INFORMACE K UŽÍVÁNÍ BYLIN

Tato stránka je součástí e-booku Odkud pramení moje bolesti. Pokud jste ho nečetli, doporučuji vám, stáhněte si ho zdarma zde >>. Pomůže vám najít pravou příčinu obtíží pohybového aparátu s pomocí tradiční čínské medicíny a vybrat si pro svou léčbu správnou bylinnou směs.

JAK NAJÍT TERAPEUTA

Jak jsem psala v e-booku, nejlepší bývá, když si najdete terapeuta. Při osobním vyšetření je mnohem vyšší šance najít takzvaný kořen problému a nasadit tu nejlepší léčbu právě pro váš konkrétní zdravotní stav.

Při opakovaných návštěvách je také možné vyhodnocovat, jak se váš zdravotní stav průběžně vyvíjí, a léčbu podle toho upravovat.

Mám pro vás tři cesty, jak toho pravého terapeuta najít:

a) Vyhledávání přes Google a další vyhledávače

Do vyhledávače zadejte jména měst, do kterých jste ochotni dojíždět, a hesla jako „tradiční čínská medicína“ nebo „terapeut čínská medicína“.

Příklady:
– Karlovy Vary Sokolov tradiční čínská medicína
– Praha Kladno Slaný terapeut čínská medicína
– Brno praktik čínská medicína

b) Seznam praktiků od První školy tradiční čínské medicíny

Stačí jít na tuto stránku >> a prohlédnout si nabídku terapeutů ve vašem kraji.

c) MUDr. Petr Hoffmann v Českých Budějovicích

MUDr. Petr Hoffmann je dlouholetý praktik a autor několika bestsellerů o čínské medicíně. Má svůj vlastní přístup, který si vytvořil na základě kombinace osobních konzultací v ordinaci a online pomoci.

Můžete si u něj udělat online testy, podle kterých vám vyjdou bylinné směsi. Také za ním můžete dojíždět do ordinace na pravidelné prohlídky zhruba jednou za tři měsíce.

Když se podíváte na stránky Patentní medicíny >>, můžete jeho služby prozkoumat a také zavolat do jeho ordinace, kde vám poskytnou základní informace.

Při výběru terapeuta většinou doporučuji

V klidu si ho omrkněte. Navnímejte, jestli vám sedí a jestli s vámi rezonuje. 

Nechte se vést: 

  • logikou – co má vystudováno? Má dobrá doporučení?
  • vnější prezentací – má hezký a dobře udělaný web?
  • svou intuicí – kam vás to zevnitř navede?

Určitě také pamatujte na to, že kdyby vám náhodou vámi vybraný praktik nepomohl, není to důvod, abyste „házeli flintu do žita“. Občas stačí prostě a jednoduše terapeuta vyměnit a dát léčbě další šanci.

JAK KOUPIT BYLINY

Existuje více možností, jak si bylinnou směs pořídit.

a) Byliny můžete koupit po své vlastní ose, kdekoliv na internetu

Stačí zadat název směsi do vyhledávače a mělo by vám vyjet několik e-shopů, kde danou bylinnou směs můžete objednat.

Název směsi

Bylinné směsi se nejčastěji prodávají ve dvou formách – wan, či pian. Obsah bylin i jejich poměry v nich jsou stejné. Liší se pouze tvarem a silou účinku.

  • Wan = malé kuličky, tím pádem slabší účinek, tím pádem vyšší dávkování
  • Pian = větší tablety, tím pádem silnější účinek, tím pádem nižší dávkování

V praxi to znamená, že můžete do vyhledavače napsat obojí, např. Jia Wei Xiao Yao Wan nebo Jia Wei Xiao Yao Pian. Pořád se bude jednat o tutéž bylinnou směs. Bude se lišit pouze vzhledem a silou účinku přepočítanou na 1 pilulku.

