Celá sestava

Výborně, už je to tady. Vaše slastná yogová sestava pro okamžité uvolnění je připravena. :-)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Teď už se spolu podíváme jenom na to, jak ji co nejchytřeji použít a také na to, co se sebou díky ní uděláte. Ať víte, do jakého požehnaného úkonu jste se to vlastně pustily. :-)

Jak ji chytře použít

 • Dejte tomu čas
  Věřte tomu, že schopnost "dobře si zacvičit" je opravdu získaná a ne vrozená. Čím déle tuto sestavu budete cvičit, tím lépe vám to půjde. ;-)
 • Můžete ji použít pro akutní situace

  Jakmile se ucítíte "neukotvené", rozběhané, ve stresu, přetažené nebo v situaci, kdy nevíte, kam dřív skočit a je vám to nepříjemné, použijte cvičení Dech a pánev 1. Zasedněte na podložku a 3-5 minut jenom kolíbejte pánví s využitím pánevního dna a volného dechu. Uvidíte, jak vás to uzemní a uklidní, všechno se dá o něco více do pořádku a vy budete moci pokračovat svým dnem dál.

  Já to občas takhle v krizové situaci nebo při nepříjemném vnitřním pocitu udělám a můžu vám říct, že pokaždé vnímám veliký rozdíl "před a po" a většinou sama sobě děkuju, že jsem to pro sebe i pro své blízké udělala.

 • Zaznamenejte před a po

  Nechtěla jsem vám to v sestavě říkat, abyste to neslyšely pokaždé, když si jí pustíte, ale tohle je zejména pro začátek velmi důležité. Když získáváte zkušenost a důvěru, tak vám velmi pomůže, abyste si uvědomily, jak jste na tom před cvičením a po něm. Zaznamenejte zejména tyto věci:

  Máte hlavu klidnou nebo vám "lítá"?

  Cítíte tlak být aktivní a řešit úkoly?

  Jakou máte tendenci chovat se ke svým blízkým = jste na děti či partnera milá nebo spíše nervózní?

  Jaký vztah máte k sobě samé?

  Kolik máte energie?

  Tohle jsou velmi zajímavé otázky a tuším, že právě zde by se mohla udát nejpatrnější změna. Pamatujte přitom, že i tohle vyhodnocování je věc tréninku a navíc chvíli trvá, než se sestavu mozek a tělo naučí tak dobře, že vás při ní budou moci "pustit" a všechnu vaši pozornost směřovat právě do uklidnění. Mějte se sebou trpělivost a buďte na sebe hodné. ;-)

 • Pusťte si k tomu pěknou hudbu
  Pokud máte nějakou oblíbenou hudbu, u které je vám vážně dobře, pusťte si jí současně se cvičením. Můžete ji na počítači pustit zvlášť a nebo v druhém okni prohlížeče. Na kurzech se nám nejvíce osvědčila Zuzana Navarová a písně od Mirabai Ceiba, můžete si je najít na googlu nebo použít cokoliv svého. Uvídíte, že s hudbou se prožitek opravdu citelně prohloubí a budete si daleko lépe "plout". ;-)
 • Buďte u toho samy
  Abyste se úplně odevzdaly prožitku, dovolily si vrtět se, klidně i vyloudit nějaký zvuk a prostě se vážně uvolnily, budete nejspíše potřebovat samotu. Já osobně si nikdy nezacvičím "před někým" tak dobře, jako když mám absolutní intimčo. Takže jakmile vám to půjde, dopřejte si ho také. Účinek je jistý a zaznamenatelný během prvních vteřin. :-D
 • Časem jděte dál
  Až získáte v mé vedení důvěru a budete si chtít dopřát ještě více slasti, vstupte do Yogarestartu. Hojí ženy na těle i na duši, tvaruje jim krásné postavy a ukazuje jim, že cesta k blaženému životu může začít právě na cvičební podložce. ;-)

Ještě mi to nedá a dám vám sem nějakou tu muziku. :-)

Účinky sestavy pro okamžité uvolnění

Víte, yoga má mnoho hojivých účinků a záleží jenom na tom, jakým způsobem se jí rozhodnete cvičit. Já si téměř vždycky chodím pro uvolnění a pro měkkost, pro plný hluboký dech a pro uklidnění. Jsou pro mě základem yogy a důvodem jít cvičit.

Je ale fakt, že všechno tohle jde spojit i s posilováním. Taky s výraznějším tvarováním postavy, dokonce i s fyzickou "výbušností", kdy stimulujete svaly tak, aby opravdu pracovaly na maximum a dostaly ráznost sprintera. Jde to s tím propojit. Když se to spojí, je to veliká vášeň a slast, taková yogová nirvana. :-D

V této sestavě mi ale šlo o něco jiného. Nejdříve uvolnění, nejdříve klid a až potom výkon. V tom já vnímám logiku.

