede.“

Tyhle reakce se u mě navíc měnily v závislosti na mnoha věcech.

Všimla jsem si, že hodně záleží na tom, kolik mám já sama síly ve chvíli, kdy se mi svěřuje. Taky na tom, jak zrovna klape mé vlastní partnerství a jak klapou ta, která se kolem mě vyskytují.

Nebo dokonce na tom, jak moc svoji kamarádku v dané chvíli miluji a kolik jsem tu pro ni schopná a ochotná být.

A tak jsem jí to prostě a jednoduše řekla.

„Drahá, vždyť já vlastně nevím, co ti mám poradit. Vidím sama sebe, že někdy ti mám chuť poradit tohle a jindy zase tamto, často v úplné opozici. A já přeci nevím, co je SPRÁVNĚ.

Zažila a viděla jsem toho okolo sebe už totiž hodně.

Třeba vztah, který se začne vždycky lepšit ihned, jakmile na sobě aspoň jeden z páru zapracuje. Pak se zase zhorší, když se na to vykašlou, a pak zase zlepší, když znovu zamakají.

Také jsem viděla vztah, ve kterém ti dva skvěle zvládali běžné výzvy, pohroužili se do tantry, měli krásné milování, dokonce spolu vybudovali výjimečný byznys a pak přišla ta největší výzva v podobě „třetí do páru“. Prošli to velmi vědomě a i když je to velmi, opravdu velmi bolelo a sáhli si až na dno svých možností, skončilo to tou nejkrásnější a nejláskyplnější svatbou, jakou jsem kdy zažila.

A já sama?

6 let jsem žila ve vztahu, který byl velmi náročný. Začalo to „velikou a osudovou láskou“, pak přišly problémy a já si celou dobu říkala „to se ti jen ukazují věci, co si musíš zpracovat“. A šla jsem a šla, hojila den za dnem, a stále věřila, že to přesně takhle má být a že je to správně. Cítila jsem to ve své hloubce a důvěřovala tomu bez výhrad.

A pak, zrovna když to začalo vypadat opravdu dobře a vyřešila jsem spoustu věcí, které „našemu štěstí bránily“, tak se ten vztah během 3 dnů rozpadl. Téměř „z ničeho nic“.

A třešničkou v mém probuzení byl fakt, že to bylo to nejlepší, co se mi mohlo stát.

Takže pak sedím naproti své kamarádce a říkám si, jak je těžké někomu poradit.

Vždyť my nejsme supervýkonný počítač, který by měl zadané všechny existující možnosti a uměl by propočítat krok napřed. Nevidíme za roh.

Netušíme také, jak se vyvinou charaktery jednotlivých herců, zda se v rozhodující bitvě přikloní na temnou či světlou stranu, ať už to znamená cokoliv.

A i kdybychom to věděli, nakolik bychom byli schopní rozeznat, kde leží čistá pravda a kde je náš subjektivní úsudek, ovlivněný aktuální náladou, úrovní energie, zkušenostmi z ranného dětství nebo třeba pitomým romantickým filmem, který jsme si kvůli vlastní potřebě „dobrého konce“ vryli do paměti jako svůj vzor?

Nu. Být někomu guruem, ať už v roli kamarádky nebo přímo v roli autority, terapeuta či osobního kouče, nemusí být jednoduché.

Pokud… Pokud to nevezmeme za jiný konec.

Exitují totiž cesty, které tenhle problém umějí obejít.

Chytré cesty, které nepotřebují náš osobní názor na konkrétní situaci. Vystačí si i bez něj a přeci našeho „svěřence“, toho, komu z celého srdce chceme pomoci a podpořit jej, postrčí na tu SPRÁVNOU CESTU, která pro něj bude tou nejlepší.

Aniž by kdokoliv z nás dopředu tušil, jaká to bude.

A v tom je to osvobození, v tom je ta čistota. Při použití takové cesty totiž můžeme pustit naše osobní očekávání, přání i strachy a přesto si můžeme být jistí, že daná bytost bude V BEZPEČÍ.

Vysvětlím vám teď jednu z technik, kterou k tomu využívám já.

UČÍM SVÉ KLIENTY POUŽÍVAT JEJICH VLASTNÍ TĚLO.

Tělo je totiž velmi silně propojeno s psychikou, na mnoha úrovních a oběmy směry. Ovlivňují se vzájemně a hrají se sebou v dokonalé harmonii, kdy jeden perfektně ukazuje na stav toho druhého. A když uzdravíte tělo, můžete si být stoprocentně jistí, že se to odrazí i na psychice.

