ROZHOVORY V MÉDIÍCH

Osobně a naživo se toho dá vysvětlit nejvíce a nejpříjemněji. :-) Pokud vás tedy zajímá některé z níže uvedených témat, neváhejte a pusťte si záznam z televize. Dá vám to opravdu hodně.

Zacvičte si se mnou a s Richardem Krajčem v DOBRÉM RÁNU na ČT 2

Tohle moje první televizní vystoupení mě dodnes baví. O čem bylo? Naše tělo je úžasná mašinka, ve které je všechno vzájemně propojené. My si tu mašinku ničíme hlavně dlouhodobým sezením, nejdřív ve škole a pak v práci u počítačů. Tak pojďme svému tělu dopřát co nejvíce pohybu – zkuste si se mnou cviky na protahování a rozhýbání během dne. Nebo se k nám přidejte v tureckém sedu a prožijte si, co všechno se s vaším tělem děje, když cvičíte yogu – jemně, zato opravdu precizně.

Celé vystoupení je rozděleno do čtyř vstupů, tudy se dostanete přímo k nim: 1. část >>  |  2. část >>  |  3. část >>  |  4. část >>

Yoga v pořadu SAMA DOMA na ČT1

Zajímá vás fyzioterapeutická yoga? Jak vznikla a jaké účinky vám přináší na těle i na duši? Jeden z jejích principů si můžete rovnou i vyzkoušet. 

Tudy k první části pořadu >>

Cvičit yogu spolu s dětmi znamená kvalitně strávený společný čas, budování vztahu, vzájemné komunikace, a ještě posílíte svá těla i tělíčka. Podívejte se, jak může taková Parťácká yoga s dětmi vypadat.

Tudy k druhému vstupu >>

Vojtova metoda bez pláče v pořadu SAMA DOMA na ČT1

Vojtova metoda má úžasné výsledky, ale pro mnohé maminky je velkým strašákem. Proč u ní vlastně miminka tak často pláčou? Bolí, nebo nebolí? A šlo by to i jinak? Maminky, je to hlavně na vás, ale bát se nemusíte. Poradím vám, jak se to dá zvládnout bez slziček. A víte, že Vojtova metoda se používá i pro dospělé?

Projeďte si všechny tři vstupy, tudy k nim vede nejkratší cesta:
1. část >>  |  2. část >>  |  3. část >>

Bolesti zad a fyzioterapie v pořadu SAMA DOMA na ČT1

Záda nás bolet opravdu nemusí. A stačí k tomu tak málo – cvičit. Klidně jen 5 minut denně, ovšem chytře a správně. Nejprve je ale potřeba vědět, odkud váš problém pramení. Na bolesti psychosomatického nebo orgánového charakteru by byla terapie úplně jiná. A kdyby na vaše potíže nestačilo krátké zdravotní cvičení, povím vám ještě o Spirální stabilizaci, která funguje přímo zázračně.

Rozhovor je rozdělený do tří vstupů, dostanete se k nim tudy:

1. část >>  |  2. část >>  |  3. část >>

Skolióza a Spirální stabilizace v pořadu SAMA DOMA na ČT1

Co je to skolióza? Jaké má příčiny, jak se projevuje a jak se dá léčit? Možná vás překvapí, že pomáhá jakékoli cvičení, které dbá na symetrii a precizní provedení. Ukážu vám některé cviky, povíme si i o Spirální stabilizaci nebo o tom, jak lze skolióze předcházet u dětí a v jakém věku se vůbec dá léčit.

K jednotlivým částem rozhovoru račte tudy:

1. část >>  |  2. část >>  3. část >>

Rozhovor s Danou-Sofií Šlancarovou pro Cesty vášně

Tenhle rozhovor je jiný než ty z televize – osobní, hluboký. Povídám si s Danou-Sofií o své cestě vášně: o naději a přetínání začarovaných kruhů. Jak ve fyzioterapii, tak v životě – v tom mém i v životě celé západní civilizace. Řeč bude o pohybu, o spánku a budíku, o stravování, o paradoxech našeho zdravotnického systému. A také o tom, jakou sílu má vděčnost.

Vydejte se se mnou na cestu ke zdraví a radosti z pohybu