Do 13. listopadu platí SLEVA 1000 Kč na online terapeutický systém Vyprošťovák.
Mnoho rodičů si přeje, aby jejich dětem sport doopravdy šel. Aby v něm byly dobré. Mnohým jde zase o to, aby dětem pohyb prospíval a dělal jim dobře na těle. A někteří si přejí hlavně to, aby sport jejich děti bavil.
Ať už patříte k té či oné skupině rodičů, jistě vám velmi pomůže informace, kterou vám předám v následujících řádcích. A netýká se pouze vašich dětí, ale i vás samotných, kteří aktivně sportujete.
Do děje vás uvedu krátkým příběhem.
Dodnes si živě pamatuji na to, když mi moje kamarádka Tinka vyprávěla, jak ve škole „zvojtili“ jednu holčinu. Lekce, kterou mi popisovala, probíhala na poli FTVS při hodině Doc. Véleho.
Položil si tehdy na terapeutický stůl jednu studentku a začal ji takzvaně vojtit. Prsty tlačil na její reflexní zóny a spouštěl přes ně ideální pohybové vzorce v jejím mozku.
Aktivoval ji takhle až do bodu, kdy se začala spontánně hýbat.
A přesně v tu chvíli pak vyzval přihlížející chlapce, aby zadrželi její ruku…
Tři kluci ji neudrželi!
Chápete tu sílu?
Tři kluci neudrželi jednu subtilní dívčinu, když se začala pohybovat v ideálním svalovém vzorci.
Takovou sílu má KVALITNÍ zapojení svalů.
Všichni to přeci známe z klasických karate filmů. Víme, co ti borci dokážou. A také všichni velmi dobře víme, na co se při tréninku takoví borci soustředí. Jde jim o PRECIZNOST. Nejde o to udeřit padesátkrát, ale o to udeřit v první řadě kvalitně. A to se pak dějí věci, když svaly pracují tak, jak mají!
Ať už chcete běhat, závodně chodit nebo třeba trénovat akrobatické prvky. Ať už jste tenisté, golfisté nebo gymnasté. Kvalitní svalové zapojení je to, co dává vašemu tělu netušené možnosti. To s ním zvládnete mety, které pro vás do té doby byly nemožné. To na něm můžete stavět.
Víte, pro mě je tohle zásadní záležitost.
Copak můžete po někom chtít, aby udělal kvalitní úder, když mu „trčí lopatky“? Právě z lopatky dobře ukotvené na hrudníku přeci takový úder vychází.
A můžete po někom chtít, aby ve stabilním postoji unesl kop do holeně, když jeho kyčle neudrží stabilitu ani v přirozeném stoji?
Mně to moc logické nepřipadá…
Přesně proto bych chtěla všechny rodiče i trenéry navnadit k tomu, aby se postarali o pohybový aparát svých dětí.
A abych se vrátila k začátku našeho článku.
Když jsem ukazovala chlapcům s černými karatistickými pásky to, jak vypadá kvalitní, zdravý úder napojený na hrudník a jak vypadá ten nezdravý, který nejde přes ukotvené rameno, tak souhlasně vykřikli:
Z toho vidíte, že i sebezdravější sport fyzické tělo spíše poškodí, nežli by mu svědčil, pokud je praktikovaný na nezdravém základu. (Podrobnější vysvětlení je v mém e-booku Zázračné tělo, který si můžete zdarma stáhnout zde.)
Copak dítě může sport doopravdy bavit, když mu nejde?
A může si ho užít, když ho z něj například bolí záda?
Jestli si tedy přejete, aby vaše dítko podávalo při sportu dobré výkony, zároveň si ho užívalo a zůstalo při něm ve zdraví nejlépe po celý život, zajděte s ním k dobrému fyzioterapeutovi a nechte ho zkontrolovat.
Je to investice, která se rozhodně vyplatí.
A nezapomeňte, že to samé, co platí pro vaše dítě, platí i pro vás. :-)