Cena směsi

Pokud budete hledat „nejnižší cenu“, je to trochu ošemetné a musíte si u každé nabídky zjistit kromě ceny také denní dávkupočet tabletek v balení. To si pak můžete přepočítat na cenu na den a z toho už se dá nejlepší nabídka zjistit.

Příklad:
a) Jia Wei Xiao Yao Wan: cena 380 Kč, 100 tablet v balení (= 1 tableta za 3,80 Kč), užívá se 12 tablet denně = 45,60 Kč na den.
b) Jia Wei Xiao Yao Pian: cena 330 Kč, 60 tablet v balení (= 1 tableta za 5,50 Kč), užívá se 6 tablet denně = 33 Kč na den

Je také důležité zmínit, že nízká cena nemusí být tím nejlepším vodítkem. U výrobců se různí síla, kvalita i čistota jednotlivých směsí. Je tedy dobré sledovat například i to, zda ve směsi nejsou žádné chemické konzervanty či plnidla, zda jsou pilulky otestované na přítomnost plísní...

Já vím, najednou to vypadá „jako věda“. Tyto detailní informace předávám těm, kteří si je žádají a dělají jim radost. Pokud by vás ale příliš zatěžovaly a vy byste si kvůli tomu byliny ani nekoupili, hoďte to za hlavu. Prostě jen zadejte název směsi do Googlu a pořiďte si, co vás osloví.

b) Bylinné směsi od MUDr. Hoffmanna

Na webu TCM e-shop >> si můžete koupit byliny od MUDr. Hoffmanna. Nemají žádné příměsi, chemické konzervanty, mají prokázaný původ, každá šarže je testována na těžké kovy, plísně a kvasinky... Jsou opravdu dobré a už několik terapeutů mi řeklo, že se jim prokázaly jako velmi kvalitní a účinné.

Může se stát, že směs z našeho e-booku na jejich webu nenajdete. Buď vás zmate český název (např. Xiao Yao Wan je Volnost svobodného poutníka), nebo danou směs vůbec nemají.

V takovém případě stačí napsat na e-mail ordinace@patentnimedicina.cz a na e-shopu vám poradí. Napište jim krátce, jaký máte problém a jaká bylinná směs vám vyšla v našem e-booku.

Tato spolupráce je pro vás domluvená a mělo by to dobře fungovat. Kdyby ne, dejte nám prosím vědět.

c) Byliny od vašeho terapeuta

Je možné, že má váš terapeut vlastního osvědčeného výrobce bylin. Také je možné, že bude chtít, abyste neužívali byliny v tabletách, ale opravdový odvar nebo třeba tinktury. Toto už je plně na vaší spolupráci a je dobré to respektovat. ;-)

JAK UŽÍVAT BYLINY

Dávkování

Pokud jste si bylinnou směs „naordinovali“ sami, užívejte množství uvedené na krabičce.

Pokud máte svého praktika, následujte jeho vedení. Nelekejte se přitom, když vám předepíše třeba čtyřnásobnou dávku, než je na krabičce. To je v mnohých případech úplně v pořádku a namístě. Věřím, že jste si vybrali vzdělaného a zkušeného terapeuta, který ví, co dělá.

Způsob užívání

Při užívání bylin myslíme na dvě věci. Přejeme si, aby je vaše tělo co nejlépe strávilo, vstřebalo z nich maximum účinných látek, a díky tomu z nich mělo co největší užitek. Zároveň si přejeme, aby byliny vaše trávení co nejméně zatížily a při dlouhodobém užívání byly vstřícné zejména vůči vaší slezině, kterou má mnoho lidí už tak oslabenou.

