CELOSTNÍ PŘÍSTUP K TĚLU A DUŠI

V našem těle i v naší duši je vše propojené. Zkoumat a odhalovat tyto spojitosti je zábavné, obohacující a veskrze moudré. Nejen že nám to může pomoci k uzdravení nebo k prevenci problémů, ale může nás to posunout i v našem životě a osobním rozvoji.

Markéta Strnadová
celostní fyzioterapeutka a autorka knihy "Z lásky k pohybu"

fotka

1. Všechny kosti, svaly i klouby jsou provázané

Když se vám vtočí palec u nohy, s největší pravděpodobností se to projeví až u krční páteře. Všechny vaše kosti, svaly i klouby jsou totiž funkčně propojené a nejde je vzájemně oddělit. Jakmile léčíte, nebo naopak poškozuje jednu část, projeví se to všude.

2. Postavení těla ovlivňuje funkci psychiky i vnitřních orgánů

Pokud stojíte s nahrbenými zády a propadlým hrudníkem, vaše plíce nemůžou dýchat naplno, a tak přicházíte o výrazné množství kyslíku pro všechny buňky a orgány. Pokud máte předsunuté držení hlavy, mačkáte tepnu, která zásobuje váš mozek krví, a proto můžete trpět zhoršeným viděním nebo depresí.

Toto jsou jenom dva z nepřeberných principů, jak jsou vaše orgány a psychika ovlivněny pohybovým aparátem.

fotka

fotka

3. Funguje to oběma směry

Vazby mezi pohybovým aparátem, psychikou a vnitřními orgány jsou obousměrné. Když vás například bude něco dlouho trápit a unavovat, časem se pod tím „zhroutíte“ a nahrbíte záda. Pokud budete mít dlouhodobě ochablá záda a budete se hrbit, automaticky se ve vás usadí pocity smutku a únavy.

Stejný princip funguje i při léčbě. Ať už hojíte tělo, nebo psychiku, automaticky ladíte i to druhé.

Stáhněte si ZDARMA

Tento e-book vás zasvětí do světa souvislostí v těle a do celostního přístupu ke zdraví.

ZÁZRAČNÉ TĚLO

e-book ZDARMA
Víte, že máte netušené schopnosti? Že se vaše kosti umějí přestavovat a že geny nerozhodují o tom, co vás v budoucnosti potká?

Ukážu vám, jak mocného a báječného parťáka máte celý život po boku.

Začtete se do knihy

Z LÁSKY K POHYBU

Pokud vás zajímá celostní pohled na zdraví, neváhejte a pořiďte si moji knihu Z lásky k pohybu. Ukáže vám překvapivé souvislosti mezi pohybovým aparátem, psychikou a vnitřními orgány. Do hloubky vám je vysvětlí. A spoustu si jich budete moci rovnou ověřit na vlastním těle.

(Proměňte kompletně svůj pohled na pohyb a na své tělo a naučte se s nimi skvěle zacházet.)

Přečtěte si nejoblíbenější články
na téma celostního přístupu

Jak jedna část těla ovlivňuje jinou? Jakými konkrétními principy léčí yoga psychiku? Jak propojit cvičení, meditaci a zdravou výživu? Odpovědi čekají v těchto článcích.

Je 28.12.2016 a já opravdu nemám vánoční náladu. Místo toho sedím u počítače a jsem ráda, že…
Celý článek
Tak jak to s tou yogou je? Umí doopravdy léčit psychiku, nebo jsou to jenom povídačky? No, podíváme…
Celý článek
Nedávno jsem byla na procházce s kamarádkou, která se mi potřebovala vypovídat. Jejímu dítěti se během porodu zlomila klíční…
Celý článek
Operace. Konizace děložních čípků. Deprese, frustrace, úzkost. Neschopnost „jen tak být“. Kolik z nás se s takovými problémy potýká. A…
Celý článek