Vezměte si třeba vaše ruce.

Na úrovni symboliky těla vypovídají o vašem „uchopování reality“.

Podívejte se na všechny živočišné druhy na planetě. Mnoho z nich má neskutečně nadupané nožky, které umí zázračné věci, ale ruce? Na celé Zemi existuje jediný tvor, jehož ruce jsou natolik odlišné od všech ostatních, že mu umožnily pevně uchopit tuhle planetu A NĚCO S NÍ UDĚLAT. Tím tvorem je člověk a je to jeho největší dar i ta největší výzva zároveň.

A já se pak na vás v ordinaci můžu podívat, vyzkoušet si s vámi nějaké pozice a doslova a do písmene si otestovat, jak na tom s tím „uchopováním reality“ jste.

Fungují vám dobře ruce?

Používáte konečky prstů?

Opírá se vaše ruka aktivně nebo jenom stojí jako solný sloup?

A co měkkost vaší ruky?

Máte ruku natolik šikovnou a aktivní, že se díky tomu může v úchopu uvolnit, nebo chudák neví, co má dělat, a tak zapojí všechno, co má, a výsledkem je napjaté držení, ve kterém nejde svobodně dýchat ani pulzovat?

Tohle všechno jde na vaší ruce hned na první pohled poznat. A tou nejlepší zprávou je, že to jde POUŽÍT.

Když totiž shledáme, že vaše ruka není až tak v pořádku a společně ji uzdravíme, začnou se dít úžasné věci.

Na úrovni vašeho mozku se rozsvítí ty správné neurony a pošlou novou kvalitní informaci neuronovou sítí dál. Vaše psychika se probere, protože si vzpomene, že má silné, aktivní a zároveň hodinářsky jemné ruce, se kterými se přeci dá pracovat a mnohé změnit. Vy sami se rozzáříte radostí, když si vyzkoušíte, jak příjemné to je, mít vlastní živé ruce, které vědí, co a kdy mají dělat.

Časem se spustí spousta procesů, které uzdraví nejenom vaše ruce, ale taky VŠECHNO, CO S NIMI SOUVISÍ. Neurologicky i symbolicky.

A pak se zcela samo, jen tak mimoděk stane to, kvůli čemu jsme to celé dělali.

Najednou možná s lehkostí PUSTÍTE zaměstnání, která vám prostě a jednoduše nesedělo. Nebo naopak UCHOPÍTE všechny své možnosti a nastartujete procesy, které uzdraví váš partnerský vztah. Taky se může stát, že si ve chvíli, kdy už jste z vyčerpání na všech čtyřech, konečně vzpomenete, že se můžete zvednout i s pomocí svých rukou, opřete se s nimi silně do země a zvednete se jako King Kong, mnohem silnější, než jste byli předtím. :-)

Tohle všechno jsou možnosti, které vám vaše ruce nabízejí. A k tomu, abyste je spustili, stačí obnovit jejich přirozené funkce. To je to, co mě na tom nejvíce baví.

Nastartovat ruku je totiž velmi jednoduché. Jako váš průvoce k tomu nepotřebuji vidět za roh, filtrovat svoje vlastní zkušenosti, abych vás neovlivňovala, ani být výsostným guru vyslaným z Indie. Pro šikovného fyzioterapeuta je to brnkačka.

Současně však vím, že to je to nejlepší, co pro vás můžu udělat.

S čistotou, bez očekávání, s tím, že vám i vesmíru dáváme tu úžasnou možnost NAJÍT A UCHOPIT TO NEJLEPŠÍ, co se pro vás v danou chvíli nabízí, nehledě na to, co si před léčbou myslely naše subjektivně prožívající hlavy.

Zní to dobře, že?

Tak abychom nezůstali jenom u slov, posílám vám jednu z forem léčby ruky hned. Abyste si to mohli sami vyzkoušet. :-)

Máte ji připravenou ZDE.


Nechť vám dobře slouží a nechť vás životem dobře provází. :-)

Markéta

Jsem zkušená fyzioterapeutka s celostním přístupem a autorka knihy Z lásky k pohybu, výborně hodnocené jak laiky, tak profesionály. Ve své práci lidem ukazuju, jak se díky propojení znalostí o pohybovém aparátu, tradiční čínské medicíně a osobním rozvoji jednoduše uzdravit z bolestí jak na těle, tak na duši. Mým online terapeutickým systémem Vyprošťovák a kurzem fyzioterapeutické yogy Yogarestart prošly už tisíce lidí v Čechách i na Slovensku.
Komentáře