Proto MUDr. Hoffmann doporučuje následující postup:

  • Tabletky si rozdělte na ranní a večerní dávku. Pokud máte například brát 3x denně 4 tablety, budete místo toho brát 2x denně 6 tablet.
  • Tablety si dopředu namočte, aby se mohly rozpustit. Večer namočte byliny na ráno, ráno namočte byliny na večer. Stačí troška vody, třeba třetina hrnečku.
  • Rozpuštěné tablety pak jen zalijte horkou vodou a popíjejte jako čaj. Je dobré tento nápoj dobře promíchat (jakoukoliv lžičkou) a určitě dopít i případné usazeniny dole v hrnku.
  • Jíst můžete v krátkém odstupu od užití bylin (cca 10 minut), dle MUDr. Hoffmanna dokonce můžete takto rozpuštěné a zahřáté byliny klidně popíjet ke snídaňové kaši.
  • Pokud si byliny zapomenete dopředu rozpustit, i tak můžete jejich efekt maximalizovat. Zapijte je výrazně teplou vodou, ať se v žaludku dobře zpracují, a dejte si odstup minimálně 15 minut před nebo 30 minut po jídle.
  • V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, nikdy je neužívejte s bylinnými produkty současně. Mezi bylinami a chemickými léky by měl být minimální rozestup 1 hodina. Dále platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem a chemické léky zase po jídle.

Jak dlouho byliny užívat

Byliny se užívají tak dlouho, dokud váš problém přetrvává. Někdy jsou potřeba týdny, někdy měsíce. Výraznější efekt často nastupuje mezi prvním a druhým balením, a proto jsem vám v e-booku doporučila koupit si rovnou dvě balení. 

Dále postupujte podle toho, jak se vaše léčba bude vyvíjet:

Když vaše obtíže odezní, doberte krabičku, kterou užíváte, a možná už máte vyhráno. :-)

Když se váš stav ani po dvou krabičkách nezmění, najděte si terapeuta, ať vás raději prohlédne. Možná není správně vybráno, možná není zacíleno na kořen problému.

Kdyby se vám jakkoliv přitížilo, byliny přestaňte užívat. Do dvou dnů by se stav měl sám spontánně srovnat. To samé platí v případě řídké stolice, která ukazuje, že slezina nemá sílu danou směs strávit. V obou případech navštivte terapeuta.

Kdyby se vám ulevilo, ale obtíže se časem vrátily zpět, je zde několik možností. 

  • Možná jenom potřebujete užívat byliny delší dobu.
  • Možná nebylo zacíleno na kořen problému, ale na druhotný projev. Hojila se například játra, ale pravá příčina spočívá v oslabených ledvinách, které jako mateřský orgán dlouhodobě nezvládají játra vyživovat.
  • Možná je pravý spouštěč obtíží někde jinde.
    Žijete například ve stresujícím prostředí. Byliny na játra to srovnají. Prostředí ale nezměníte, dále se stresujete a to játra časem znovu rozhodí.
    Podobné to může být u nadměrně pracujících lidí. Jsou unavení. Jejich tělo má vyčerpané zásoby. Byliny tyto deficity doplní. Jakmile se ale těmto lidem uleví a naberou sílu, ihned se zase pustí do plného výkonu a za pár týdnů se ocitnou tam, kde byli před léčbou.
    U obou příkladů je namístě psychická práce. Najít příčiny svých vzorců chování. Něžně je zpracovat. A pak si osvojit nové, funkčnější vzorce, které budou nám i našemu okolí mnohem lépe sloužit.

Jojo. Je to věda. Zjednodušující základní pravidlo proto zní:

Když vám bylinná směs nepomůže nebo se obtíže vrací, najděte si dobrého terapeuta. ;-)

Nejde přitom jen o předepsání směsi „na míru“, vyhodnocování léčby a její průběžné ladění. V poslední době dochází k moc hezkým spolupracím a spousta terapeutů má celou síť osvědčených kolegů, ke kterým vás mohou poslat, když vyhodnotí, že je potřeba zapracovat třeba na vašem jídelníčku, cvičení nebo psychice.

Tak a to je vše, přátelé.

Doufám, že vám komplexní informace z našeho e-booku pomohly a přeju vám, ať se vám zadaří. Ať už pojedete po vlastní ose, nebo si najdete šikovného terapeuta. 

Markéta