Protože výkonu máme všude hromadu. Všichni a všechno nás do něj tlačí. Nemáme problém ho napojit kamkoliv, kam nás mysl zavane, vždyť i během reklam u filmu jsme schopné umýt nádobí. Takže v tom já problém nevidím.

Problém vidím v tom, že neumíme vypnout a odpočívat. A proto jsem se zaměřila sem. I já jsem na nějakou dobu poté, co jsem objevila principy Yogy slasti, odhodila cvičení "podle sestavy" za hlavu.

Cítila jsem, že jakmile se "zapnu do vůle", vypadávám ihned z prožitku a z toho plynutí, které mi dělalo tak dobře. Musela jsem tedy pustit všechny "měla bych", vymazat na chvíli z hlavy sestavu Yogarestartu, vyprdnout se na všechno, co mi zapínalo mozek.

Oddávala jsem se jenom těm nejjednodušším prvkům a užívala si je plně tak, jak mě vedlo moje vlastní tělo. Propojit obě tyhle půlky - prožitek a vedení, vůli a plynutí - jsem byla schopná až po několika týdnech, kdy jsem se tomu intenzivně věnovala.

Takže nyní vám předávám sestavu, se kterou:

 • Jemně posilujete ruce a nohy
  Aktivujete přesně ty správné svaly, začínáte je oživovat a začínáte si s nimi hrát. Nebudete jako Schwarzenegger, ale ano, už se trochu posilujete a tvarujete. Zaznamenáte to možná v oblasti zadečku, spodního bříška a linie ramen.
 • Hojíte si hodně kloubů na těle
  Svalové řetězení teď spouštíte z mnohem více oblastí. Zapojujete opěrné zóny pánve a nohou, vaše tělo to velmi dobře zaznamená a začne si s tím hrát. Už teď jistě cítíte uvolnění, které to přináší zádům a stimulaci, kterou to přináší pánevnímu dnu.
 • Hojíte si psychické obsahy
  I ve vaší neuronové síti to teď jiskří aktivitou a hojíte oblasti, které k těmto částem těla patří. Určitě vás potěší, že díky práci s pánví pečujeme o ženská témata a díky zapojení spodních svalů zadečku obnovujeme aktivitu v životě. Přesně tyhle svaly zespodu zadku totiž dostávají nejvíce zabrat při dlouhodobém sezení a jsou adekvátní "unylému životnímu přístupu". Už se o ně staráte a vracíte jim energii.
 • Věnujete si obrovskou porci sebelásky
  Tohle je to nejdůležitější, co v naší sestavě vidím. Neustále vám opakuji, abyste naslouchaly svému tělu. Abyste se protáhly tak, jak potřebujete. Klidně si u toho i zavrňte, užijte si ten slastný dech a všechno, co je vám příjemné. Právě tohle je sebeláska v přímém přenosu. Právě tohle vám udělá ihned a během pár minut dobře a kdybyste to dělaly pravidelně dvakrát týdně, věřím, že za půl roku by se událo ve vašem životě mnoho zázraků. Mějte to, prosím, na paměti. Odteď máte přístup k dávce sebelásky kdykoliv, kdy si to jen budete přát.
 • Výrazně opečováváte svůj nervový systém

  Nervový systém má dvě hlavní složky. Aktivní "sympatikus" a pasivní "parasympatikus". Problém dnešní doby spočívá v tom, že téměř neustále jedeme na vlně sympatiku. Pořád jsme aktivní. Pořád makáme. Téměř pořád jsme "v pozoru". A to nás potom ničí.

  Protože naše tělo potřebuje chvíle klidu, kdy převládne odpočinkový parasympatikus a dovolí nám regenerovat. To na jeho vlně trávíme potravu, na jeho vlně se spouští obnova mozkových buněk, na jeho vlně se nám dobíjejí baterky.

  Vy teď tuhle nerovnováhu umíte přímo a cíleně léčit. Protože jakmile jdete v yoze do prožitku, do příjemné péče a do pozornosti k sobě samým, nervový systém se zcela automaticky a ihned vyrovná. Nebo s tím aspoň začne a vy ten proces můžete alespoň nastartovat. ;-)

Loučím se s vámi

Tak a je to, drazí přátelé, spíše drahé přítelkyně. :-)

Doufám, že jste v našem kurzu našly mnohá požehnání a že vám do života bude velkým přínosem. Cvičte kdykoliv, kdy na vás vaše tělo nebo duše zavolají, užívejte si to a jestli se vám bude chtít, napište mi. 

Budu moc ráda, když se dovím o tom, jak vás tahle slastná a uvolňující yoga baví. ;-)

Přeji vám nádherné dny plné lásky k sobě samým, Markéta.