Jak rozhojnit životní klid a pohodu díky výživě

Proč je káva tak „nebezpečná“ z pohledu tradiční čínské medicíny? Jaktože je mi po ní chvíli moc dobře, ale večer potom nemůžu usnout? Proč jsem druhý den po alkoholu nervóznější než předtím?

Strava je velmi silným prvkem při vytváření našeho života. Každý z nás přeci jí.

Problém je, že často nevíme, s jak „velkými“ a účinnými věcmi si hrajeme. Nerozumíme jejich dynamice. Netušíme, co všechno s nimi v těle a psychice spouštíme. Neumíme také využít potenciál, který nám přinášejí tak obyčejné věci, jako například lněný olej.

Nu, je čas to trochu změnit.

Posílám vám takový předkrm, ochutnávku z oblasti výživy nejen z pohledu tradiční čínské medicíny a doufám, že to jednou společně projdeme kompletně.

Čím více se stravou totiž experimentuji, tím více vnímám pravdivost věty „Jsem tím, co jím.“ ;-)

PS: Jako vždy ještě malé doplnění.

Nemusíte si vařit tříhodinovou kaši. Stačí ji vařit půl hodiny a potom rozmixovat. I to bude pro vaše tělo mnohem lepší než klasický chléb z konzumu… ;-)

Markéta je expertkou na fyzioterapii, která je fascinována efektivností, zdravým selským rozumem a logikou. Ráda lidi učí, jak se jednoduše a s úsměvem navždy uzdravit ze svých bolestí. I proto vytvořila Vyprošťovák, díky kterému se nyní lidé po celé republice hromadně zbavují svých obtíží. :-)
Komentáře